Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Knižní festival žáky bavil Tisk
Převážně žáci 6. tříd navštívili první ročník Knižního festivalu, který se konal v pátek 1. března na Černé louce. Níže si přečtěte text žákyně 6. B, v němž festival hodnotí.
Celý článek...
 
V projektu Slezské univerzity jsme v doučovacích aktivitách podpořili 165 žáků Tisk
Jak víte, naše škola je fakultní školou Ostravské univerzity. To znamená, že s pedagogickou fakultou OU spolupracujeme například při přípravě studentů na učitelskou praxi – studenti k nám chodí sledovat vyučování a posléze také sami učí. V posledních letech se naše činnost obohatila o spolupráci s další vysokou školou, a sice Slezskou univerzitou v Opavě. S touto univerzitou jsme kooperovali na projektu Přímá a jasná podpora školské inkluze, otázka školy, rodiny a okolí, který byl zaměřen především na podporu dětí ohrožených školním neúspěchem. Níže se dovíte podrobnosti o tomto programu.
Celý článek...
 
Skvělý úspěch v anglické soutěži: 3. místo ze 14 týmů! Tisk
Osmičlenný tým žáků 8. ročníku si odvezl skvělé 3. místo z anglické soutěže konané v pátek 22. února ve střední škole AHOL. Tématy byli DC, Marvel a Disney hrdinové. „Celé to byla zábava. Plnily se různé úkoly, všechny samozřejmě v angličtině, za které jsme dostávali hrdinské dolary. Nasbírali jsme jich celkem 570 a to rozhodlo o našem umístění," pochvalovala si soutěž Beatrice Vitoslavská z 8. B. „Bylo to super a příští rok jdu rozhodně znovu," doplnila Bea. „Toto skvělé umístění v anglické soutěži nás samozřejmě velmi těší, zvláště můžeme-li konstatovat, že v posledních letech se pro nás přední příčky v cizojazyčných kláních žáků a studentů stávají víceméně pravidlem," sdělila paní učitelka Hana Červenková, která naše žáky vedla.    J.G.
 
Podívejte se na krásné keramické výrobky našich žáků Tisk
20190212 161055Děti navštěvující v rámci družiny kroužek keramiky vytvořily krásné výrobky se zimními motivy. Podívejte se.   J.G.
 
Na recitační soutěži na prvním stupni letos vystoupili také prvňáčci Tisk
clipboard02Dne 19. února  se na 1. stupni konalo školní kolo recitační soutěže. V letošním  roce byla soutěž nově  rozšířena o kategorii prvňáčků. Děti si  samy nebo s pomocí rodičů a třídních učitelů připravily velmi hezké básničky. Vybrat ty nejlepší nebylo pro porotu vůbec jednoduché. Za své výkony byli všichni odměněni. K postupu do obvodního kola byla porotou vybrána žákyně Julie Rašková. Přejeme ji hodně zdaru! Níže najdete výsledkovou listinu a fotky.       Organizátoři soutěže
Celý článek...
 
Navštívili jsme Ostravar Arénu a zhlédli hokejový zápas Tisk
img 20190219 155141Naší škole byla za úspěchy, dobré výsledky a aktivitu v oblasti vzdělávání, kultury a sportu nabídnuta možnost seznámit se blíže se zázemím hokejového klubu HC Ridera Vítkovice. Dne 20. února se výběr našich žáků druhého stupně v doprovodu pana ředitele, paní zástupkyně pro 2. stupeň a dvou učitelů vydali na exkurzi do Ostravar Arény (hokejového zázemí ostravského klubu Vítkovic, za který hrají i naši žáci). Průvodcem nám po celou dobu byl prezident hokejového týmu Vítkovic pan Petr Handl. Díky němu jsme se dozvěděli řadu informací, například jak se vyrábí led, které všechny akce hostí tato víceúčelová hala, která v naší republice nemá konkurenci. Viděli jsme šatny pro hokejové hráče i úžasnou testovací místnost pro hokejisty s pohyblivým pásem pro bruslení. Kromě  hlavní ledové plochy jsme viděli také vedlejší tzv. rozcvičovací plochu a atletickou halu s atletickým tunelem. Všechny části jsou velmi využívané už od brzkých ranních hodin až do pozdních večerních, jak nám sdělil náš průvodce. Vrcholem naší prohlídky bylo zhlédnutí hokejového zápasu Vítkovic s Chomutovem, se kterým naši hokejisté vyhráli vysokým skóre 9:1.„Jsem velmi rád a potěšen, že naší škole byla za dobré výsledky nabídnuta tato možnost a žáci se mohli seznámit se zázemím Ostravar Arény a nahlédnout za oponu vrcholového sportu. Věřím, že bychom mohli v budoucnu navázat na další pěkné akce s hokejovým oddílem HC Ridera Vítkovice," uvedl pan ředitel Miloš Kosík. (foto)     Pavla Bačovicová
 
Ve školním parlamentu si žáci a učitelé povídali hlavně o školních projektech Tisk
Školní rozhlas, mezinárodní projekt EU zaměřený na téma Voda či nový kamerový systém. To jsou příklady témat, o nichž se mluvilo v žákovském parlamentu konaném před jarními prázdninami. Hlavním hostem odpoledního setkání byla paní učitelka Bohdana Lokajová, přítomni byli také pan ředitel Miloš Kosík a paní zástupkyně ředitele Vlasta Krmášková. Kromě celoškolních záležitostí došlo i na osobnější témata týkající se hosta setkání. Paní učitelka Lokajová se rozhovořila například o svých učitelských začátcích, mluvila o tom, co ji na práci učitele nejvíc baví a podobně. Věříme, že setkávání dětí s učiteli a jinými zaměstnanci školy přispívají k sbližování a lepšímu porozumění mezi lidmi ve škole, přinášejí nové podněty a nápady.   J.G.
 
Na recitační soutěži zazněly kromě básní také písničky a rap Tisk
p1240454Velmi pestrý byl program recitační soutěže na druhém stupni, která se konala ve středu 13. února v odpoledních hodinách. Početné publikum si mohlo vychutnat nejen básně, ale rovněž rap v podání žáků 6. A vytvořený na text Jiřího Žáčka, zazněl také jeden autorský text – úvaha Andrey Poštulkové a mluvené slovo doplnily tři hudební vystoupení – hra na keyboard, na kytaru a zpěv. Soutěže se zúčastnilo celkem 27 recitátorů. Níže se dovíte více informací včetně vítězů soutěže, podívejte se taky na fotky.
Celý článek...
 
Výborný úspěch v okresním kole olympiády v češtině: 10. místo z 91 soutěžících Tisk
Tereza Schindlerová z 9. B obsadila v okresním kole olympiády v Čj 10. místo z 91 soutěžících, což je v náročném testu v konkurenci mnoha studentů gymnázií velký úspěch. A navíc, na pomyslnou „bednu" Terce chybělo jen několik málo bodů.    J.G.
 
Důležité informace k zápisu Tisk
Vážení rodiče budoucích prvňáčků,
níže v tomto článku najdete další důležité informace k zápisu, například odklady školní docházky, kritéria přijetí do školy, průběh zápisu a další. Základní informace k zápisu jsou níže v této rubrice.    Vaše škola
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL