Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Projektový den Obrana se týká všech děti upozornil na to, že bezpečí a mír nejsou samozřejmé Tisk
Ve dnech od 17. do 19. prosince se naši žáci 2. stupně zúčastnili projektového dne Obrana se týká všech. Lektoři společnosti Presafe jim v přednášce předávali informace týkající se integrovaného záchranného systému, co jsou to krizové situace, jak se za dané situace chovat, kdo tvoří aktivní zálohu armády, pouštěli jim videa o hasičském výcviku, první pomoci, o mezinárodním zásahu jednotek. Jedna z důležitých informací byla o aplikaci Volání první pomoci prostřednictvím mobilního telefonu. Projekt byl doplněn o výstupy žáků v podobě referátů a prezentací na téma „Můj hrdina". Kdo jsou tedy hrdinové podle našich žáků? Patří k nim Nikolas Winton, Michal Velíšek, Henri Dunant (zakladatel Červeného kříže) válečný veterán Ladislav Janouch, ale také Miloš Sýkora nebo Mistr Jan Hus. Kladné reference dostal projekt nejen z řad žáků, ale také učitelů, kterým bych chtěla poděkovat za pomoc při realizaci.                                                                                    Pavla Bačovicová, školní koordinátorka projektu
 
Vánoční koncert ve školní družině Tisk
80869357 483654545601184 6112842625285357568 nVůně cukroví, jehličí, purpury, hořící svíčky na adventním věnci, zpěv koled, vánoční trhy, setkávání s rodinou a přáteli. To vše nám napovídá, že se blíží ty nejkrásnější svátky v roce. I my ve školní družině prožíváme tuto příjemnou atmosféru plnou radostných očekávání. Pro své kamarády jsme si připravili pásmo vánočních písniček a básniček a společně si tak ve středu 18. prosince užili vánoční koncert. Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví, lásku a spokojenost.  (foto) Lucie Buranská
 
Vánoční inspirace v keramickém kroužku školní družiny Tisk
20191210 170914 resizedPodívejte se na krásné keramické výrobky, které vznikly v kroužku školní družiny.   J.G.
 
Program městské policie žáky upozornil na zákony týkající se drog Tisk
Žáci 9. tříd ve škole absolvovali program městské policie s názvem To je zákon, kámo, který navazuje na projekt Protidrogový vlak. Ten žáci navštívili v minulém školním roce a našli v něm emotivní poučení o tom, co mohou s lidským životem udělat drogy. Program městských policistů je zaměřen především na legislativní aspekty užívání drog – co a za jakých okolností je trestné, jaké z toho mohou plynout důsledky a podobně. J.G.
 
Na olympiádě z češtiny se letos žákům mimořádně povedly slohové práce Tisk
15 žáků 8. a 9. tříd se účastnilo Olympiády v českém jazyce, tradičního klání těch dětí, které inklinují k naší krásné mateřštině. I letos soutěžící řešili gramatické úlohy a psali také slohovou práci, tentokrát na téma „Tomu říkám překvapení". Texty se jim moc povedly, a proto je budeme rádi postupně publikovat v našich Literárních sešitech. První dvě práce najdete v pátém čísle Sešitů. J.G.
 
Naši a slovenští žáci si vzájemně darovali vlastnoručně vyrobené záložky do knihy Tisk
dsc 0304Celkem šest stovek - tři sta českých a tři sta slovenských - originálních záložek do knihy si vyměnily děti z naší školy a ze Základní školy Kúpeĺná 2 Prešov, které se zapojily do projektu Záložka do knihy spojuje školy. Ten na slovenské straně organizuje Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě, u nás pak Mahenova knihovna v Brně. Níže se dozvíte podrobnosti, podívejte se taky na fotky.
Celý článek...
 
Čtvrťáci absolvovali ve Světě techniky program o geometrii Tisk
img 20191209 105256 1Program s názvem Geometrický svět čtvrťáky doslova pohltil. Dopoledne mezi geometrickými tvary ještě víc rozvinulo představivost a fantazii a ověřilo znalosti z této oblasti matematiky. Interaktivní výuka se dětem líbila. (foto) S. R.
 
Předvánoční Literární sešity jsou zamyšlené Tisk
Letos již páté Literární sešity přinášejí dvě zamyšlení nad vánočními svátky (texty vyšly rovněž v prosincových Jižních listech) a také práce na téma "Tomu říkám překvapení", které žáci napsali v rámci olympiády v českém jazyce. Příjemné čtení.  J.G.
 
Žáci 1. až 5. tříd soutěžili na druhém stupni v angličtině Tisk
dsc 0446Vybraní žáci prvního stupně si mohli ve čtvrtek 12. prosince vyzkoušet svou angličtinu v soutěži, kterou pro ně připravili žáci a učitelé ze stupně druhého. Žáci procházeli stanovišti s aktivitami (například skládání anglického puzzle, odpovědi na otázky ohledně anglických a amerických zvyků, aktivity na paměť), které byly spojeny s vánoční tematikou. Všechny úkoly byly v angličtině a také žáci 2. stupně se soutěžícími mluvili převážně anglicky. Níže najdete podrobnosti i fotky.
Celý článek...
 
Naši modeláři uzavřeli sezónu titulem Absolutní mistr ČR! Tisk
img 20191210 184926Je to další skvělý úspěch a potvrzení prvotřídní úrovně našeho modelářského kroužku, který působí ve školní družině pod vedením pana vychovatele Martina Svobody. Žák 6. třídy Miloslav Holek obhájil loňský titul Absolutní mistr ČR papírových modelářů mladších žáků do 12 let. „Celkové prvenství získal díky ovládnutí kategorií letecká a kosmická technika, pásová technika a malá architektura," upřesnil Martin Svoboda. Druhým velmi úspěšným modelářem je Michal Petr ze 4. třídy, který v seriálu soutěží Liga papírových modelů 2019 obsadil v mladších žácích 4. místo. A ještě jeden úspěch našich papírových modelářů, na všech sedmi soutěžích s mezinárodní účastí skončil vždy na medailovém umístění model letadla Storch od Valentýny Votrubové z 5. třídy. Gratulujeme! J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL