Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


V nových Literárních sešitech žáci přemítají o sociálních sítích či posmrtném životě Tisk
Jestli se domníváte – v souhlasu s dnes rozšířeným názorem – že dnešní děti toho moc nevymyslí a jejich myšlení je dosti plytké, pak úvahy našich žáků 8. A, jež publikujeme v nových Literárních sešitech, vás spolehlivě vyvedou z omylu. Žáci ve svých textech píší o depresích, internetu a jeho vlivu na lidi a společnost či o smrti a myšlence posmrtného života. Velmi inspirativní, vřele doporučujeme ke čtení.  J.G.
 
ODISky prvňáčkům zdarma Tisk
Vážení rodiče prvňáčků,
v tomto dokumentu najdete informace o akci Dopravního podniku Ostrava. (podmínky kampaně, více informací)       Vaše škola
 
První výstava domácích mazlíčků v naší škole se moc povedla Tisk
p1240746Už jsme vás informovali, že součástí projektového dne ke Dni Země byla výstava domácích mazlíčků našich žáků. „Výstava proběhla zcela v pohodě. Překvapilo mě, co všechno se dá doma chovat," říká k tomu organizátorka akce paní učitelka Bohdana Lokajová. Níže se podívejte na fotky a přečtěte si více o tom, jak tato první výstava domácích mazlíčků v naší škole vypadala.
Celý článek...
 
Jaký byl jarní workshop školní družiny Tisk
Nezadržitelně se blížily velikonoční svátky a do naší družinky dorazila sváteční nálada. Přivítali jsme nejen překrásné svátky roku, ale také děti, jejich rodiče, příbuzné a známé, kteří si chtěli užít dílničky kreativního tvoření. Akce probíhala v prostorách chodby 1. stupně školní družiny a v přízemí, kde probíhala tvorba velikonočních vazeb a dekorací. Největší odměnou pro nás byly spokojené úsměvy a příjemně strávený čas s Vámi. Tímto děkuji všem, kteří se podíleli na této akci.        Ludmila Dziadkowiecová, organizátorka akce
 
Naprostá většina deváťáků se v přijímacích zkouškách dostala na střední školy Tisk
Podle informací, které máme nyní k dispozici, se naprostá většina našich žáků 9. ročníků v přijímacích zkouškách dostala na střední školy. Někteří na jednu školu, ale mnozí na obě, takže si nyní mohou vybírat, kam v září nastoupí. Ti žáci, kterým ani jedny přijímačky nevyšly, budou čekat na druhé kolo. To vypisují školy, které mají volná místa. Asi nejlepšího výsledku dosáhla Tereza Schindlerová z 9. B, která se hlásila na dvě gymnázia – Gymnázium Ostrava - Hrabůvka a Jazykové gymnázium Pavla Tigrida. Na prvně jmenovaném gymnáziu se v přijímacích zkouškách umístila na 6. místě ze 103 uchazečů, na druhé škole byla 17. ze 193 přihlášených, což je bezpochyby skvělý úspěch. Gratulujeme.    J.G.
 
Den Země jsme oslavili projektovým vyučováním Tisk
25. dubna žáci druhého stupně slavili prostřednictvím projektového vyučování Den Země. Každý ročník během dopoledne viděl dva filmy ze společnosti Jeden svět, které byly zaměřeny na ochranu životního prostředí a sociální problémy. Každý film byl doplněn o aktivity, kde žáci vyjadřovali své názory na problematiku týkající se nejen vztahu k přírodě, ale také k životním hodnotám. Pokusili se vžít do života dětí, které neměly takové štěstí, aby se narodily do bohaté země, jakou Česká republika bezpochyby je. Poznali, že pro většinu dětí není samozřejmostí voda, jídlo, vzdělání, volný čas aj. Ze zpětných reakcí dětí vyplynulo, že akce se líbila, a proto i v dalším roce se dočká svého pokračování. Součástí projektu byla výstava domácích mazlíčků našich žáků, o níž vás budeme co nejdříve informovat.   P.B.
 
Žáci 7. až 9. tříd připravují a vedou hodiny čtení na prvním stupni Tisk
Letos je tady opět projekt Čteme dětem, jehož náplní je kooperace mezi prvním a druhým stupněm. Ta spočívá v tom, že starší žáci si připravují a vedou hodiny čtení ve třídách na prvním stupni. Níže se dovíte podrobnosti.
Celý článek...
 
Nabídka příměstských prázdninových táborů Tisk
a4 ostravaVážení rodiče,
tradičně se v naší škole během letních prázdnin pořádají příměstské tábory pro děti ve věku 6 – 12 let. Všechny informace naleznete na webových stránkách organizátora, kterým je spolek Rozjeď se. Webové stránky: www.prazdninyvostrave.cz nebo www.rozjedse.cz(Propagační letáky táborů)     Vaše škola
 
Podívejte se na keramické výrobky našich žáků Tisk
20190416 142613 resizedU příležitosti Jarní dílny, kterou každoročně pořádá školní družina, byla k vidění také výstava keramiky. Tu tvoří děti navštěvující kroužek fungující v rámci družiny. Podívejte se        J.G.
 
V dubnu Jižní listy publikovaly pět článků o dění v naší škole Tisk
Dovolte, abychom vám jako každý měsíc připomněli články o aktivitách naší školy, které vycházejí na stránkách Jižních listů. V dubnovém čísle je to pět textů - o Atletických přeborech (strana 12), projektu Přímá a jasná podpora školské inkluze, otázka školy, rodiny a okolí, úspěchu našich žáků v anglické soutěži na střední škole AHOL, návštěvě Ostravar arény (všechny tři na straně 15) a o Papír show (str. 19).     Vaše škola
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL