Talenti

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Projekt EU

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Zaběhali jsme si kolem Stříbrného jezera, Dominik Nedveis získal bronz Tisk
Přespolního běhu, který se konal 12. dubna v Opavě u „Stříbrného jezera“, se samozřejmě zúčastnili i naši žáci, od prvňáčků až po ty velké z druhého stupně. A nevedli si vůbec špatně. Nejlepšího výsledku dosáhl Dominik Nedveis (3.A), který si odvezl bronzovou medaili. Výborně se dařilo Filipu Kaločovi a Robertu Russmanovi (oba 5.B), kteří obsadili 7. místo, na devátém místě skončily Michaela Skórová (7.C) a naše nejmladší závodnice Markétka Šigutová z 1.A. Její kamarád ze třídy Pavel Valík obsadil 12. místo. Největší konkurenci v soutěži měla Aneta Vaňásková (5.A), která obsadila 13. místo mezi 44 závodnicemi.              Soňa Hubáčková, J.G.
 
Naši kluci málem pokořili výběr fotbalové školy Tisk
dVelké nervy jsme měli při souboji našich chlapců a kluků ze ZŠ Klegova ve fotbalové soutěži McDonald’s Cup, kterou „Klegovka“ organizovala. Uvedená škola má třídy zaměřené na fotbal, o to více si ceníme, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Dokonce jsme dvakrát vedli a malí fotbalisté z Klegovy naše dotahovali. Zápas skončil nerozhodně 2:2, jenže v penaltovém rozstřelu měli více štěstí naši soupeři, a tak jsme skončili na druhém místě. Velkou oporou byli našim fotbalistům i rodiče, kteří se turnaje zúčastnili a radami se podíleli na pěkném výkonu našich. Sestava: Kaloč, Russman, Gebauer, Janek, Blažek, Šandor (brankář), Zeman, Goj, Stojan, Vacek, Packo.  Fotky                     Soňa Hubáčková
 
Film Nickyho rodina mnohé z nás rozplakal Tisk
Na film Nickyho rodina jsme šli se školou minulý týden v pátek do kina CineStar. Dokument nese tento název, protože se jedná o vyprávění osudů dosud neznámých "Wintonových dětí".  Nicholas Winton, kterému je nyní 101 let, před začátkem druhé světové války zachránil, převezením zejména do Británie, 669 českých a slovenských dětí.
Celý článek...
 
Projektový týden Jeden svět – jak na nás zapůsobil? Tisk
dsc01974Projektový týden „Jeden svět na školách“, který formou promítání dokumentárních filmů a následnými diskusemi i hrami upozorňuje žáky na ekologické a sociální problémy světa, se v naší škole zrodil před třemi lety. Konal se také letos, a to od 11. do 15. dubna. Už po prvním ročníku byl velmi příjemný ohlas z řad žáků a ten trvá dodnes. Žáci ve svých zpětných vazbách velmi kladně hodnotí celý den. Největší ohlasy mívá film pro osmé ročníky Děti ze stanice Leningradská, který vyvolává velmi silné pocity, možná i proto, že Rusko je nám blízkou zemí a žáci bývají otřeseni podmínkami, ve kterých filmoví hrdinové vyrůstají. Tady si přečtěte, jak o projektovém dni píší žáci devátého ročníku, a podívejte se taky na fotky.                      Pavla Bačovicová, spolurealizátorka projektu, J.G.
 
Ve školním parlamentu se žáci setkali s paní ředitelkou Tisk
img_4476Jedinečnou příležitost popovídat si s paní ředitelkou přímo v její pracovně měli žáci, kteří se v polovině dubna zúčastnili žákovského parlamentu. O čem byla řeč? Paní ředitelka dětem prozradila leccos ze své práce – jak vypadá její pracovní den, jaké problémy musí řešit, co obnáší hospodaření s penězi školy a mnoho dalšího. Překvapením byla pro žáky skříň plná šanonů se spisy – děti určitě netušily, kolik dokumentů se musí zpracovávat, aby škola mohla podle všech zákonů a vyhlášek fungovat. Setkání bylo pro žáky jistě nevšedním zážitkem i poučením.   J.G. (foto)
 
Seriál orientačních běhů jsme odstartovali zlatou a stříbrnou medailí Tisk
p40600841První závod běžeckého Přeboru škol 2011, který pokračuje až do celostátního finále, zvládli naši atleti velmi dobře. Nejlepší byl Patrik Pyš z 6.A, který ve své kategorii zvítězil.
Celý článek...
 
Druhé kolo soutěže v rámci akce "Zachraňte rodný les aneb DŘEVOKAZIMÍROVA ŠIFRA" Tisk
Žáci 9. tříd, kteří se 23.11. 2010 zúčastnili exkurze do firmy Velox-Werk s.r.o. a SŠ lesnické v Bílé, se mohou zúčastnit 2. kola soutěže „Zachraňte rodný les aneb Dřevokazimírova šifra“.
Celý článek...
 
Holky si zahrály krajské finále v basketu, skončily čtvrté Tisk
Ve středu 13.dubna se v naší škole uskutečnilo krajské kolo v basketbale holek. Zúčastnilo se ho celkem pět družstev (z Opavy, Bruntálu, Frýdku-Místku, Příboru a naše družstvo z Ostravy). Skončily jsme na čtvrtém místě, ale paní učitelce Kaperové to nevadilo, naopak byla ráda a říkala nám, že když někomu řekneme, že jsme byly čtvrté z kraje, tak si bude myslet, že jsme dobré.
Celý článek...
 
Na besedě se žáci dověděli mnoho zajímavostí o západní Africe Tisk
V Mauretánii jezdí vlaky jenom v úterý, lidé tam sledují indickou televizi a na návštěvě vám můžou kromě jídla nabídnout i ženu. Tyto a mnohé další zajímavosti se 1. dubna dověděli žáci 8. a 9. tříd na besedě s vysokoškolským studentem, který autostopem a úplně sám procestoval západní Afriku.
Celý článek...
 
Škola se účastní mezinárodního výzkumu Tisk
Vážení rodiče, naše škola byla vybrána, aby se účastnila výzkumů PIRLS a TIMSS. Jde o dvě rozsáhlé mezinárodní studie. Výzkum PIRLS se zaměřuje na čtenářskou gramotnost a výzkum TIMSS na výuku matematiky a přírodovědy u žáků 4. tříd. Kromě České republiky je do obou výzkumů zapojeno dalších více než 60 zemí světa. V naší škole proběhne testování u žáků 4.B v úterý 19.4. a ve středu 20.4.2011, vždy od 8,00 do 11,00 hod. V průběhu následujících dvou týdnů budou žáci 7. ročníků zapojeni do mezinárodního výzkumu čtenářských dovedností PISA.
Mgr. Jana Krejčí
 
<< Začátek < Předchozí 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL