Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


V projektu Jsem laskavec uspořádala třída 8. B sbírku pro psí útulek Tisk
img 20191111 1421241Tým třídy 8. B pod názvem Hakuna-matata se již podruhé zapojil do projektu Jsem laskavec. Minulý školní rok jsme v rámci tohoto projektu ke Dni laskavosti, který připadá na 13. listopad, uklízeli v Bělském lese a uspořádali v naší škole dobročinnou sbírku starého oblečení, hraček a dalších použitelných věcí pro společnost Moment. Letos v konání dobročinnosti pokračujeme. Navštívili jsme ostravský psí útulek, abychom zjistili, jak jim můžeme pomoci, a v listopadu jsme zorganizovali v naší škole sbírku dárků pro pejsky. Sbírka se setkala s velkým ohlasem mezi dětmi celé školy. Vybrali jsme 57 kg granulí, 80 kg pamlsků a 55 kg dalších pomůcek jako jsou hračky, pelíšky, deky atd. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli, a věříme, že tato akce nebyla poslední. (foto)    Ilona Admáková
 
Vydáváme další Literární sešity Tisk
Nové Literární sešity jsou pestré. Najdete v nich zamyšlení, text pohybující se na hranici úvahy a jazykové hry i originální a správně bláznivou pohádku. Také autoři jsou různí, tedy různě staří: od 6. až po 8. třídu. Příjemné čtení. J.G.
 
Šesťáci navštívili výstavu Giganti doby ledové Tisk
dsc 0310Mamut, obří pásovec, nelétavý pták, šavlozubý smilodon, lenochod či primát gigantopithecus. Tato a mnohá další vymřelá zvířata v podobě modelů v životní velikosti viděli žáci 6. A a 6. B, kteří se v pondělí 25. listopadu vydali do Trojhalí na výstavu Giganti doby ledové. Výstava se jim líbila a domů se vraceli rádi, že je po cestě žádná z těch příšer nepronásledovala. (foto)  J.G.
 
Informace k automatům Happysnack Tisk
30. 11. 2019 bude ukončena platnost karet Happysnack, vydaných v loňském školním roce (v září 2018). Toto oznámení se netýká karet vydaných v letošním školním roce nebo těch, které již byly prodlouženy dobitím kreditu! Rodiče si mohou platnost karet prodloužit projevením zájmu, tedy dobitím kreditu v min. výši 10 Kč. Bez poplatku. Tento kredit není žádný poplatek, celá jeho výše se využije pro nákup zdravých svačinek ze školního automatu Happysnack. (více informací)     Kolektiv Happysnack
 
Žáci vytvořili výtvarné dílo do mezinárodního projektu Tisk
dsc 0320V rámci mezinárodního projektu Wat.Edu splnili žáci 7. A jeden z úkolů z oblasti výtvarné výchovy a vytvořili napodobeninu akvária s keramickými modely mořských rostlin a živočichů. (foto)  B. L., J. G.
 
Naši žáci si zahráli na prknech, která znamenají svět Tisk
dsc 0284Workshop Divadla loutek Ostrava, který 15. a 18. listopadu absolvovali vybraní žáci 6., 7. a 9. tříd, byl jedním slovem skvělý. Účastníci se nejen dověděli řadu informací o fungování divadla, ale taky se dobře pobavili. Mohli si totiž zkusit kapku hereckého řemesla, když individuálně či ve skupině vytvářeli živé obrazy, ztvárňovali různé emoce a na závěr si - oblečeni do divadelních kostýmů - dokonce zahráli krátkou scénku. V divadle nám prozradili (snad to nebude znít vychloubačně), že na tento přínosný program jsme žáky vzali jako jediná ostravská škola. (foto)  J.G.
 
Prohlédněte si keramické výrobky dětí z družiny Tisk
20191022 151208 resizedV kroužku keramiky ve školní družině děti vytvořily krásné výrobky s podzimními motivy. Podívejte se na fotky.  J.G.
 
Uspořádali jsme den společenského oblečení Tisk
dsc 030115. listopadu se do Společenského dne zapojilo 139 dětí. Absolutním vítězem na prvním stupni se stala třída 1. A. Malí žáčci také znali pravidla společenského chování, přestože jsou ve škole necelé tři měsíce. Vítězem na druhém stupni se staly shodným výsledkem třídy 6. A a 8. B. Všem dětem děkujeme. (foto)   B. Lokajová
 
Naši žáci se účastní soutěže kreslířů Tisk
Dne 14. listopadu se žáci 7. ročníku Jan Kačerovský, Lilien Rambousková, Karolína Musilová a Adéla Zatloukalová zúčastnili výtvarné soutěže Kreslíř roku, pořádané Střední uměleckou školou Poděbradova v Ostravě. Za účast děkujeme, vyhlášení výsledků bude dne 3. prosince v 16 hodin v galerii Plato v centru Ostravy.      Bohdana Lokajová
 
Mezinárodní projekt Wat.Edu jede dál, další schůzka koordinátorů byla v Soluni Tisk
dsc 0224Koncem září jsme se účastnili další mezinárodní schůzky v rámci projektu Wat.Edu - Water Education for Innovative Environmental Learning, která se konala v řecké Soluni. Na této schůzce se naplánovala konkrétní činnost tak zvaných Waterclubs, které budou probíhat tento školní rok v naší škole. Více se o nich i celém projektu dovíte po rozkliknutí článku.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL