Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Deváťáci se rozloučili s naší školou Tisk
p1250040Žáci devátých tříd se předposlední den své školní docházky rozloučili se svými pedagogy i spolužáky. V hale si připravili akci, kde zazněly proslovy, promítaly se prezentace, byly předány dárky učitelům i deváťákům a taky se tančilo. Ať se Vám, milí žáci, v dalším životě daří! (foto)      J.G.
 
Škola v přírodě - tentokrát Zlatokopecká horečka Tisk
img 20190530 195811Ve dnech 27. 5. - 31. 5. se Nový Hrozenkov stal územím kovbojů. Třeťáci bojovali o území s největším množstvím zlata. Hry a soutěže vedly děti k týmové práci. Společně plnily úkoly, pořizovaly si nářadí potřebné k rýžování zlata, získávaly prvotní informace z finanční gramotnosti. Odměnou bylo "zlato" a kovbojský večer v "saloonu ". (foto)   Stanislava Ritzová
 
Třeťáci byli na exkurzi u policistů Tisk
img 20190626 102734Dne 26. června se žáci 3. A a 3. B stali na dopoledne policisty. Na exkurzi policejního oddělení se seznámili s různými způsoby vyšetřování. Pod dohledem zkušených policistů zásahových jednotek si vyzkoušeli těžké zbraně, ochranné štíty a neprůstřelné vesty, seznámili se s prací vyšetřovacích techniků (snímání otisků prstů apod.), prohlédli si cely pro zadržené zločince a také policejní vozy. Děti byly nadšené a celá akce se jim líbila. (foto)   Stanislava Ritzová
 
Zlatokopové v Holčovicích Tisk
vp holovice4Třídy 4. C a 5. D jely společně i na ozdravný pobyt (kromě spolupráce na projektu abeceda peněz), letos jsme ve dnech 3. až 7. června navštívili opět Jeseníky a byli ubytováni v Holčovicích, v hotelu Zlatá Opavice - s bazénem, pěknými pokoji i dobrým jídlem.
Celou školu v přírodě provázel program Zlatokopové. Hráli jsme hry, „sbírali dolary" a dokonce těžili v blízkém potoce „zlato". Níže najdete fotky a další podrobnosti.
Celý článek...
 
Týmový den utužil kolektivy žáků 2. stupně Tisk
p1250004Žáci druhého stupně prožili ve středu 26. června týmové dopoledne, kdy ve skupinách procházeli stanoviště a společně se snažili splnit zadaný úkol. Vytvářeli monstrum, házeli kroužky nebo freesbee, v týmu kreslili nebo na trávě lyžovali. Děti utužily kolektivy, užily si společnou část dopoledne, navíc odešly s drobnými cenami, které jsme nakoupili s přispěním Moravskoslezského kraje.  (foto)    I.A.
 
Projekt tříd 5. D a 4. C ve spolupráci s Českou spořitelnou se skvěle vydařil Tisk
p1240926„Učíme školáky o penězích tak, že je to baví" – To je slogan projektu České spořitelny Abeceda peněz zaměřeného na finanční gramotnost. A žáci našich tříd 5. D a 4. C, kteří se do programu zapojili, by jistě potvrdili, že zábava, ale i spousta poučení o světě peněz to jistě byly. Níže se dovíte všechny podrobnosti o tom, co děti a jejich paní učitelky v projektu dělaly, včetně průběhu závěrečného jarmarku, který se konal 19. června u polikliniky v Hrabůvce.
Celý článek...
 
Nahráli jsme školní hymnu Tisk
p1240967Již dříve jsme vás informovali, že jsme vytvořili školní hymnu. V těchto dnech ji naše pěvecky nadané žákyně nahrály ve studiu Divadla Antonína Dvořáka. Píseň může sloužit jako znělka ve školním rozhlasu a lze ji také používat při slavnostních příležitostech, jako jsou zápisy prvňáků, rozlučky žáků devátých tříd či jiné. Hymna poprvé zazněla v úterý 25. června na koncertu žákyň 2. stupně pro pedagogy. (fotky z koncertu)     J.G.
 
Žáci druhého stupně byli v kině a divadle Tisk
Předposlední týden školy se žáci z 2. stupně vydali do kina i do divadla. Deváťáci zhlédli v pondělí 17. června v Divadle loutek představení Prodaná nevěsta, v pátek V DKMO pak žáci 7. až 9. tříd viděli film Uzly a pomeranče. Silně stylizované představení Divadla loutek jistě nebylo špatné, ale žáky zaujal především film o těžké životní situaci dospívajícího chlapce, jemuž zemřela maminka, a následně na to jeho otec ztratil práci. J.G.
 
Všichni žáci školy absolvovali Olympijský běh Tisk
dsc 0430Jako každý rok tak i letos, konkrétně ve středu 19. června, jsme uspořádali Olympijský běh, který se koná u příležitosti Mezinárodního olympijského dne. Zapojili se všichni žáci, od prvňáčků až po deváťáky. Každý, kdo na školním hřišti uběhl vytyčenou trasu, získal diplom, medaili a drobné dárky. Akce je součástí naší snahy vést všechny děti k pohybové aktivitě a současně je učit, že není vždy nutné vítězit, ale – jak praví známé olympijské heslo – zúčastnit se.  Foto M. Ošmera, J.G.
 
Prvňáci si užili výlet na zámek Kunín Tisk
img 20190619 122443Ve středu 19. června byli žáci tříd 1. B a 1. C se svými třídními učitelkami na výletě. Navštívili Záchrannou stanici volně žijících zvířat v Bartošovicích, kde vyposlechli velmi zajímavou komentovanou prohlídku nejen živých zvířat. Ochránci přírody se zde starají o opuštěná a zraněná zvířata, ale také se věnují vybraným ohroženým druhům a jejich navrácení do volné přírody. Níže se podívejte na fotky a přečtěte si o dalších dobrodružstvích, která děti na výletě prožily.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL