Talenti

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Projekt EU

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Slavnostní otevření multifunkčního hřiště naší školy Tisk
dsc00641Vážení rodiče, milí žáci,
zveme Vás na slavnostní otevření multifunkčního hřiště dne 14. 9. 2021. Dopoledne budou soutěžit jednotlivé třídy z celé školy a mateřské školy, odpolední program nabídne soutěžní stanoviště pro rodiče s dětmi (doporučujeme vhodnou sportovní obuv a oděv). Každý žák naší školy s jedním soutěžícím rodičem (kamarádem) obdrží za splnění všech úkolů na odpoledním programu špekáček, který si bude moct v areálu opéct. Těšit se můžete např. na autogramiádu a exhibici hráčů z hokejového klubu HC Vítkovice Ridera, florbalového klubu 1. SC TEMPISH Vítkovice a fotbalového klubu FC Baník Ostrava. Dále také na skákací hrad, stanoviště dobrovolných hasičů a městské policie, vytváření obřích bublin a mnoho dalšího. Níže najdete podrobný program celého dne, zde je video upoutávka na tuto akci.
Celý článek...
 
TV Polar oznamuje slavnostní otevření multifunkčního hřiště Tisk
Informace o naší akci začíná v čase 6:56, zde je odkaz na video.    Vaše škola
 
Kamínky z prázdninových cest Tisk
dsc 0972Prázdniny už sice skončily, ale cesty za poznáním a letním dobrodružstvím připomíná výstavka malovaných kamínků žáků 1. stupně. Zajímavé kousky neživé přírody se proměnily v motýly, berušky, žraloky či delfíny. Pod šikovnýma rukama našich dětí rozkvetly louky, tyčí se hory či prehistorická krajina dokonce i s dinosaurem. Jmenovky ke kamínkům prozrazují, že děti o prázdninách navštívily nejen různá místa naší republiky, ale podívaly se i do zahraničí. Vzpomínky na letošní prázdniny si takto uchováme v paměti aspoň o něco déle. (foto)        Lenka Lindovská, organizátorka akce
 
Naše prvňáčky přivítali také trenéři a hráč Baníku Ostrava Tisk
dvorskeho7Něco takového prvňáci ve škole běžně nezažijí. Díky naší dlouhodobé spolupráci s fotbalovým Baníkem Ostrava nejmenší žáky v pátek 3. září navštívili trenéři žákovských týmů Baníku Michal Kovář a René Vichr a hráč A týmu Denis Granečný. S dětmi si popovídali a rozdali jim dárky s emblémy slavného ostravského klubu. Úsměvy na tvářích svědčí o tom, že děti měly ze setkání i dárků radost. (foto)    J.G.  
 
Pojďme sbírat použité baterie a pomoct tak přírodě! Tisk
Také tento školní rok se zapojujeme do projektu Recyklohraní, který spočívá ve sběru použitých baterií. „Pevně věřím, že se nám opět podaří společně nasbírat co nejvíce použitích baterií a pomoci tak k jejich recyklaci a zároveň k ochraně přírody. Pojďme do toho – společně si zasoutěžit a odlehčit touto formou životnímu prostředí i v tomto školním roce," uvedla paní učitelka Kristýna Kubištová, která sběrovou akci v naší škole organizuje. Doplňme, že teď na podzim můžeme baterie odevzdávat od 15. 9. do 20. 10. Níže si přečtěte více informací z oficiálního webu organizátora akce.         K.K., J.G.
Celý článek...
 
Nabídka sportovních kroužků pro tento školní rok Tisk
Vážení rodiče,
v letošním školním roce naše škola navázala spolupráci s florbalovým klubem 1. SC TEMPISH Vítkovice, atletickým klubem ATLETIKA PORUBA a dlouhodobě spolupracuje s basketbalovým klubem BK Snakes Ostrava. V rámci této spolupráce s profesionálními sportovními kluby nabídneme našim žákům několik sportovních aktivit. V úterý 7. září 1. až 4. vyučovací hodinu se bude na 1. stupni konat ukázka těchto sportů, na třídních schůzkách, konaných tentýž den, Vás pak budou o svých aktivitách informovat zástupci výše uvedených klubů. Níže v tomto článku se dovíte podrobnosti o sportovních kroužcích, které letos Vašim dětem za takřka symbolickou cenu nabízíme. Tady je ke stažení přihláška ve Worduv PDF.       Petr Tomis
Celý článek...
 
Přivítali jsme prvňáčky Tisk
dsc 0907Slavnostního zahájení školního roku v naší škole se zúčastnilo 54 prvňáčků, které v jejich velký den doprovodili rodiče či prarodiče. Žáky přivítal pan ředitel Miloš Kosík, zástupci ředitele Jana Krejčí a Petr Tomis a místostarosta městského obvodu Ostrava – Jih Otakar Šimík, který zavzpomínal na svá žákovská léta. Děti dostaly pamětní list a medaili od školy a hezké dárky od obvodu Ostrava – Jih, za které moc děkujeme a které jim budou tento slavnostní den připomínat.                                                         S.R., J.G., foto M. Ošmera 
 
Je tady nový školní rok Tisk
Milí přátelé,
se začátkem nového školního roku bychom Vám rádi řekli pár slov. Tak předně, bude to rok plný novinek, projektů a inovací. Není zde prostor na to, abychom je vyjmenovali všechny, tak alespoň výběr těch nejpodstatnějších.
Jak víte, máme již nové multifunkční hřiště. Už 14. září se můžete těšit na jeho slavnostní otevření, které bude velkou akcí obnášející řadu zábavy a aktivit pro děti i dospělé. Podrobnosti se včas dovíte z našich stránek, informačních plakátů či Jižních listů.
Další novinkou je projekt Dejme šanci jazykům (finančně podpořený městem Ostrava), který dětem nabídne výuku metodou CLIL (zapojení angličtiny do odborných předmětů) a také vyučování s rodilým mluvčím. V rámci projektu si svou angličtinu díky absolvovaným kurzům vylepší i zapojení učitelé.
Pokračovat budou projekty Dejme šanci talentům podporující nadané žáky, mezinárodní projekt Start zaměřený na environmentální problematiku, doučování žáků nebo tak zvané Šablony, díky nimž můžeme dětem nabídnout odpolední vzdělávací kluby. V tomto školním roce rozjíždíme také kroužek robotiky.
V souladu se sportovním zaměřením školy k nám přichází mnoho nových žáků – sportovců. Jsme rádi, že právě naše škola může těmto mladým talentům nabídnout podmínky, které pro svůj další rozvoj potřebují.
Stále vylepšujeme estetický vzhled školy. Mnohé prostory jsou nově vymalovány, změnami prochází výzdoba školy, v prostorách jídelny vznikl informační koutek věnovaný projektu Dejme šanci talentům a jmenovat bychom mohli mnohá další vylepšení a změny.
Jsme tedy plně připraveni na startovní čáře a teď nezbývá než doufat, že nám pandemie naše plány nepřekazí nebo výrazně neomezí.
Přátelé, věříme, že jsme ve škole vytvořili a nadále vytvářet budeme podmínky, které v co největší míře přispějí k všestrannému rozvoji a spokojenosti našich žáků, a těšíme se na spolupráci s Vámi.
                                                                                                                Vaše škola
 
Testování a pravidla MŠMT od 1. 9. 2021 Tisk
Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás seznámit s aktuálními pravidly MŠMT pro testování od 1. 9. do 10. 9. 2021. Čtěte níže.
Celý článek...
 
Informace pro rodiče žáků 1. ročníků Tisk
Vážení rodiče, níže v tomto článku najdete informace o organizaci prvního školního týdne prvňáčků.                                   Vaše škola
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL