Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Luštíme SUDOKU Tisk
Ve čtvrtek a pátek 11.-12. listopadu jsme zorganizovali školní kolo v řešení číselných rébusů – sudoku. Zájemci z 8. a 9. ročníků měli za úkol vyřešit čtyři zadání během 45 minut, což se ukázalo jako tvrdý oříšek. Zadání byla docela těžká, ale povedlo se nám vybrat nejšikovnější žáky, kteří se v úterý 16. 11. zúčastnili krajského kola soutěže v sudoku. To se konalo na Gymnáziu Vítkovické střední školy v Porubě a zastupovali nás Michaela Budová z 8. A, Tomáš Kovář z 9. A a Nikola Čapková z 8. B, kteří se ve školním kole umístili na prvních třech místech. V krajské soutěži Nikola Čapková obsadila  6. až 11. místo, k čemuž jí gratulujeme.                        Ilona Adámková
 
Učíme se první pomoc Tisk
ervenk3Polohování raněných, ošetřování zlomenin či řezných ran, to jsou některé z dovedností, které získali žáci devátých tříd v dvoudenním školení Červeného kříže.
Celý článek...
 
Besedy s městskými strážníky upozorňují žáky na rizika v životě Tisk
policie_beseda4Jako každý rok i letos k nám do školy zavítali příslušníci ze skupiny prevence Městské policie. Pro žáky mají připraveny besedy a aktivity, jejichž cílem je seznámit děti s riziky a nástrahami, které je mohou v životě potkat.
Celý článek...
 
Malé ohlédnutí za jedním putováním k našim severním sousedům Tisk
Díky projektu Učitelské společnosti v Ostravě financovanému Magistrátem města Ostravy mohli vyjet někteří žáci ostravských škol do Polska. Se svými pocity a zážitky se s námi podělily dvě žákyně z 9. třídy. Jejich vyprávění si přečtěte zde. V.K.
 
Konala se olympiáda. Z češtiny, z matiky? Ne. Z astronomie! Tisk
Olympiády z českého jazyka, matematiky či jiných vyučovacích předmětů jsou ve školách již tradicí. 4. listopadu si však žáci druhého stupně mohli zkusit taky zatím poněkud neobvyklou soutěž ve znalostech z astronomie. Jaké otázky soutěžící řešili a kdo první kolo vyhrál? To si přečtěte níže…
Celý článek...
 
Přečtěte si výroční zprávu o činnosti školy za šk. rok 2009-2010 Tisk

 Na stránky byla vložena Výroční zpráva o činnosti naší školy za školní rok 2009-2010.

 
Lída Kopcová ze 4.B – nejlepší šachistka do 10 let na Moravě! Tisk
kopcov 5Taková nenápadná dívenka ze čtvrté třídy… A přitom určitě patří mezi největší šachové talenty minimálně na Moravě a ve Slezsku. Dokázala to 31. října na mistrovství v Koutech nad Desnou, kde ve své věkové kategorii zvítězila.
Celý článek...
 
Zkvalitňujeme systém péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami Tisk
"Integrace na druhou" je zkrácený název projektu do něhož je zapojena i naše škola. Projekt se zabývá zkvalitněnmím systému péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v Moravskoslezském kraji.
Cílem projektu je rozvíjet „klíčové“ dovednosti ve vzdělávacím oboru český jazyk, cizí jazyk, matematika, ale také pracovní činnosti a další, které pomohou dítěti uplatňovat v maximální šíři jeho dovednosti a kompetence, čímž se výrazně posílí jeho sebevědomí, podpoří jeho motivace k učení a pocit širšího uplatnění v kolektivu.
Celý článek...
 
V soutěži Obchodka hrou získaly naše týmy 1. a 3. místo Tisk
Dne 3. listopadu proběhla na Obchodní akademii v Ostravě Porubě akce s názvem Obchodka hrou. Zúčastnili se jí žáci z devátých tříd. Účelem této akce bylo provést žáky školou a seznámit je s různými obory, se kterými by se poté v této škole mohli setkat. Účastnilo se deset tříčlenných smíšených týmů. Den byl rozdělený na dvě části. První byla vědomostní, v té se umístili na 3. místě žáci 9.C Jakub Peňaz, Karolína Hrčkuláková a Lenka Bubáková. Ve druhé, herních části (soutěžilo se ve hře Warcraft 3) se na 1. místě umístili žáci 9.A Jakub Kudělka, Martin Mikšaník a Ondřej Florčík. (foto diplomů)       
Napsali účastníci soutěže
 
Projekt TV Bělák byl nominován mezi nejlepší počiny podpořené Nadací OKD Tisk
ocenn _okd1Projekt Televizní noviny v naší škole, na jehož základě ve škole funguje televize Bělák, zaznamenal velký úspěch v soutěži projektů podpořených loni Nadací OKD - porota jej nominovala mezi tři nejlepší počiny v kategorii „Pro radost“. Vítězové byli vyhlášeni na slavnostním večeru konaném ve středu 3. listopadu v kompresovně Hornického muzea.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 121 122 123 124 125 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL