Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Skvělý úspěch v anglické soutěži: Tým našich žáků byl druhý ze 14 škol! Tisk
20200207 135231Nádherné druhé místo, a to v konkurenci 14 základních škol, získali naši žáci v soutěži Amazing Race, kterou v pátek před jarními prázdninami pořádala střední škola Ahol. „Soutěž probíhala celá v angličtině, kdy žáci psali vstupní test a procházeli jednotlivými stanovišti, kde plnili úkoly zaměřené na téma hudba. Na jednom z nich si dokonce zatančili," popsala paní učitelka Hana Červenková, která tým našich žáků vedla. „Celá akce byla skvěle připravená, zajímavostí bylo například to, že soutěží provázely převleky významných osobností populární hudby," pochválila organizátory paní učitelka. Naši školu reprezentovali: Beatrice Vitoslavská, Kristýna Uhlářová, Karolína Plačková, Kateřina Vrubelová, Jan Nguyen, Adam Fubšo, Pavel Brázda a Jeroným Polášek. Blahopřejeme a děkujeme. (foto, diplom)   J.G.
 
Anglickému divadlu žáci 4. a 5. tříd rozuměli Tisk
Již podruhé se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili divadelního představení v anglickém jazyce. Tentokrát se o zábavu postarala "Lazy goat". Slovní zásoba, fráze i texty veselých písniček, se kterými měly děti možnost se seznámit již v hodinách Aj, zabránily vzniku jazykové bariéry a umocnily super zážitek.   S. R.
 
Prima pokusy děti baví Tisk
img 1178V pátek 7. 2. se žáci 3. A a B při akci Prima pokusy zábavou formou dozvěděli, jak vypadá vzduch kolem nás, z čeho je složen, co všechno dokáže kyslík a jak v praxi funguje podtlak. Hráli si na hasiče, uhasili plamen svíčky oxidem uhličitým, který si vyrobili z kyseliny citronové a jedlé sody. Pokusy se dětem moc líbily a už nyní se těší na další. (foto)   I.D.
 
Podívejte se na krásná výtvarná dílka našich žáků Tisk
dsc 0512Žáci 7. A vytvořili ve výtvarné výchově krásné obrázky s motivy měst a motýlů, které nyní zdobí prostory chodby ve třetím patře na druhém stupni. Podívejte se.   J.G.
 
Recitační soutěž na 2. stupni: rekordní počet vystupujících a výborná úroveň recitací Tisk
dsc 0491Téměř třicet recitátorů a výborná úroveň interpretace textů. Tak se dá ve zkratce shrnout letošní školní kolo recitační soutěže na druhém stupni, které se konalo ve středu 5. února v odpoledních hodinách. Rovněž texty, které zazněly, musely početné publikum, v němž se sešli žáci, pedagogové i rodiče, potěšit. Z autorů jmenujme zpěváka Boba Dylana, oblíbeného Jiřího Žáčka, naopak pozapomenutého Jaromíra Hořce či ruského básníka 20. století Eduarda Asadova. Nechyběli klasikové Hrubín, Seifert nebo Čelakovský, publikum si mohlo užít i prózu Miloše Macourka a zazněl také autorský text jednoho z vystupujících. „Velmi pozitivní je také to, že soutěž nebyla ani zdaleka pouze doménou dívek, jak by mnozí snad předpokládali. Dívky a chlapci byli zastoupeni zhruba stejně (přičemž recitovali i dva fotbalisté z 9. B) a mezi oceněnými je více chlapců," uvedla paní učitelka Pavlína Franioková, která soutěž organizovala a připravovala recitátory. Dva nejlepší interpreti z každé soutěžní kategorie (mladší žáci – 6. a 7. ročník, starší žáci – 8. a 9. roč.) postupují do obvodního kola, které se bude konat na konci února v SVČ Gurťjevova v Zábřehu. Všem recitátorům patří velký dík a obdiv za jejich odvahu a skvělé výkony. Níže najdete fotky a jména všech vystupujících včetně jejich umístění. J.G.
Celý článek...
 
Jsou tady nové Literární sešity. Letos už sedmé Tisk
Ano, tento školní rok jsou to již sedmé Literární sešity, které jsme sestavili z prací našich žáků a nyní vám je předkládáme ke čtení. Tentokrát se do nich vešly jen tři texty – dvě povídky (realistická „ze života" a přízračná sci-fi) a jedno zamyšlení nad životem a planetou. Příjemné čtení přeje redakce. J.G.
 
Zmodernizovaný Gogol žáky bavil Tisk
Žáci 9. tříd zhlédli ve středu 29. ledna v DKMO divadelní hru Ženitba ruského klasika N. V. Gogola. Představení bylo silně aktualizované se záměrem přiblížit téma dohazování sňatků dnešním mladým lidem, takže namlouvání, z něhož se nevyhnutelně stane trapná fraška, se děje mimo jiné přes mobilní aplikaci. To se společně s civilním výrazem herců i různými legráckami a vtipy postaralo o nesporný úspěch u náctiletého publika, které velký sál Domu kultury zaplnilo téměř celý.    J.G.
 
Pythagoriády se letos zúčastnilo šest desítek žáků Tisk
Žáci pátých až osmých tříd se dobrovolně mohli zúčastnit matematické soutěže Pythagoriáda, v níž řeší 15 úloh na logické myšlení. Letos (v úterý 28. ledna) se zúčastnilo přes šedesát žáků. Úspěšným řešitelem školního kola se stává ten, kdo získá deset a více bodů. Doufáme, že naši nejlepší řešitelé postoupí do okresního kola, které se bude konat v březnu na gymnáziu M. Majerové v Porubě. Výsledky školního kola vám oznámíme během příštího týdne.   Soňa Vachtová, školní organizátorka soutěže
 
Žáci dokáží citlivě vnímat i náročnou operní a symfonickou hudbu Tisk
Převážně žáci třídy 6. B navštívili ve čtvrtek 23. ledna v DKMO koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava. Klasická hudba se dětem líbila, o čemž svědčí dva články žákyň 7. ročníku, které si můžete přečíst níže.
Celý článek...
 
Naši žáci vyhráli soutěž Řemeslo má zlaté dno! Tisk
Tým sedmi žáků třídy 9. B zvítězil v tradiční soutěži Řemeslo má zlaté dno, která se konala ve středu 22. ledna v centru K-Trio. V konkurenci 18 škol získalo naše družstvo nejvyšší počet bodů za pochopení a provedení úkolů a za spolupráci celého týmu. "Soutěžilo se v dovednostech a znalostech na 18 stanovištích, na kterých si žáci mohli vyzkoušet různá řemesla, například kuchař, barman, ošetřovatel, obkladač, florista, aranžér, protetik či automechanik," upřesnila paní učitelka Soňa Vachtová, která naše žáky na soutěži doprovázela. (certifikát)   J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL