Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Ladislav Kopec získal 3. místo na velkém šachovém turnaji Tisk
kopec2Skvělého úspěchu dosáhl Ladislav Kopec z 2.B na šachovém turnaji Den dětí 2011, který se konal 28. května v polských Gliwicích. Ze 77 závodníků kategorie dětí do osmi let získal 3. místo. Šachu se v rodině Kopců věnuje taky tatínek, který v naší škole vede šachový kroužek, a Láďova sestra Lída. Ta už má na svém kontě taky pár pěkných úspěchů, například 1. místo z mistrovství Moravy nebo 3. místo v republice. J.G.
 
Opět jsme se setkali s našimi polskými přáteli Tisk
p1010094„Co neznáme, prozkoumáme“- to je název projektu, na který jsme získali dotaci Magistrátu města Ostravy. Umožnil nám opět se setkat s přáteli z katovického Gymnázia P. Stellera. S touto školou udržujeme kontakty již sedm let a naší největší společnou akcí byla tříletá spolupráce s dalšími zahraničními školami ze Švédska, Itálie a Litvy pod záštitou EU.
Celý článek...
 
Veronika Skřičková získala literární ocenění Tisk
img_4674Veronika Skřičková z 9.B získala ocenění „Novinářský šotek“ (1. místo) v soutěži Dětská Novinářská cena, kterou letos již potřinácté vyhlásil Dům dětí a mládeže Vratimov. Porotu zaujala Verčina povídka se znepokojivým názvem Opilá, která pojednává o pubertální dívce ocitající se v těžké životní krizi. Na slavnostní vyhlášení 27. června Veroniku doprovodili její kamarádi z devátých tříd. Prohlédli si televizní studio i další vybavení a prostory vratimovského domu dětí, s vedoucí Evou Bělohlavou si povídali o médiích a internetu a ve studiu si zahráli na televizní hlasatele. Petr Valsa z 9.C se na závěr ocitl před kamerou i jako reportér, když pro televizní vysílání domu dětí udělal s Verčou rozhovor. J.G. Fotky
 
V ZOO jsme tygrovi předali sponzorský dar, který je nejvyšší mezi školami Tisk
dsc02091Dne 20. května jsme se za doprovodu 37 dětí a krásného počasí  vydali do ostravské ZOO, abychom částku vybranou ve sponzorské akci předali tygrovi.
Celý článek...
 
Ze Štafetového poháru jsme přivezli tři vítězství a jedno druhé místo Tisk
p1040033Ještě jsme se pořádně nevydýchali z posledních závodů a už máme výsledky z další soutěže. Ve středu 18. května jsme se zúčastnili běžeckého závodu „Štafetový pohár 2011“, který pořádala ZŠ Hrabová. A výsledek? No, zdá se, že ostatní školy se už začínají obávat o svá umístění, jen co se naši závodníci objeví na stadionu. Naši totiž v tomto štafetovém běhu potvrdili výsledkový trend posledních měsíců - vyhráli všechny tři vypsané kategorie a přidali i jedno stříbro.
Celý článek...
 
Žáci osmých a devátých tříd byli obeznámeni s antikoncepcí Tisk
V kině Luna se nepromítají jenom filmy, ale prezentují se tu i poučné přednášky. Jednu z nich jsme ve středu 18. května navštívili i my. Týkala se sexuální výchovy. Byli jsme poučeni o druzích antikoncepcí a o vážných pohlavních chorobách. Přednášející doktor Petr Kovář již napsal několik knížek o tomto tématu.
Celý článek...
 
V Bělském lese si naši žáci doběhli pro tři medaile Tisk
p1030712Na orientačním běhu 11. května v Bělském lese se nám dařilo. Nejen že se naši žáci s mapou v ruce v „Běláku“ neztratili, ale dosáhli i výborných výsledků včetně umístění „na bedně“. Patrik Pyš z 6.A zvítězil v kategorii žáků 6. a 7. tříd. Našel nejrychleji sedm kontrol na trati 1540 metrů a doběhl si pro krásný pohár. Na stupních vítězů stál spolu s Patrikem i spolužák ze třídy Karel Mayer, který doběhl třetí. Mezi děvčaty byla nejúspěšnější Renáta Pastrňáková ze 7.C. Trať 1660 metrů s šesti kontrolami zvládla za 15:43 minut, což znamenalo stříbrnou medaili. Renata Adamíková, J.G. Fotky
 
Projektové dopoledne žáků se speciálními poruchami Tisk
V rámci projektu „Zkvalitnění systému péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v Moravskoslezském kraji“se konalo 5. května  na naší škole již 3. projektové dopoledne.
Celý článek...
 
Fantastický úspěch našich atletů! Dostali se mezi elitu kraje! Tisk
p1030665Christian Stankuš a Marek Filip se 10. května ve Frýdku-Místku předvedli v parádní formě. Na atletických závodech družstev oba získali dvě zlaté medaile a svými skvělými výkony se nominovali na dětskou olympiádu, kde se sejdou jen ti nejlepší závodníci z kraje. Výborně si vedli taky Daniel Piekielko a Jakub Benedík. Všechny podrobnosti včetně fotek najdete níže.
Celý článek...
 
Žáci poznávali Prahu Tisk
dsc02057Minulý týden se žáci 8. a 9. ročníku se svými učiteli vydali na výlet do Prahy. Jaké byly tři dny, které strávili v našem hlavním městě, to si přečtěte v článku Veroniky Skřičkové z 9.B. Fotky. J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL