Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Naši žáci shromáždili přes půl tuny baterek Tisk
I v letošním školním roce proběhl v naší škole sběr baterek. Tuto soutěž vyhlašujeme v rámci programu Recyklohraní, kterého jsme součástí a který si klade za cíl prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Žáci za dobu jednoho roku nasbírali 28.337 baterek, které ve výsledku představovalo 520kg. Oceněno diplomem a volnou vstupenkou do ZOO bylo celkem 11 žáků. Nejvíce baterek se podařilo nasbírat Matyáši Dvořákovi z 3. C, a to 6208 kusů. Nejlepší žákyní druhého stupně byla Lucie Rudinská z 8. A. Všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, děkuji, vyučujícím děkuji za organizaci soutěže v rámci tříd a těším se na další ročník, který doufám bude stejně úspěšný jako letošní.   Pavla Bačovicová, organizátorka akce
 
Obrovský úspěch v soutěži Sazka Olympijský víceboj – vyhráli jsme 40 tisíc na sportovní vybavení! Tisk
2Je to skvělý úspěch naší výuky tělesné výchovy i všech těch, kteří se do projektu zapojili. Ve čtvrtek 13. června jsme v Hop aréně v Praze převzali výhru v projektu Sazka Olympijský víceboj - poukaz na sportovní vybavení v hodnotě 40 000 Kč. Za tyto peníze lze pořídit například míče, dresy, činky, cvičební podložky, ale i dražší věci jako třeba koloběžky nebo kolečkové brusle. Zdůrazněme, že na peněžní výhru dosáhlo v této soutěži pouze 35 škol z celé České republiky. „Mezi nejlepší jsme se dostali díky tomu, že do akce jsme zapojili co možná nejvyšší počet dětí. Na 1. stupni jsme uspořádali Sportovní dny, žáci 2. stupně plnili disciplíny víceboje v rámci hodin tělesné výchovy," uvedla paní učitelka Renata Adamíková, která spolu s kolegy tělocvikáři projekt v naší škole realizovala. Minulý rok pro nás byl v tomto projektu také úspěšný – jako jediná škola z Moravskoslezského kraje jsme si mohli užít Den s olympionikem. (foto) (novinový článek o projektu)    J.G.
 
Za zdravím a do přírody Tisk
dsc01427Ve dnech 10. – 14. 6. se žáci 5. A, 5. B a 4. A zúčastnili ozdravného pobytu v Holčovicích nedaleko Zlatých Hor. A protože se v tomto kraji odjakživa rýžovalo zlato, ve stejném duchu probíhal i celotýdenní program a soutěže. Níže najdete fotky a taky se dovíte, co všechno děti během pobytu prožily.
Celý článek...
 
Vendula Arbetová získala 4. místo v literární soutěži Tisk
Vendula Arbetová z 8. B získala krásné 4. místo v literární soutěži Dětská novinářská cena, kterou vyhlašuje Dům dětí a mládeže Vratimov. Tématem soutěžních textů byla dovolená a Vendy napsala vyprávění s výmluvným názvem Ztracený pas. Soutěže se zúčastnila taky Patricie Sýkorová z 9. A, která byla sedmá.     J.G.
 
Naše žákyně vystoupily na Slavnostech Jihu Tisk
Tři naše žákyně zazpívaly 8. června na Slavnostech Jihu. Barbora Světlíková z 6. B interpretovala písničku Kdyby se v komnatách z pohádky Princové jsou na draka, Eliška Jauernigová z 9. B zazpívala jednu anglickou skladbu sólově a v duetu s kamarádkou ze třídy Marií Geciovou skvěle zvládly známou melodii Příběh nekončí. „Holkám se vystoupení moc povedlo, publikum s nimi dokonce zpívalo. Jsem taky ráda, že moderátor přečetl poměrně dlouhé povídání o naší škole, což pro nás byla jistě dobrá reklama," uvedla paní učitelka Pavlína Franioková, která naše hudebně nadané žáky vede a holky na slavnosti přihlásila.  J.G.
 
Vydáváme speciální číslo Literárních sešitů Tisk
Poslední Literární sešity v tomto školním roce jsou výjimečné. Jednak jsou mnohem obsáhlejší než běžná čísla, jednak obsahují nejen literární, ale rovněž novinářské texty - vedle pohádky či bajky v nich proto najdete například ankety, reportážní články nebo zamyšlení. Věříme, že se vám letošní čísla školního časopisu i Literárních sešitů líbila a že je budete číst i v roce následujícím.    Redakce, J.G.
 
POZVÁNKA: Abeceda peněz – Česká spořitelna a ZŠ B. Dvorského Tisk
pozvnka csspor 2019Žáci tříd 5. D a 4. C se zapojili do projektu Abeceda peněz České spořitelny, který napomáhá vzdělávání dětí v oblasti finanční gramotnosti. Společně jsme navštívili pobočku ČS v Hrabůvce a poznali, jak funguje banka, což se dětem moc líbilo. Následovalo založení dvou firem – Šikulové.cz a Dvorské sovy. „Parťáci" ze spořitelny nám půjčili do začátku vždy 3000 Kč. Naším úkolem bylo s penězi hospodařit, abychom půjčku vrátili a docílili i zisku. 19. června 2019 od 14 do 17 hodin v pobočce České spořitelny na ul. Horní a v přilehlém venkovním prostoru u Polikliniky v Hrabůvce se uskuteční prezentace našich firem – budeme nabízet malé domácí občerstvení a zajímavé výrobky. Potěší nás, když přijdete, něco si koupíte, něco smlsnete a třeba se podíváte i na naše vystoupení. Společně tak přivítáme blížící se léto. Peníze, které vyděláme, darujeme nemocným dětem a možná nám zbyde i na výlet do stověžaté Prahy a závěrečné rozloučení před prázdninami. (pozvánka - plakát)    Děkujeme, žáci 5. D a 4. C
 
Ve školním parlamentu si žáci povídali s paní učitelkou Lenkou Lindovskou Tisk
Děti z 1. i 2. stupně se ve školním parlamentu, konaném ve středu 5. června, setkaly s paní učitelkou třídy 5. A Lenkou Lindovskou. Ta do naší školy přestoupila z jiné „základky" v obvodu a k tomu také směřovaly některé z otázek – děti zajímalo, jak to v dané škole vypadalo, jak paní učitelka prožívala změnu pracoviště, co na tom bylo nejobtížnější a podobě. Paní učitelka žákům vyprávěla také o své cestě k profesi učitelky, o svých bývalých zaměstnáních, sdělila své názory na to, jaký by měl být dobrý pedagog. Připomeňme, že každé setkání žáků ve školním parlamentu má hosta z řad zaměstnanců školy a jeho cílem je to, aby se žáci a učitelé setkali v neformálním prostředí a mohli si popovídat jinak než v běžných školních dnech. Žáci na parlamentu také často přicházejí s různými návrhy a nápady ohledně školy.     J.G.
 
Naši volejbalisté z 1. stupně pilně trénují a sklízí úspěchy na turnajích Tisk
V úterý dne 11. června se 14 našich žáků z 3. - 5. tříd zúčastnilo v Brušperku volejbalového turnaje. Celý rok jednou týdně vzorně a pilně trénovali, proto není divu, že se umístili na předních místech v nemalé konkurenci. Gratulujeme! Velký dík patří také rodičům za spolupráci a podporu mladých sportovců. I v příštím školním roce plánujeme otevřít kroužek volejbalu a rádi uvítáme nové posily. Všem přejeme hezké prázdniny a těšíme se v září 2019, třeba na volejbalovém hřišti!   Trenérka a tř. uč. 1. B Taťána Těmínová
 
9. B objevovala poklady Landeku Tisk
Dne 7. června jsme se zúčastnili akce s názvem Poklady Landeku. Naše třída se rozdělila na dva týmy, které proti sobě soutěžily. Chodili jsme po šesti různých stanovištích, kde jsme prokazovali jak vědomostní, tak fyzickou zdatnost. Moc se nám na této akci líbilo, přestože byl program určen spíše menším dětem, byla to zábava.  Tereza Schindlerová, 9. B
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL