Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Školní parlament: Žáci ocenili technickou vybavenost školy Tisk
Programem žákovského parlamentu (26.1.) byla tentokrát prohlídka učeben, které byly vybaveny novou technikou (interaktivní tabule, promítačky a další), pořízenou v rámci projektu ROP Moravskoslezsko. Děti ocenily, jaký pokrok v technické vybavenosti jejich škola udělala. Věříme, že stále se zlepšující vzhled i vybavenost školy přispívá nejen k zvýšení kvality výuky, ale také ke kultivaci chování žáků, kteří školu navštěvují. Dvě členky parlamentu vytvořily prezentaci pro TV Bělák, která o novém vybavení školy informuje. J.G.  
 
Projektové dopoledne "Nebojme se učení" v rámci "Integrace na druhou" Tisk

Dne 10. 2. 2011 proběhne projektové dopoledne "Nebojme se učení" pro žáky 2. stupně (pod vedením Mgr. L. Šnapkové a Mgr. B. Raškové). Cílem této netradiční výuky je poskytnout žákům se speciálními vzdělávacími potřebami možnost sdílet své problémy s jinými, ukázat způsoby vzájemné pomoci a podpory, motivovat je, posílit jejich sebevědomí a pocit uplatnění v kolektivu. Při společných činnostech žáků z různých ročníků 2. st. se děti budou učit spolupracovat ve skupině, být vstřícné, akceptovat navzájem své odlišnosti. Tématicky zaměřené projektové dopoledne bude realizováno do května 2011 ještě jednou.
B. Rašková, metodik projektu

 
Na tiskové konferenci jsme se setkali (skoro) s Michaelem Jacksonem! Tisk
michna12Skvělá taneční show čekala na dětské novináře 28. ledna ve Středisku volného času Ostrčilova. Hostem tiskovky byl totiž imitátor Michaela Jacksona Libor Michna. Děti – mezi nimi taky 18 našich žáků - pak kladly sympatickému Liborovi otázky a na závěr se s účastníkem soutěže Česko Slovensko má talent vyfotily. J. G., foto Jiří Ledvoň (9.A). (fotky)
 
V soutěži jsme si zkusili různá řemesla Tisk
emeslo fotkaPerfektně jsme se pobavili na akci Řemeslo má zlaté dno, která se konala 26. ledna v K-TRIu. Jako loňský rok tam byla velká konkurence. Neumístili jsme se, ale sranda tam byla. Akce, kde odborná učiliště a střední školy prezentují konkrétní řemesla praktickým úkolem, se zúčastnilo šest zástupců z naší školy. „Na soutěži se mi líbilo, i když jsme nevyhráli, protože to byla celkem sranda a učili jsme se spolupracovat. Dále jsme poznali nová řemesla, některá se mi líbila, například zubní technik nebo barman,“ řekl náš kamarád z 9.C Tomáš Podešva.                   Verča Bystroňová, Katka Kelemenová a Jirka Ledvoň (9.A)
 
Miroslav Holub vyhrál soutěž v angličtině Tisk
potter4Skvělého úspěchu dosáhl Miroslav Holub ze 7.C. Vyhrál soutěž v anglickém jazyce The Harry Potter‘s Day, která se konala 2. února na střední škole AHOL. Konkurence přitom byla velká – v Mirkově kategorii asi padesát soutěžících.
Celý článek...
 
Odstartovali jsme projekt Multimediální vybavení ZŠ Dvorského Tisk
rop5Desítky nových počítačů, multimediální tabule, dataprojektory, mikroskopy. To je jen část vybavení, které má naše škola nově k dispozici díky více než třímilionové dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Ziskem dotace a instalováním nové techniky jsme se zařadili mezi počítačově nejlépe vybavené školy v Ostravě. Slavnostní otevření nově vybavených učeben se za přítomnosti hostů z ÚMOb Ostrava-Jih i ředitelů okolních škol konalo v pondělí 24. ledna.
Celý článek...
 
. Tisk

 

 


 

 
Žáci sportovních tříd testovali svou výkonnost Tisk

Ve středu 26. ledna v atletickém tunelu u ČEZ arény se žáci sportovních tříd 6. - 9.ročníku zúčastnili každoročního testování. Zasoutěžili si mezi sebou v disciplínách běh 60m, skok daleký a vytrvalostní běh 1000m. Jak si jednotliví žáci vedli najdete ve výsledcích či fotogalerii na http:/dvorskeho.rajce.net 
M.O.

 
Astronomická olympiáda pokračuje Tisk
Všichni úspěšní řešitelé školního kola astronomické olympiády (článek, výsledky), které se konalo v listopadu, se nyní mohou zúčastnit dalšího, korespondenčního kola. Zadání a pokyny ke korespondenčnímu kolu najdete na stránkách astronomické olympiády http://olympiada.astro.cz/ nebo si je stáhněte na našich stránkách (zadání pro 6. a 7. ročník, zadání pro 8. a 9. ročník). V případě dotazů se obraťte na paní učitelku Adámkovou.                                                    I.A., J.G.
 
V září přivítáme 62 nových prvňáčků Tisk
Ve dnech 18. 1. – 19. 1. 2011 bylo na naší škole zapsáno 62 budoucích prvňáčků. 13 dětem byla školní docházka odložena o 1 rok. Pokud se někdo v daném termínu k zápisu nedostavil, je možné do 15. 2. 2011 ještě zápis provést. (tel. 595 700 532)
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 131 132 133 134 135 136 137 138 139 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL