Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Na výra velkého z ostravské ZOO jsme vybrali 14.610Kč Tisk
Do ostravské ZOO naše škola prostřednictvím sponzorské akce v letošním roce posílá částku 14.610Kč, z toho mateřská školka vybrala 1.876Kč. Sova nahradila tygra, který v ostravské ZOO už není. Dalším důvodem pro volbu tohoto zvířete byl nový maskot školy, kterým se stala právě zmiňovaná sova s názvem Bubo (výr velký se latinsky řekne BUBO BUBO). Děkuji všem žákům, rodičům a pedagogickým pracovníkům za zapojení do akce a příští rok se budu těšit na 21. ročník. Pavla Bačovicová, organizátorka akce
 
Žáci navštívili psí útulek Tisk
img 20190603 144056Žáci 7. B společně s těmi, kteří navštěvují Přírodovědné praktikum, se byli podívat v psím útulku v Ostravě - Třebovicích. Viděli jsme kotce, ve kterých zvířata žijí, odchytové vozidlo, ordinaci, kde jsou psi ošetřováni, a strávili jsme nějaký čas s pejskem jménem Jackie ve výběhu. Rádi bychom v budoucnu útulku pomohli a uspořádali pro pejsky sbírku pamlsků, piškotů, konzerv nebo hraček. (foto)   I.A.
 
Junior redakce Jižních listů patří opět nám Tisk
V červnových Jižních listech - v rubrice Junior redakce určené dětským novinářům - vychází celostránkový rozhovor s učitelem naší školy, který vytvořily redaktorky našeho časopisu Chaos teenagerů. Text najdete na straně 14.   J.G.
 
Školní sběrová akce skončila, tady jsou její výsledky Tisk
Všichni žáci, kteří se umístili na předních příčkách sběrové soutěže, byli odměněni za svůj přístup k životnímu prostředí praktickými cenami sportovního charakteru či pomůckami kreativní činnosti během letních prázdnin. Výsledky soutěže najdete níže.
Celý článek...
 
Osmáci si užili tradiční výlet do Prahy Tisk
img 20190522 111622V minulých dnech si jeli žáci osmých ročníků tradičně prohlédnout naše hlavní město. Během tří dnů 20. – 22. 5. jsme navštívili Pražský hrad, Chrám svatého Víta, Zlatou uličku, Karlův most, Staroměstské náměstí, Vyšehrad, Václavské náměstí, ZOO, Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště a dokonce po rekonstrukci otevřenou historickou budovu Národního muzea, kde nás zaujala hlavně 22 metrů dlouhá kostra velryby. Cestovali jsme nejdříve pohodlně vlakem, po Praze pak nejčastěji metrem, ale jeli jsme také lodí nebo lanovkou. Počasí nám úplně nepřálo, ale všechno jsme zvládli, doufejme, že ke spokojenosti všech. (foto)   I.A.
 
V pohybové a vědomostní soutěži Kdo s koho byl náš tým třetí Tisk
img 20190517 123803Tým složený z šesti žáků od prvního do šestého ročníku se zúčastnil soutěže KDO S KOHO, která proběhla 17. května na louce u Koliby v rámci akce Bambifest. Soutěžili Daniel Tobola, Adriana Varadi, Michal Petr, Nela Zmeškalová, Kateřina Pacíková a Marek Papavasilevský, manažerem týmu byla paní učitelka Adámková. V konkurenci devíti škol jsme vybojovali krásné třetí místo. Soutěžilo se v různých týmových disciplínách – pohybových a také vědomostních. Žáci odpovídali na otázky, které se týkaly vodních zdrojů ČR, 17. listopadu v našich dějinách a významných českých cestovatelů. Velký dík patří také žákům třetích ročníků s paní učitelkou Šnapkovou a paní učitelkou Ritzovou, kteří nacvičili pokřiky a vyrobili transparenty a přispěli tak k našemu pěknému umístění. (foto) I.A.
 
Informace pro rodiče žáků I. ročníků pro školní rok 2019/2020 Tisk
Vážení rodiče budoucích prvňáků, níže v tomto článku najdete informace o začátku školního roku 2019/2020.
Celý článek...
 
Podívejte se na keramické výrobky našich žáků Tisk
20190528 153718 resizedLetní nápady, to je název kolekce keramických výrobků našich dětí navštěvujících kroužek školní družiny. Podívejte se.  J.G.
 
Navštívili jsme koncert muzikálových písní Tisk
Dne 23. května jsme s naší třídou navštívili Dům kultury města Ostravy, kde se hrálo představení Návštěva z Brodwaye. Program nám přiblížil nejznámější muzikály, například Kočky, Pomáda, Mamma Mia nebo Lví král. Vystupovali dva pěvci, kteří se střídali a vzájemně doplňovali. Ke konci začali chodit mezi diváky a zapojovali je do vystoupení, třeba tleskáním do rytmu a zpíváním. Líbilo se mi to, určitě bych šla na něco podobného znovu.    Tereza Schindlerová, 9. B
 
Přečtěte si další číslo Literárních sešitů Tisk
Po nad vážnými tématy zamyšlených Literárních sešitech je tady letos již osmé číslo tohoto našeho periodika a tentokrát přináší mnohem odpočinkovější čtení – pohádky a sci-fi příběh. Všechny publikované texty se účastní literárních soutěží, které vyhlašují městský obvod Ostrava – Mariánské Hory a DDM Vratimov.    J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL