Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Vyhlašujeme sbírku pro psí útulek v Třebovicích! Tisk
Třída 8. B v naší škole organizuje sbírku pro psí útulek Ostrava – Třebovice. Pomoci pejskům můžete jednoduše, stačí přinést nějaký dárek, například pamlsky, piškoty, konzervy, hračky, deky, osušky či pelíšky. Věci noste: žáci 1. stupně svým třídním učitelkám, žáci 2. stupně paní učitelce Iloně Adámkové. Sbírka končí 1. listopadu.    Vaše škola
 
Studijní zájezd do Velké Británie Tisk
Vážení zájemci o zájezd do Británie, tady jsou informace o pobytu: Termín: 25. 5. – 29. 5. 2020. Program: S Harrym Potterem do Bradavic. Cena zájezdu: 6 750 Kč, nutno uhradit vstup 1 350 Kč, celková částka je tedy 8 100 Kč. Veškeré informace a přihlášky u paní učitelky Hany Červenkové.      Vaše škola
 
Besedy dávají deváťákům náměty k přemýšlení o lásce, partnerství a rodině Tisk
Škola osobního života – tak se jmenují besedy, které v těchto dnech absolvují žáci 9. tříd. Program, jehož tvůrcem je MUDr. Maria Fridrichová z Centra pro rodinu a sociální péči, je zaměřen na lásku, partnerství a rodičovství jako specifické a nenahraditelné hodnoty lidského života. „Posláním Školy osobního života je inspirovat dospívající mladé lidi k pozitivnímu pohledu na sebe sama, na lidskou důstojnost, lásku, manželství a ukázat pozitivní význam lidské sexuality ve vztahu lásky," uvádí oficiální web pořádající organizace. J.G.
 
Koncert Janáčkovy filharmonie slavil u našich žáků úspěch Tisk
Padesát žáků 6. – 9. ročníku navštívili ve čtvrtek 10. října ve společenském sále DKMO koncert Hudební rytmy Jihu v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava. Na programu byly například skladby West Side Story L. Bernsteina, Carmen od G. Bizeta či Ravelovo Bolero. „Hudba byla tak krásná, že jsem úplně ztratil pojem o čase," uvedl Dominik Folvarčný ze 7. A. „Myslela jsem si, že to bude nuda, ale zaujal mě už začátek. Když pak začala hrát houslistka, zatmělo se mi před očima. Bylo to nádherné a chtěla bych jít i příště," pochválila koncert Lucka Pacíková z 6. C. „Moc mě to těší, když se žákům koncerty, na které je škola bere, líbí a věřím, že jím tak můžeme otevřít svět vážné hudby či dramatického umění. Třeba je pak tyto světy budou provázet i v dalším životě," uvedla paní učitelka Pavlína Franioková, která tyto akce pro druhý stupeň organizuje. J.G.
 
Jižní listy o nás píší Tisk
zářijových Jižních listech si můžete přečíst článek věnovaný dvacetiletému výročí basketbalového klubu Snakes působícího při naší škole (str. 13), v říjnových pak text o přivítání našich prvňáčků hráči Baníku Ostrava (str. 15). J.G.
 
Z Liberce se naši modeláři vrátili s úžasným 3. místem v celkovém hodnocení klubů Tisk
modely 1910V září se papírové modely našich žáků zúčastnily mezinárodní soutěže Licard v DDM Liberec. Povedlo se mám získat 8 medailí a ve velké konkurenci klubů (hlavně z Polska) jsme vybojovali celkové 3. místo. Kategorii Malé techniky v mladších žácích, naše oblíbené Miniboxy, jsme zcela ovládli a získali jsme všechna medailová místa. Níže se dovíte umístění všech našich modelářů.
Celý článek...
 
Čím je podzim krásný? To si přečtěte v nových Literárních sešitech Tisk
Dva texty o krásách podzimu od dívek 8. ročníku a úryvek z knížky, kterou nynější žák šesté třídy začal psát už jako třeťák. To je obsah druhého čísla Literárních sešitů, které právě vydáváme. Příjemné čtení. J.G.
 
Ve sběru baterií jsme nejlepší v celém kraji! Tisk
Před nedávnem jsme vás informovali, že naše škola je velmi úspěšná ve sběru použitých baterií. Od organizátora soutěže jsme si za stovky kilogramů sběru vysloužili děkovný list. Nyní nás manažer projektu dodatečně informoval, že v soutěži jsme byli nejlepší jak v Ostravě, tak v celém Moravskoslezském kraji. Je to skvělý úspěch a všichni věříme, že se nám na něj v příštích ročnících podaří navázat.   J.G.
 
Žáky vyrobené záložky do knih pošleme dětem partnerské školy ze Slovenska Tisk
p1250427Tento školní rok jsme se zapojili do česko - slovenského projektu s názvem Záložka do knihy spojuje školy: List za listem – baví mě číst. V jeho rámci vytvářejí žáci českých a slovenských škol záložky do knížek, které si na konci října vzájemně vymění. Naší partnerskou školou je Základná škola Kúpeľná 2 Prešov. Záložky v naší škole vytvářejí všichni žáci na prvním stupni a výtvarně nadaní žáci ze stupně druhého. Spolupráce s partnerskou školou může pokračovat i po oficiálním konci tohoto projektu, můžeme si vyměňovat školní časopisy nebo jiné tiskoviny, psát si i se navštěvovat. Projekt organizuje Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě, na české straně pak Mahenova knihovna v Brně. (foto některých záložek)    J.G.
 
Žáci absolvují besedy s policisty Tisk
Žáci od 2. až po 9. ročník absolvují v těchto dnech besedy s policií. Policisté mají pro děti připravené prezentace a povídání na řadu témat odpovídajících věku žáků - ti mladší jsou poučeni například o chování chodce či cyklisty v silničním provozu, o tom, jak se dostat bezpečně domů ze školy nebo v čem jim mohou pomoci městští strážníci. Děti na druhém stupni se pak dovídají o základech práva včetně trestního, o právních důsledcích vlastnictví občanského průkazu a podobně. J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL