Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Březen byl nabitý atletikou, naši předvedli kvalitní výkony Tisk
100_5608Po půlroční přestávce, kdy malí sportovci z prvního stupně nezávodili, si tuto pauzu v březnu vynahradili. Kromě testování žáků pátých tříd, které se konalo 18. března v atletickém tunelu SSK Vítkovice, jsme se zúčastnili čtyř závodů. Ve všech si naši atleti vedli dobře a nechyběla ani medailová umístění. Nejcennější je celkové druhé místo v konkurenci 27 škol z atletického čtyřboje Zdatný páťák.
Celý článek...
 
I holky postoupily v basketu do krajského finále! Tisk
dsc_0188Naše děvčata z 8. a 9. tříd napodobila kluky a z okresního kola basketbalového turnaje (hráno 30. března v ZŠ Bohumínská) postoupila do krajského finále, které se bude hrát u nás. Ano, povedlo se, ale byly to pořádné nervy! Jedna z našich hráček Nikol Skórová (9.C) to popisuje takto: „Tři zápasy jsme vyhrály s přehledem, ale poslední proti basketbalové škole G. Píky byl doslova infarktový. Skončilo to remízou, v prodloužení nepadl ze hry ani koš. O našem celkovém vítězství rozhodla jediná proměněná šestka Denisy Venglošové.“ Denisa (9.A) byla také vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. „Radost byla velká, naše trenérka paní učitelka Kaperová byla strašně ráda,“ doplnila Nikol.    J.G., foto Jiří Ledvoň
 
Naši kluci si v ČEZ Aréně zahrají Velké finále florbalového turnaje Tisk
Parádní kousek ve florbalovém turnaji „ČEZ Street Hockey“ se povedl našim klukům z šestých a sedmých tříd. V prvním kole turnaje (hraném 18. března v naší škole) porazili ZŠ Formanova, kterou jim určil los, vysoko 14:2, a protože to byl vůbec nejlepší výsledek z vyřazovacích zápasů (účastnilo se jich 223 škol!), postoupili přímo do Velkého finále. To si zahrají 28. dubna v ČEZ Aréně. „Kluci se připravují třikrát týdně v kroužku. Nikdo z nich nehraje závodně florbal, o to cennější je jejich úspěch,“ pochválil své svěřence pan učitel Pracný, který florbalový kroužek vede. ČEZ Street Hockey je masový hokejový turnaj, hraný v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a v okrese Vsetín, který je určen žákům do 13 let. Letos se hraje již sedmý ročník.   J.G.
 
Naši baskeťáci postoupili do krajského finále! Tisk
img_4447Vítězství s postupem do krajského finále (žáci 8. a 9. tříd) a druhé místo (6. a 7. třídy). Takové jsou výsledky našich kluků z okresních kol basketbalového turnaje. Prvenství slavil náš výběr z 8. a 9. tříd v turnaji hraném 25. března v naší škole. „Utkalo se pět vítězů obvodních kol – ZŠ Porubská, Sekaniny, Nádražní, Muglinovská a my. Naši kluci vyhráli tři zápas ze čtyř a to jim stačilo na celkové první místo,“ uvedl kouč Pavel Pracný. „Krajské finále si zahrajeme 14. dubna v extraligové hale v Novém Jičíně,“ doplnil pan učitel a pochválil i chlapce 6. a 7. tříd, kteří skončili v okresním kole, hraném 29. března taky u nás, druzí: „Kluci prohráli jen se ZŠ G. Píky, což je basketbalová škola NH. Na to, že v týmu nejsou žádní baskeťáci, je druhé místo skvělý výsledek.“ (fotky) J.G.
 
Naši papíroví modeláři dosáhli předních příček i na mistrovství republiky! Tisk
papr3O tom, že v naší školní družině se pod vedením pana vychovatele Martina Svobody vyrábějí modely na skvělé úrovni, svědčí další velký úspěch našich malých modelářů. Na sedmém ročníku mezinárodní soutěže Papír show Ostrava, letos premiérově pořádané jako Mistrovství ČR papírových modelů, získaly naše děti dvě 1. místa, jedno 3. místo, dvě 4. a jedno 5. místo. I díky těmto výsledkům získala naše škola v konkurenci 16 klubů skvělé 3. místo. Níže se dovíte, kdo z našich se o tento úspěch zasloužil.
Celý článek...
 
V představení si zahráli i žáci 8.A a pan učitel Ošmera Tisk
Čtyři žáci 8.A (Adam Oudjehani, Martina Škovronová, Adam Csabi a Sabina Hlinková) i jejich pan učitel třídní Martin Ošmera si zcela neočekávaně zahráli v představení s nehezkým názvem „Jsem debil, mám vymaštěnej mozek“. Jestli vás napadlo, že představení, které jsme zhlédli 24. března v DK Akord, bylo věnované problematice drog, tak jste se nemýlili. A jaké postavy naši žáci a pan učitel, které si před představením vybral jeden z účinkujících, v programu ztvárnili? To si přečtěte níže!
Celý článek...
 
Lída Kopcová byla třetí na Mistrovství ČR v šachu! Tisk
kopcov2Malá šachistka ze 4.B opět prokázala svůj talent. Po říjnovém zlatu z mistrovství Moravy jí tentokrát zacinkala medaile bronzová, a to na Mistrovství České republiky mládeže do 16 let, které se konalo 12. až 19. března v Koutech nad Desnou. „V srpnu tohoto roku bude Lída reprezentovat republiku na Mistrovství EU v Rakousku,“ uvedl její tatínek a trenér v jedné osobě Ladislav Kopec. Blahopřejeme! (foto) J.G.
 
Míša Hejlková zpívala na soutěži francouzských písní Tisk
img_4263Dne 17. března jsme navštívili klub Parník, kde se konala francouzská pěvecká soutěž Alliances Françaises. Naši školu tam reprezentovala Michaela Hejlková z 8.A, která na této soutěži vystupovala již minulý rok. Zpívala moc pěkně, ale bohužel se neumístila. „Důležité je, že jsem zazpívala, vyhrát už není tak podstatné,“ řekla Míša. Moc se nám tam líbilo a těšíme se na příští rok, kdy by chtěla Míša znovu vystupovat. (fotky)                                                 Martina Škovronová a Martina Gröplová, 8.A
 
Okresní kolo olympiády z češtiny je hlavně cvičením z porozumění textu Tisk
img_4301Zúčastnily jsme se okresního kola olympiády v jazyce českém. Tato akce se konala 21. března v Ostravě ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici. Olympiády se zúčastnilo hodně žáků škol z celé Ostravy a okolí. Práce se skládala ze dvou částí. První část obsahovala mluvnické cvičení, které bylo poněkud těžké. Práce byla hodně o porozumění textu a využití znalostí ze základní školy. Určovaní správné gramatiky, slova odvozená, příbuzná atd. Druhá část představovala slohovou práci, kde žáci mohli psát jakýkoliv slohový útvar. Měli dokončit větu, která začínala: „Nemám nouzi o…“ Na konci jsme dostali účastnický list. Jak jsme dopadly, se od organizátorů dovíme během tohoto týdne.                                                       Daniela Mertová a Lucie Zdráhalová, 9.B
 
V basketu jsme převálcovali celý obvod! Tisk
Našim žákům se v posledních týdnech skvěle daří ve školních basketbalových turnajích. Všechny naše týmy – holky i kluci mladších a starších žáků – totiž postoupily z obvodních kol do okresních finále. 4. března se to u nás ve škole podařilo mladším žákům (6. a 7. třídy) vyhraným zápasem proti ZŠ Provaznická, jejich starším kolegům (8. a 9. třída) pak 16. března na ZŠ E. Lukášové, kdy jednoznačně přehráli všechny své soupeře a zvítězili. Okresní kola obou věkových kategorií se hrají na konci března, respektive začátku dubna v naší škole. (diplomy) J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL