Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Žáci druhého stupně prožijí projektový týden věnovaný problémům společnosti Tisk
V týdnu od 11. do 15. dubna bude na druhém stupni probíhat  projektový týden „Jeden svět na školách“.  Žáci  pod vedením vyučujících zhlédnou dva filmy ze společnosti Člověk v tísni, ve kterých jsou zachyceny nejen problémy světa, ale také společenské problémy, jako jsou šikana, problémy dospívání, lidská práva a jejich porušování a jiné. Tyto filmy jsou vždy doplněny o řadu aktivit, které daný problém vysvětlují a uvádějí do kontextu. Výstupem projektového týdne budou plakáty, které ozdobí vstupní dveře každé třídy. P.B.
 
TV Fabex informuje o naší škole Tisk
Podívejte se na pořady, které o nás natočila TV Fabex. Jedná se o reportáž Multimedializace ZŠ Dvorského, která informuje o novém technickém vybavení naší školy, a zprávu o předávání ocenění učitelům na Jihu, kde jedním z oceněných je náš učitel Dušan Hrdlička. Také mezi zprávami z Jižních listů najdete nový odkaz. Dostanete se jím k číslu Jižních listů, které má jako hlavní zprávu (umístěnou i na titulní straně) multimedializaci naší školy. Odkazy najdete zde. J.G.
 
Přijďte si vyrobit velikonoční výzdobu Tisk

V úterý 19. dubna se konají nejenom konzultace rodičů s vyučujícími, ale v pavilonu školní družiny se můžete zúčastnit  tradiční velikonoční dílny. Akce je pořádána školní družinou ve spolupráci se SOŠ zahradnická - Klimkovice. Můžete si zde zakoupit a  případně za pomoci i sami vyrobit jarní a velikonoční dekorace. Vychovatelky školní družiny vás budou očekávat v době mezi 15.00 a 17.00 hodinou. (ŠD)

 
Ostravský běžecký pohár jsme odstartovali velmi dobrými výsledky Tisk
100_5613Poslední březnový den se u Sportovního gymnázia v Zábřehu rozběhl nový ročník osmidílného běžeckého závodu s názvem Ostravský běžecký pohár. „Pro naše atlety byl start do soutěže úspěšný – získali jednu zlatou a jednu bronzovou medaili a soustu cenných umístění v první desítce,“ uvedla trenérka Soňa Hubáčková. Pokud vás zajímají jména našich nejúspěšnějších závodníků, čtěte dále!
Celý článek...
 
Březen byl nabitý atletikou, naši předvedli kvalitní výkony Tisk
100_5608Po půlroční přestávce, kdy malí sportovci z prvního stupně nezávodili, si tuto pauzu v březnu vynahradili. Kromě testování žáků pátých tříd, které se konalo 18. března v atletickém tunelu SSK Vítkovice, jsme se zúčastnili čtyř závodů. Ve všech si naši atleti vedli dobře a nechyběla ani medailová umístění. Nejcennější je celkové druhé místo v konkurenci 27 škol z atletického čtyřboje Zdatný páťák.
Celý článek...
 
I holky postoupily v basketu do krajského finále! Tisk
dsc_0188Naše děvčata z 8. a 9. tříd napodobila kluky a z okresního kola basketbalového turnaje (hráno 30. března v ZŠ Bohumínská) postoupila do krajského finále, které se bude hrát u nás. Ano, povedlo se, ale byly to pořádné nervy! Jedna z našich hráček Nikol Skórová (9.C) to popisuje takto: „Tři zápasy jsme vyhrály s přehledem, ale poslední proti basketbalové škole G. Píky byl doslova infarktový. Skončilo to remízou, v prodloužení nepadl ze hry ani koš. O našem celkovém vítězství rozhodla jediná proměněná šestka Denisy Venglošové.“ Denisa (9.A) byla také vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. „Radost byla velká, naše trenérka paní učitelka Kaperová byla strašně ráda,“ doplnila Nikol.    J.G., foto Jiří Ledvoň
 
Naši kluci si v ČEZ Aréně zahrají Velké finále florbalového turnaje Tisk
Parádní kousek ve florbalovém turnaji „ČEZ Street Hockey“ se povedl našim klukům z šestých a sedmých tříd. V prvním kole turnaje (hraném 18. března v naší škole) porazili ZŠ Formanova, kterou jim určil los, vysoko 14:2, a protože to byl vůbec nejlepší výsledek z vyřazovacích zápasů (účastnilo se jich 223 škol!), postoupili přímo do Velkého finále. To si zahrají 28. dubna v ČEZ Aréně. „Kluci se připravují třikrát týdně v kroužku. Nikdo z nich nehraje závodně florbal, o to cennější je jejich úspěch,“ pochválil své svěřence pan učitel Pracný, který florbalový kroužek vede. ČEZ Street Hockey je masový hokejový turnaj, hraný v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a v okrese Vsetín, který je určen žákům do 13 let. Letos se hraje již sedmý ročník.   J.G.
 
Naši baskeťáci postoupili do krajského finále! Tisk
img_4447Vítězství s postupem do krajského finále (žáci 8. a 9. tříd) a druhé místo (6. a 7. třídy). Takové jsou výsledky našich kluků z okresních kol basketbalového turnaje. Prvenství slavil náš výběr z 8. a 9. tříd v turnaji hraném 25. března v naší škole. „Utkalo se pět vítězů obvodních kol – ZŠ Porubská, Sekaniny, Nádražní, Muglinovská a my. Naši kluci vyhráli tři zápas ze čtyř a to jim stačilo na celkové první místo,“ uvedl kouč Pavel Pracný. „Krajské finále si zahrajeme 14. dubna v extraligové hale v Novém Jičíně,“ doplnil pan učitel a pochválil i chlapce 6. a 7. tříd, kteří skončili v okresním kole, hraném 29. března taky u nás, druzí: „Kluci prohráli jen se ZŠ G. Píky, což je basketbalová škola NH. Na to, že v týmu nejsou žádní baskeťáci, je druhé místo skvělý výsledek.“ (fotky) J.G.
 
Naši papíroví modeláři dosáhli předních příček i na mistrovství republiky! Tisk
papr3O tom, že v naší školní družině se pod vedením pana vychovatele Martina Svobody vyrábějí modely na skvělé úrovni, svědčí další velký úspěch našich malých modelářů. Na sedmém ročníku mezinárodní soutěže Papír show Ostrava, letos premiérově pořádané jako Mistrovství ČR papírových modelů, získaly naše děti dvě 1. místa, jedno 3. místo, dvě 4. a jedno 5. místo. I díky těmto výsledkům získala naše škola v konkurenci 16 klubů skvělé 3. místo. Níže se dovíte, kdo z našich se o tento úspěch zasloužil.
Celý článek...
 
V představení si zahráli i žáci 8.A a pan učitel Ošmera Tisk
Čtyři žáci 8.A (Adam Oudjehani, Martina Škovronová, Adam Csabi a Sabina Hlinková) i jejich pan učitel třídní Martin Ošmera si zcela neočekávaně zahráli v představení s nehezkým názvem „Jsem debil, mám vymaštěnej mozek“. Jestli vás napadlo, že představení, které jsme zhlédli 24. března v DK Akord, bylo věnované problematice drog, tak jste se nemýlili. A jaké postavy naši žáci a pan učitel, které si před představením vybral jeden z účinkujících, v programu ztvárnili? To si přečtěte níže!
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL