Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Seriál orientačních běhů jsme odstartovali zlatou a stříbrnou medailí Tisk
p40600841První závod běžeckého Přeboru škol 2011, který pokračuje až do celostátního finále, zvládli naši atleti velmi dobře. Nejlepší byl Patrik Pyš z 6.A, který ve své kategorii zvítězil.
Celý článek...
 
Druhé kolo soutěže v rámci akce "Zachraňte rodný les aneb DŘEVOKAZIMÍROVA ŠIFRA" Tisk
Žáci 9. tříd, kteří se 23.11. 2010 zúčastnili exkurze do firmy Velox-Werk s.r.o. a SŠ lesnické v Bílé, se mohou zúčastnit 2. kola soutěže „Zachraňte rodný les aneb Dřevokazimírova šifra“.
Celý článek...
 
Holky si zahrály krajské finále v basketu, skončily čtvrté Tisk
Ve středu 13.dubna se v naší škole uskutečnilo krajské kolo v basketbale holek. Zúčastnilo se ho celkem pět družstev (z Opavy, Bruntálu, Frýdku-Místku, Příboru a naše družstvo z Ostravy). Skončily jsme na čtvrtém místě, ale paní učitelce Kaperové to nevadilo, naopak byla ráda a říkala nám, že když někomu řekneme, že jsme byly čtvrté z kraje, tak si bude myslet, že jsme dobré.
Celý článek...
 
Na besedě se žáci dověděli mnoho zajímavostí o západní Africe Tisk
V Mauretánii jezdí vlaky jenom v úterý, lidé tam sledují indickou televizi a na návštěvě vám můžou kromě jídla nabídnout i ženu. Tyto a mnohé další zajímavosti se 1. dubna dověděli žáci 8. a 9. tříd na besedě s vysokoškolským studentem, který autostopem a úplně sám procestoval západní Afriku.
Celý článek...
 
Škola se účastní mezinárodního výzkumu Tisk
Vážení rodiče, naše škola byla vybrána, aby se účastnila výzkumů PIRLS a TIMSS. Jde o dvě rozsáhlé mezinárodní studie. Výzkum PIRLS se zaměřuje na čtenářskou gramotnost a výzkum TIMSS na výuku matematiky a přírodovědy u žáků 4. tříd. Kromě České republiky je do obou výzkumů zapojeno dalších více než 60 zemí světa. V naší škole proběhne testování u žáků 4.B v úterý 19.4. a ve středu 20.4.2011, vždy od 8,00 do 11,00 hod. V průběhu následujících dvou týdnů budou žáci 7. ročníků zapojeni do mezinárodního výzkumu čtenářských dovedností PISA.
Mgr. Jana Krejčí
 
Kristýna Vaculová vyhrála v soutěžním pořadu ČT! Tisk
img_4465Kristýna Vaculová z 6.A si zasoutěžila v pořadu České televize s názvem „Věříš si?“ a byla tak šikovná, že ve svém dílu, natáčeném 8. března v brněnském televizním studiu, vyhrála. „Jednou už jsem si zkusila natáčení reklamy, takže jsem ani neměla moc strach,“ říká Kristýna.
Celý článek...
 
Žáci druhého stupně prožijí projektový týden věnovaný problémům společnosti Tisk
V týdnu od 11. do 15. dubna bude na druhém stupni probíhat  projektový týden „Jeden svět na školách“.  Žáci  pod vedením vyučujících zhlédnou dva filmy ze společnosti Člověk v tísni, ve kterých jsou zachyceny nejen problémy světa, ale také společenské problémy, jako jsou šikana, problémy dospívání, lidská práva a jejich porušování a jiné. Tyto filmy jsou vždy doplněny o řadu aktivit, které daný problém vysvětlují a uvádějí do kontextu. Výstupem projektového týdne budou plakáty, které ozdobí vstupní dveře každé třídy. P.B.
 
TV Fabex informuje o naší škole Tisk
Podívejte se na pořady, které o nás natočila TV Fabex. Jedná se o reportáž Multimedializace ZŠ Dvorského, která informuje o novém technickém vybavení naší školy, a zprávu o předávání ocenění učitelům na Jihu, kde jedním z oceněných je náš učitel Dušan Hrdlička. Také mezi zprávami z Jižních listů najdete nový odkaz. Dostanete se jím k číslu Jižních listů, které má jako hlavní zprávu (umístěnou i na titulní straně) multimedializaci naší školy. Odkazy najdete zde. J.G.
 
Přijďte si vyrobit velikonoční výzdobu Tisk

V úterý 19. dubna se konají nejenom konzultace rodičů s vyučujícími, ale v pavilonu školní družiny se můžete zúčastnit  tradiční velikonoční dílny. Akce je pořádána školní družinou ve spolupráci se SOŠ zahradnická - Klimkovice. Můžete si zde zakoupit a  případně za pomoci i sami vyrobit jarní a velikonoční dekorace. Vychovatelky školní družiny vás budou očekávat v době mezi 15.00 a 17.00 hodinou. (ŠD)

 
Ostravský běžecký pohár jsme odstartovali velmi dobrými výsledky Tisk
100_5613Poslední březnový den se u Sportovního gymnázia v Zábřehu rozběhl nový ročník osmidílného běžeckého závodu s názvem Ostravský běžecký pohár. „Pro naše atlety byl start do soutěže úspěšný – získali jednu zlatou a jednu bronzovou medaili a soustu cenných umístění v první desítce,“ uvedla trenérka Soňa Hubáčková. Pokud vás zajímají jména našich nejúspěšnějších závodníků, čtěte dále!
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL