Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


V naší škole jsme organizovali velkou sportovní akci – Odznak všestrannosti Tisk
img 20190403 100249Ve středu 3. dubna naše škola uspořádala okresní kolo Odznaku všestrannosti. Zúčastnilo se deset ostravských škol, které soutěžily v pětiboji (trojskok, kliky, medicinbal, švihadlo a dribling). Akce se uskutečnila pod záštitou Českého olympijského výboru, který zastupovala olympijská medailistka Šárka Kašpárková. Družstvo naší školy složené z žáků 6. a ž 8. tříd se umístilo na pátém místě, v soutěži jednotlivců byl nejúspěšnější Ondřej Klanica, který získal medaili za 2. místo. Poděkování patří i žákům 7. až 9. tříd, kteří s organizací celé akce pomáhali. (výsledky)  (foto)      Renata Adamíková, J.G.
 
Učitelé a žák naší školy byli oceněni krajem a obvodem Ostrava – Jih Tisk
Dva učitele a jednoho žáka naší školy v březnu ocenily Moravskoslezský kraj a obvod Ostrava – Jih. Paní učitelka Hana Červenková získala ocenění obvodu za vynikající pedagogickou činnost, učitel Jan Goj si pamětní list Výrazná pedagogická osobnost převzal od zástupců kraje. Obvod ocenil také žáka 7. B Tomáše Nguyena za jeho vynikající školní výsledky a rychlé začlenění do českého prostředí po přistěhování z rodné země.    Vaše škola
 
20. ročník naší sponzorské akce s názvem „Nanuk pro…“ je opět tady! Tisk
Letošním ročníkem sponzorské akce se opět naše škola vrací do ostravské ZOO. Tygra ussurijského (v současné době se v ZOO nevyskytuje), kterého jsme šestnáct let sponzorovali, vystřídá výr velký (Bubo bubo). S výběrem nového zvířete nám pomohl fakt, že máme nového maskota a tím je sova BUBO.  Smysl této akce ovšem zůstává stále stejný, vzdát se finančního obnosu, za který by si dotyčný koupil nanuk, a věnovat tuto částku na dobročinné účely. Akce bude probíhat v měsíci dubnu a květnu. Věřím, že i letos bude stejně úspěšná jako v předchozích letech a naše škola tak opět bude mít svou „ceduličku" v ostravské Zoo.     Pavla Bačovicová, organizátorka akce
 
V orientačním běhu jsme získali pět medailí, z toho dvě zlaté Tisk
Dne 2. dubna vyběhli naši žáci do okolí ZŠ Mitušova Paseky 16, aby dokázali, že i s mapou v terénu umí pracovat. A výsledky ukázaly, že je to pravda. Získali jsme dvě první místa, Lucie Tesařová v kategorii D9, Nikola Ondrušová v kategorii D7, jedno druhé místo v podání Matěje Křížka za kategorii H9 a dvě třetí místa: Jakub Gřonka za H7 a Adam Fubšo za H9. Naši žáci budou moci tento úspěch zopakovat v dalším závodě, který se uskuteční 16. dubna v areálu Bělského lesa.  P.B.
 
Naše dívky z 5. tříd vyhrály obvodní kolo ve vybíjené Tisk
img 20190326 122253 1Po sérii sportovních úspěchů našich starších žáků je tady skvělý výsledek dětí z prvního stupně, konkrétně dívek pátých tříd. Ty zvítězily v obvodním kole ve vybíjené, které se konalo 26. března v ZŠ A. Kučery. Gratulujeme! (foto)   J.G.
 
Fandili jsme na Mistrovství ČR mládeže v hokeji! Tisk
Dne 28. 3. se žáci 7. A v doprovodu třídní učitelky zúčastnili Mistrovství ČR mládeže v hokeji. Pozvání přišlo ze strany našeho spolužáka Jakuba Smolky (brankář Vítkovic Ridera), kterého jsme zároveň i spolu s dalším spolužákem Radimem Handlem přišli podpořit. Utkání se ze začátku vyvíjelo pro nás velice slibně, ale nakonec Vítkovice Ridera prohráli se Spartou 8:5. Na tomto mistrovství se utkalo navzájem šest nejlepších týmů v ČR a Vítkovice Ridera nakonec obsadili 4. místo (vyhrál tým Litvínova). Po skončení zápasu jsme se ještě podívali do hokejové šatny vítkovického A týmu a do jejich zázemí včetně posilovny a rehabilitačního centra.     Pavla Bačovicová
 
Naši žáci přivezli skvělé druhé místo z anglické soutěže! Tisk
img 20190329 115015Tříčlenný tým našich žáků ve složení Tereza Schindlerová z 9. B, Jakub Stach a Beatrice Vitoslavská z 8. B se umístil na krásném druhém místě v soutěži Aleš Hrdlička Challenge, konané v pátek 29. března na ZŠ Aleše Hrdličky v Ostravě - Porubě. „Žáci museli projít devíti stanovišti, kde plnili úkoly v angličtině se zaměřením na detektivky a krimi. Druhé místo našich žáků je skvělý úspěch, všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy," uvedla paní učitelka Hana Červenková, která naše žáky vedla.  (foto)     J.G.
 
Romana Horáková z 9. B vyhrála soutěž zaměřenou na angličtinu a výtvarný projev! Tisk
p1240587Máme další skvělý úspěch v soutěži kreativních schopností, tentokrát se jedná o jakýsi mix dovednosti sepsat anglický text a doprovodit jej výtvarnou prací nebo vytvořit dílo čistě výtvarné. Městského kola soutěže na téma My hero, které se konalo na Gymnázium Porg, se zúčastnily žákyně 9. B M. Gluchová, T. Schindlerová, K. Bašandová, Š. Rohelová a R. Horáková. K. Bašandová a Š. Rohelová vytvořily komiks v angličtině, T. Schindlerová, M. Gluchová a R. Horáková malbu. Dívky soutěžily v kategorii 15 let a více a R. Horáková se stala absolutní vítězkou této kategorie. Ocenění si převzala v úterý 26. března na Gymnáziu Porg. Gratulujeme!  (foto) B. L, J. G.
 
Naši žáci obhájili loňské vítězství na Atletických přeborech! Tisk
img 20190320 124910Naši žáci opět dosáhli skvělého úspěchu na Atletických přeborech, které se konaly 20. března v Atletické hale. V konkurenci deseti základních škol obvodu Ostrava – Jih získali naši starší atleti krásný pohár za první místo a osmáci byli za ZŠ Srbská druzí. Navíc naši žáci vybojovali 14 medailí v individuálních disciplínách.
Celý článek...
 
Soutěž Papír show byla velkolepá, naši modeláři získali druhé místo v hodnocení klubů Tisk
p3230071Tuto sobotu proběhl v naší sportovní hale 15. ročník Papír show Ostrava, největší mezinárodní soutěže papírových modelů v České republice. K vidění bylo celkem 1450 modelů z ČR, Polska i Slovenska, což ze soutěže činí pravděpodobně největší přehlídku papírových modelů v Evropě. Soutěž, kterou navštívilo pět set diváků, byla pořádána jako Mistrovství ČR kategorie Letecké a kosmické techniky. Níže najdete odkazy na fotky a dozvíte se podrobnosti včetně jmen našich úspěšných modelářů.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL