Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Naši nejmenší atleti si z krajského přeboru odvezli dva bronzy Tisk
kp ppravek 11.5. 023Za krásného slunečného počasí se 150 dětí ze šesti oddílů zúčastnilo Krajského přeboru atletických přípravek, který 11. května pořádala TJ Havířov. Tato atletická soutěž s názvem Kids Athletics byla netradiční. Soutěžilo se totiž ve čtyřboji, který se skládal z hravých disciplín, a to hodu raketkou na cíl, překážkové dráhy, „žebříku“ (sprint přes molitanové příčky) a zařazen byl také tradiční skok daleký z místa.
Celý článek...
 
Naši kluci vybojovali v krajském finále volejbalového turnaje šesté místo Tisk
Šestí z osmi. To nevypadá jako bůhví jak dobrý výsledek. Uvážíte- li ale, že v krajském finále 4. května ve Frýdku-Místku stáli proti našim baskeťákům družstva složená převážně z chlapců hrajících volejbal závodně, pak se toto umístění jeví jako velmi cenné. „Některá z družstev měla v sestavě dokonce volejbalové reprezentanty, přesto si naši kluci vedli velmi dobře. Zaslouží si pochvalu,“ uvedla trenérka Marie Kaperová. Jestli chcete vědět, jaká byla cesta našich až do kraje a jak probíhalo samotné finále, čtete dále.
Celý článek...
 
Ohlédnutí za sportovními výsledky: Ve vybíjené jsme získali třetí místo v obvodu Tisk
Výběr našich holek si 19. dubna v ZŠ Košaře zahrál obvodní kolo turnaje ve vybíjené. Třetí místo, pohár a diplom si děvčata odnesla hlavně zásluhou Anety Vaňáskové z 5.A. Aneta byla skutečně skvělá, většinu soupeřek vyřadila ze hry. Sestava našich děvčat: Vaňásková, Janásová, Maťugová, Staňurová, Němcová, Nohavicová, Veselá, Bolková, Konečná, Moskalová, Grygarová. Další výsledky se dovíte níže.  
Celý článek...
 
Nanuk pro tygra: Vybrali jsme druhou nejvyšší částku v historii sponzorské akce Tisk
Koncem dubna jsme ukončili třináctý ročník naší sponzorské akce  „Nanuk pro tygra“.  A jestli vás zajímá, jak to dopadlo, čtěte dál. Podařilo se nám vybrat  22 651 Kč. Tato částka je druhou nejlepší za roky trvání akce.  Mezi největší třídní sponzory letos patří  5. C s  částkou 1840 Kč (na tuto částku přispělo 10 dětí ze třídy), na druhém místě se umístila 2. B1489 korunami (přispělo 18 žáků) a na třetím místě 4. B s částkou 1461 ( přispělo 18 žáků). Již druhým rokem patří mezi největší sponzory z řad žáků Nikola Kujelová z 5. C (1000 Kč), pak Patrik Raška ze 7. C (500 Kč) a Lukáš Blažek z 5. C (420 Kč). Předání šeku ostravské ZOO se letos zúčastní 43 žáků, kteří přispěli částkou 100 Kč a více. Vedení školy děkuje všem, kteří přispěli.   P.B.
 
V elektrárně Dukovany jsme se dověděli mnohé o jaderné energetice Tisk
img_0037Dne 4. května se žáci z osmých a devátých tříd zúčastnili výletu do jaderné elektrárny Dukovany. Do Brna jsme jeli vlakem. Vystoupili jsme na hlavním nádraží a pokračovali jsme autobusem, který nás dovezl přímo k jaderné elektrárně. V elektrárně jsme se opět rozdělili na dvě skupiny a každá se šla podívat do jiného sektoru. Cestou jsme se dozvěděli něco o jaderné energii - jak vzniká a jak se zpracovává. Pustili nám video o elektrárně Dukovany, kde jsme viděli, jak vypadají jaderné reaktory a kam se uskladňuje jaderný odpad.
Celý článek...
 
Zaběhali jsme si kolem Stříbrného jezera, Dominik Nedveis získal bronz Tisk
Přespolního běhu, který se konal 12. dubna v Opavě u „Stříbrného jezera“, se samozřejmě zúčastnili i naši žáci, od prvňáčků až po ty velké z druhého stupně. A nevedli si vůbec špatně. Nejlepšího výsledku dosáhl Dominik Nedveis (3.A), který si odvezl bronzovou medaili. Výborně se dařilo Filipu Kaločovi a Robertu Russmanovi (oba 5.B), kteří obsadili 7. místo, na devátém místě skončily Michaela Skórová (7.C) a naše nejmladší závodnice Markétka Šigutová z 1.A. Její kamarád ze třídy Pavel Valík obsadil 12. místo. Největší konkurenci v soutěži měla Aneta Vaňásková (5.A), která obsadila 13. místo mezi 44 závodnicemi.              Soňa Hubáčková, J.G.
 
Naši kluci málem pokořili výběr fotbalové školy Tisk
dVelké nervy jsme měli při souboji našich chlapců a kluků ze ZŠ Klegova ve fotbalové soutěži McDonald’s Cup, kterou „Klegovka“ organizovala. Uvedená škola má třídy zaměřené na fotbal, o to více si ceníme, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Dokonce jsme dvakrát vedli a malí fotbalisté z Klegovy naše dotahovali. Zápas skončil nerozhodně 2:2, jenže v penaltovém rozstřelu měli více štěstí naši soupeři, a tak jsme skončili na druhém místě. Velkou oporou byli našim fotbalistům i rodiče, kteří se turnaje zúčastnili a radami se podíleli na pěkném výkonu našich. Sestava: Kaloč, Russman, Gebauer, Janek, Blažek, Šandor (brankář), Zeman, Goj, Stojan, Vacek, Packo.  Fotky                     Soňa Hubáčková
 
Film Nickyho rodina mnohé z nás rozplakal Tisk
Na film Nickyho rodina jsme šli se školou minulý týden v pátek do kina CineStar. Dokument nese tento název, protože se jedná o vyprávění osudů dosud neznámých "Wintonových dětí".  Nicholas Winton, kterému je nyní 101 let, před začátkem druhé světové války zachránil, převezením zejména do Británie, 669 českých a slovenských dětí.
Celý článek...
 
Projektový týden Jeden svět – jak na nás zapůsobil? Tisk
dsc01974Projektový týden „Jeden svět na školách“, který formou promítání dokumentárních filmů a následnými diskusemi i hrami upozorňuje žáky na ekologické a sociální problémy světa, se v naší škole zrodil před třemi lety. Konal se také letos, a to od 11. do 15. dubna. Už po prvním ročníku byl velmi příjemný ohlas z řad žáků a ten trvá dodnes. Žáci ve svých zpětných vazbách velmi kladně hodnotí celý den. Největší ohlasy mívá film pro osmé ročníky Děti ze stanice Leningradská, který vyvolává velmi silné pocity, možná i proto, že Rusko je nám blízkou zemí a žáci bývají otřeseni podmínkami, ve kterých filmoví hrdinové vyrůstají. Tady si přečtěte, jak o projektovém dni píší žáci devátého ročníku, a podívejte se taky na fotky.                      Pavla Bačovicová, spolurealizátorka projektu, J.G.
 
Ve školním parlamentu se žáci setkali s paní ředitelkou Tisk
img_4476Jedinečnou příležitost popovídat si s paní ředitelkou přímo v její pracovně měli žáci, kteří se v polovině dubna zúčastnili žákovského parlamentu. O čem byla řeč? Paní ředitelka dětem prozradila leccos ze své práce – jak vypadá její pracovní den, jaké problémy musí řešit, co obnáší hospodaření s penězi školy a mnoho dalšího. Překvapením byla pro žáky skříň plná šanonů se spisy – děti určitě netušily, kolik dokumentů se musí zpracovávat, aby škola mohla podle všech zákonů a vyhlášek fungovat. Setkání bylo pro žáky jistě nevšedním zážitkem i poučením.   J.G. (foto)
 
<< Začátek < Předchozí 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL