Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Žáci 1. až 5. tříd soutěžili na druhém stupni v angličtině Tisk
dsc 0446Vybraní žáci prvního stupně si mohli ve čtvrtek 12. prosince vyzkoušet svou angličtinu v soutěži, kterou pro ně připravili žáci a učitelé ze stupně druhého. Žáci procházeli stanovišti s aktivitami (například skládání anglického puzzle, odpovědi na otázky ohledně anglických a amerických zvyků, aktivity na paměť), které byly spojeny s vánoční tematikou. Všechny úkoly byly v angličtině a také žáci 2. stupně se soutěžícími mluvili převážně anglicky. Níže najdete podrobnosti i fotky.
Celý článek...
 
Naši modeláři uzavřeli sezónu titulem Absolutní mistr ČR! Tisk
img 20191210 184926Je to další skvělý úspěch a potvrzení prvotřídní úrovně našeho modelářského kroužku, který působí ve školní družině pod vedením pana vychovatele Martina Svobody. Žák 6. třídy Miloslav Holek obhájil loňský titul Absolutní mistr ČR papírových modelářů mladších žáků do 12 let. „Celkové prvenství získal díky ovládnutí kategorií letecká a kosmická technika, pásová technika a malá architektura," upřesnil Martin Svoboda. Druhým velmi úspěšným modelářem je Michal Petr ze 4. třídy, který v seriálu soutěží Liga papírových modelů 2019 obsadil v mladších žácích 4. místo. A ještě jeden úspěch našich papírových modelářů, na všech sedmi soutěžích s mezinárodní účastí skončil vždy na medailovém umístění model letadla Storch od Valentýny Votrubové z 5. třídy. Gratulujeme! J.G.
 
Soubor Pernštejni v přestavení ztvárnil Staré pověsti české Tisk
dsc 0336Představení Staré pověsti české v podání souboru Pernštejni, které žáci 2. až 7. tříd zhlédli na konci listopadu ve škole, nabídlo vydařenou kombinaci povídání o daném tématu, divadelních skečů, loutkoherectví i akčních šermířských soubojů. Členy kmene Čechů, putujícího do své nové domoviny pod horou Říp, si zahráli i někteří žáci. (foto)   J.G.
 
Druháci poznávali kouzlo bubnování Tisk
img 20191126 091937V úterý 26. listopadu se žáci tříd 2. B a 2. C zúčastnili v K-Triu akce Kouzlo rytmů. Žáci si mohli vyzkoušet bubnování na vlastní kůži jako praví Afričané a někteří zjistili, že to vůbec není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Akce se dětem líbila a nakonec si všichni zabubnovali i zazpívali písničku. (foto) Tř. uč. Těmínová, Rymelová
 
Prvňáci si ve škole Mikuláše užili naplno Tisk
mikul prvciV pátek 6. prosince zažili žáci prvních tříd Čertování s Mikulášem. Žákyně 7. B se nebály obléknout do kostýmů a s nadílkou zavítat mezi naše nejmladší žáky. Také v tělocvičně na ně čekalo milé překvapení. Třída 7. A s panem učitelem Pracným a paní učitelkou Adamíkovou přichystala pekelně dobrá stanoviště, na kterých se malí čertíci mohli vyřádit. Například hod bramborou do kotle, houpání na řetězech, skluzavkou do pekla, hon na hříšné duše, běhání v řetězech, zdolání hory hříchů, běh nad rozžhavenými uhlíky, blechy v kožichu, skákání v pytli nebo boj o své ocásky. Poděkování také patří žákům 5. A paní učitelky Lindovské, kteří pomohli s výzdobou. Vyučování bylo celé dopoledne tematicky zaměřeno a dětem se moc líbilo.    Irena Goldová
 
Žáci 6. až 9. tříd absolvují projektový den Obrana se týká všech Tisk
Poslední předvánoční týden se žáci 2. stupně zúčastní projektového dne Obrana se týká všech. Jeho tématem bude přednáška lektorů zaměřená na pojmy týkající se branné povinnosti mužů i žen v České republice a také výstupy žáků, kteří dostali za úkol zpracovat referát nebo prezentaci na téma Můj hrdina. Programem chceme upozornit na důležitost tolerantně pojímaného vlastenectví, spoluzodpovědnosti za svou zemi, solidarity s jinými lidmi i odvahy bránit životy a zdraví spoluobčanů. P.B.
 
Mikuláš ve školní družině Tisk
78391780 527879491397056 2478181144651104256 nV pátek 5. prosince nás navštívil Mikuláš s andělem a čerty. Hodné děti pochválil, ty zlobivé se musely vykoupit písničkou nebo básničkou a slíbily, že se polepší. (foto)   Lucie Buranská
 
V žákovském parlamentu se žáci setkali se školní ekonomkou Lenkou Vančurovou Tisk
dsc 0377Hostem žákovského parlamentu, který se sešel ve čtvrtek 5. prosince v odpoledních hodinách, byla ekonomka školy Ing. Lenka Vančurová. Paní inženýrka žákům přiblížila náplň své práce, vyprávěla jim o svých školních létech i bývalých pracovních zkušenostech a sama také kladla dětem otázky, například co by chtěly v životě jednou dělat. Dotazů přítomných žáků 1. i 2. stupně bylo tolik, že paní ekonomka, která byla tak laskavá, že si na děti udělala čas i přes svůj nabitý pracovní program, musela nakonec v příhodné chvilce téměř utéct. Žáci pak přednesli několik slibných nápadů, které budeme ve škole konzultovat a v budoucnu snad i realizovat. Za všechny jmenujme třeba myšlenku projektu, kdy by se poznávali starší a mladší žáci formou rozhovorů a anket. (foto) J.G.
 
Podzim ve Čtenářském klubu školní družiny Tisk
10 1Každé úterý odpoledne se scházíme ve Čtenářském klubu. A co všechno jsme během podzimu zažili? Pokaždé si čteme v čítárně a doporučujeme kamarádům knížky. Navštívili jsme knihovnu v K-Triu. Vyrobili jsme čtenářský strom, na který lepíme lístečky za každou přečtenou knihu, a záložku do knížky – Mimoně. Založili jsme si čtenářské portfolio, do něhož si vkládáme tematické pracovní listy. (foto)   Lucie Buranská, vedoucí klubu
 
Děti prvních až pátých tříd absolvovaly Olympijský víceboj Tisk
img 20191115 083741Žáci všech tříd prvního stupně absolvovali ve dnech 8. listopadu (1. – 3. třídy) a 15. 11. (4. a 5. třídy) sportovní dny, v nichž plnili disciplíny Olympijského víceboje (běh 60m, 500m, skok z místa, předklon, hod míčem, T-běh, leh-sed a postoj čápa). „Pokud žáci splní všechny disciplíny, na konci školního roku získají Olympijský diplom se svými výkony a analýzou pohybových schopností. V průběhu hodin tělocviku si děti mohou jednotlivé disciplíny doplnit nebo zlepšit," upřesnila spoluorganizátorka Olympijského víceboje v naší škole Renata Adamíková. „Poděkování patří třídě 7. A, která pomáhala s organizací akce," doplnila paní učitelka. (foto)  (stránky Olympijského víceboje) J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL