Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Přispějte i letos na tygra! Tisk
Třináctým rokem vstupujeme do naší sponzorské akce „Nanuk pro tygra“. Kdo neví, o co se jedná, připomínám, že žáci a milovníci zvířat se vzdají  finanční částky za sladkost - v našem případě pomyslný nanuk - a věnují ji našemu sponzorskému zvířeti, kterým je tygr ussurijský ze ZOO Ostrava.
Celý článek...
 
Naši papíroví modeláři jsou druzí nejlepší v republice a pátí v mezinárodním hodnocení! Tisk
paprov modely1Papírové modely našich žáků opět soutěžily, tentokrát v Brně Lužánkách, kde se v únoru konala největší soutěž v České republice s názvem Papírové království 2011. I zde naše modely ve velké konkurenci bodovaly.
Celý článek...
 
Děti ze školní družiny si zařádily s klaunem Hopsalínem Tisk
karneval2V chladných únorový dnech se o pořádné rozehřátí dětí postaral známý klaun Hopsalín, který do naší školy zavítal se zábavným programem „Hurá, je tu Karneval“. V různých tradičních kostýmech i v moderních karnevalových maskách tancovalo a soutěžilo více než sto dětí, které navštěvují školní družinu. Tady se podívejte na fotky, jak ten rej vypadal. MŠ, ŠD, J.G.
 
Sedm statečných se představilo na obvodním kole recitační soutěže Tisk
recitobvod7Velmi pěkné výkony předvedli naši žáci, kteří přednášeli básně na obvodním kole recitační soutěže, konané v pátek 4. března ve Středisku volného času Gurťjevova v Zábřehu. Přestože je porota neposlala do dalšího kola, mezi takřka padesátkou recitátorů si nevedli vůbec špatně. Především Eliška Konečná (7.A) a Lukáš Murka (8.B) porotu i diváky velmi zaujali, a to přednesem svých vlastních textů. Lukáš byl ve své kategorii vybrán mezi nejlepší a o přední umístění bojoval recitováním druhého textu, který si všichni soutěžící připravili. Velkou pochvalu si za svá kvalitní vystoupení zaslouží i další naši recitátoři – Daniela Mertová (9.B), Veronika Bystroňová (9.A), Kristýna Holcmanová (8.B), Filip Hrček (7.B) a Štěpán Dovičák (6.A). (foto) J.G.
 
Školní parlament: Žáky překvapilo, kolik dokumentace škola zpracovává Tisk
parl3Jak vlastně funguje instituce, jako je naše škola? Kolik stojí školní vybavení a jak se majetek eviduje? Kde jsou uloženy dokumenty o žácích? To jsou některé z otázek, na které děti získaly odpověď 2. března v žákovském parlamentu. Navštívily totiž paní tajemnici Radanu Kozoňovou, která žákům něco o chodu školy prozradila.
Celý článek...
 
Olympiáda prověřila naše znalosti zeměpisu Tisk
Dne 1. března se v naší škole už poněkolikáté uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Zúčastnilo se 36 žáků sedmých a devátých ročníků. A jak to dopadlo? V kategorii B (7. ročníky) se na prvních třech místech umístili žáci 7. C Miroslav Holub, Angelika Tomečková a Michaela Skórová. V kategorii C (9. ročníky) první místo patří Lucii Zdráhalové z 9. B, na druhém místě skončil Michal Pytlík z 9. C a na třetím místě Filip Kudělka z 9.A. Vítězové obou kategorii změří své zeměpisné znalosti v okresním kole, které se uskuteční 17. března ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici. Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem, kteří se zúčastnili!  P.B.
 
Zpráva pro rodiče vycházejících žáků a žáků 5. ročníků, kteří se hlásí na víceletá gymnázia Tisk

Upozorňujeme zákonné zástupce těchto žáků, aby si od 14.3. – 18.3. 2011 vyzvedli na ředitelství školy zápisový lístek v době od 6,30 – 15,30 hod.
Věra Helebrantová, ředitelka školy

 
Na soutěži jsme si potykali s angličtinou Tisk
Naše škola se už podruhé zúčastnila anglické soutěže Let Technology Come to You, pořádané školou 1st International School of Ostrava (23.2.). Tento projekt se už stal velmi prestižní záležitostí. Dokládá to přizvání několika důležitých světových osobností. Pro letošní ročník byl pozván jako host marocký velvyslanec. Celou akcí provázel učitel této jazykové školy.
Celý článek...
 
Naše škola soutěžila v televizním Bludišti! Tisk
bludit8Naše třída 9.A měla už delší dobu zájem zúčastnit se pořadu České televize Bludiště. Přihlásili jsme se už minulý školní rok, ale natáčení se uskutečnilo až teď, 16. února. Proto jsme již byli připraveni z minulých možných termínů. Přichystány byly transparenty, nesestřižená videa o škole a spousta dalších nutností k realizaci natáčení.
Celý článek...
 
Na výstavě v Ostravském muzeu na nás dýchl středověk Tisk
Král, který létal. Tak se jmenuje výstava, kterou někteří žáci naší školy navštívili v rámci přípravy na dějepisnou soutěž Keltičkův kahan. Již při vstupu do Ostravského muzea nám bylo jasné, že o výstavu je velký zájem. Prohlédli jsme si nálezy z archeologických vykopávek. To byly hlavně různé mince, nádoby, poháry a podobně. Viděli jsme i razidla a byli jsme poučeni, jak se tyto nástroje používaly.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL