Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Zkvalitňujeme systém péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami Tisk
"Integrace na druhou" je zkrácený název projektu do něhož je zapojena i naše škola. Projekt se zabývá zkvalitněnmím systému péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v Moravskoslezském kraji.
Cílem projektu je rozvíjet „klíčové“ dovednosti ve vzdělávacím oboru český jazyk, cizí jazyk, matematika, ale také pracovní činnosti a další, které pomohou dítěti uplatňovat v maximální šíři jeho dovednosti a kompetence, čímž se výrazně posílí jeho sebevědomí, podpoří jeho motivace k učení a pocit širšího uplatnění v kolektivu.
Celý článek...
 
V soutěži Obchodka hrou získaly naše týmy 1. a 3. místo Tisk
Dne 3. listopadu proběhla na Obchodní akademii v Ostravě Porubě akce s názvem Obchodka hrou. Zúčastnili se jí žáci z devátých tříd. Účelem této akce bylo provést žáky školou a seznámit je s různými obory, se kterými by se poté v této škole mohli setkat. Účastnilo se deset tříčlenných smíšených týmů. Den byl rozdělený na dvě části. První byla vědomostní, v té se umístili na 3. místě žáci 9.C Jakub Peňaz, Karolína Hrčkuláková a Lenka Bubáková. Ve druhé, herních části (soutěžilo se ve hře Warcraft 3) se na 1. místě umístili žáci 9.A Jakub Kudělka, Martin Mikšaník a Ondřej Florčík. (foto diplomů)       
Napsali účastníci soutěže
 
Projekt TV Bělák byl nominován mezi nejlepší počiny podpořené Nadací OKD Tisk
ocenn _okd1Projekt Televizní noviny v naší škole, na jehož základě ve škole funguje televize Bělák, zaznamenal velký úspěch v soutěži projektů podpořených loni Nadací OKD - porota jej nominovala mezi tři nejlepší počiny v kategorii „Pro radost“. Vítězové byli vyhlášeni na slavnostním večeru konaném ve středu 3. listopadu v kompresovně Hornického muzea.
Celý článek...
 
Vyšel nový Almanach žákovských prací Tisk
almanach2Jestli pochybujete, že práce dětí ze základní školy mohou tvořit krásnou knížku, pak náš nový Almanach literárních a výtvarných prací žáků vás o tom přesvědčí. V publikaci, kterou škola právě vydává, najdete básně, pohádky, povídky i krásné obrázky.
Knížku si můžete zakoupit u třídních učitelů, třeba na konzultacích a třídních schůzkách v úterý 9. 11. (foto) J.G.
 
Opět budeme sbírat starý papír. Přidej se i ty! Tisk
Školní družina pořádá sběr starého papíru pro celou školu. Svázané a podepsané balíky papíru můžete nosit a předat v šatnách 1. a 2. stupně.
50 kilo starého papíru = jeden zachráněný strom!                                  Martin Svoboda, vychovatel ŠD
 
Přírodovědný klokan: letos nejlepší výsledky v historii soutěže v naší škole Tisk
Kolik je mi let? Kdyby mi bylo osmkrát víc a ještě 12 roků, bylo by mi právě 100 let. To je jedna z úloh, kterou 20. října řešilo v naší škole 43 žáků 8. a 9. ročníku. Účastnili se totiž tradiční soutěže s názvem Přírodovědný klokan.
Celý článek...
 
První letošní žákovský parlament ve znamení celoškolních projektů Tisk
Dějepisný projekt „Co všechno odnes čas“ a turnaj v piškvorkách, to byly jedny z bodů programu prvního jednání školního parlamentu (13. října) v tomto školním roce.
Celý článek...
 
Deváťáci zhlédli emotivní představení varující před alkoholem i „frajeřinou“ za volantem Tisk
Jako na divoké párty si zpočátku připadali žáci devátých tříd, kteří v úterý 19. října navštívili v Domě kultury města Ostravy představení s názvem The Action. Hlasitou hudbu a rozjásané mladé lidi na pódiu ale za chvíli vystřídal šok. Pohled na průběh i následky dopravních nehod, které způsobují podobně rozjásaní řidiči aut i motorek. Všem v tu chvíli bylo jasné, že nevázaný večírek se nekoná, že tvůrci programu nám chtějí sdělit něco důležitého…
Celý článek...
 
Pro deváťáky - zájemce o studium na Vojenské střední škole v Moravské Třebové Tisk

Vy, kteří se chcete více dozvědět o studiu na Vojenské střední škole v Moravské Třebové, máte možnost zúčastnit se besedy o vojenském školství a práci v armádě, která se koná ve středu 24.11.2010 ve 14. 00 hod. v Informačním a poradenském středisku pro volbu povolání v Ostravě. Pro omezenou kapacitu učebny je nutné, abyste své jméno nahlásili co nejdříve výchovné poradkyni V. Záškodné. Více podrobností najdete v letáčku.                                                                                                 V.Z.

 
Naši běžci dobyli hrad – zlatou a dvěma bronzovými medailemi! Tisk
Výborných výsledků dosáhli naši žáci, kteří se zúčastnili šestého závodu Ostravského běžeckého poháru, konaného 30. září na Slezskoostravském hradě. „Za velmi chladného a deštivého počasí běželo pouze pět žáků naší školy, přesto jsme si odvezli tři medaile,“ uvedla trenérka Renata Adamíková. Richard Schindler (7.A) zvítězil v kategorii mladších žáků v běhu na tisíc metrů, Christian Stankuš (7.A) byl ve stejné kategorii třetí a mezi staršími žáky vybojoval taktéž třetí místo Filip Kudělka (9.A).      J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 121 122 123 124 125 126 127 128 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL