Talenti

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Projekt EU

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Další úspěch ve výtvarné soutěži! Tisk
Žákyně Karolína Štefková z 8. A se zúčastnila okresního kola výtvarné soutěže Děti, pozor, červená, pořádné společností BESIP. Komise vybrala deset nejlepších výkresů, mezi kterými byl i ten Karolínin. Gratulujeme!          B. Lokajová
 
Vydáváme Literární sešity Tisk
Přátelé, přečtěte si poslední Literární sešity v tomto školním roce.  J.G.
 
Žáci druhých tříd se dočkali slibovaného výletu Tisk
vlet 1V pátek 25. června žáci 2.A a 2.B jeli na výlet do Beskyd do dětského letního parku na Bílé. Hned po příjezdu se z nich stali praví Indiáni. Seznámili se s indiánským životem, poznali indiánské týpí, vydali se na lov zvěře pomocí luku a šípu, sjížděli divokou řeku, naučili se indiánské písně a další. Po svačince a nákupu drobných suvenýrů se vydali procházkou k oboře, kde spatřili jezevce, bílého jelena, muflony a další zvířátka. I když nesvítilo sluníčko, počasí přálo a všichni si výlet pěkně užili. (foto)      Tř. učitelky I. Goldová, T. Pilařová
 
Kouzelný svět kamenů ve školní družině Tisk
clipboard01Krystaly, kameny, drahokamy, drahé kameny. Nazýváme je různě, obdivujeme jejich krásu, výjimečnost, sílu a moc. Jsou pastvou pro oči svou širokou škálou barev, velikostí a tvarů. Kouzelný svět kamenů – tajemný název akce pořádané ve školní družině. Níže najdete podrobnosti a fotky.
Celý článek...
 
Pohádková stezka Tisk
clipboard06Poslední Čtenářský klub si děti ze školní družiny užily zábavnou hrou na zahradě MŠ. Plnily jednotlivá stanoviště s úkoly z pohádek a skládaly tak písmenkovou šifru. Všichni čtenáři dostali za odměnu prázdninový deník, do něhož si můžou zapisovat své letní zážitky. (foto)             Lucie Buranská
 
Ve výtvarné soutěži jsme získali 1. a 2. místa v okresu i kraji! Tisk
img 20210624 082321Během distanční výuky se žáci druhého stupně zapojili do výtvarné části celostátní soutěže Požární ochrana očima dětí, kterou každoročně vyhlašuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Dvě naše žákyně byly vyhodnoceny na předních místech v okresním i krajském kole. Veronika Luňáčková (8. B) získala 1. místo v okresním kole a 2. místo v krajském kole, Lenka Pham (9. B) získala 2. místo v okresním kole a 4. místo v krajském kole. Slavnostní předání ocenění proběhlo dne 23. 6. v Hasičském muzeu města Ostravy. Obě autorky tak za své krásné práce obdržely milá blahopřání, diplomy a věcné ceny. Všem moc děkujeme za účast i reprezentaci školy a vítězkám gratulujeme ke skvělému úspěchu! (foto)      I.A., K.K., G.B.
 
Projekt START – studijní návštěva portugalského Castro Verde - environmentální výchova Tisk
clipboard12clipboard11V rámci projektu START, č. projektu:2020-1-PT01-KA201-078820 zástupci naší školy navštívili portugalské město Castro Verde ve dnech 14. – 18. 6. 2021. Cílem studijního pobytu bylo seznámit se s příklady dobré praxe zaměřené na rozvoj povědomí o ekologii a klimatických změnách, které se uplatňují v portugalských školách. Níže najdete podrobnosti i fotky.
Celý článek...
 
Úžasné! Náš páťák vyhrál celostátní kolo soutěže Matematický klokan! Tisk
Andreas Martin Turoň z 5. B získal první místo v celostátním kole soutěže Matematický klokan 2021. Diplom, blahopřání i několik věcných cen si převzal z rukou profesora Josefa Molnára z Univerzity Palackého v Olomouci, kde sídlí organizátor soutěže, pobočný spolek Jednoty českých matematiků a fyziků. K tomuto skvělému úspěchu budou Andreasovi přát také na úřadu obvodu Ostrava – Jih, kam se nadějný žák vydá v doprovodu pana ředitele ve čtvrtek 24. června. (diplom)      J.G.
 
Bláznivá olympiáda ve školní družině Tisk
clipboard05Motivací pro zorganizování družinové olympiády byly letní olympijské hry v Tokiu. Během zahájení Bláznivé olympiády jsme děti seznámili s olympijskými symboly, maskotem letošních OH v Tokiu MIRAITOWOU a nechybělo ani složení olympijského slibu sportovce. Ve dnech 8. 6. – 17. 6 děti soutěžily v šesti netradičních disciplínách: běh s papírovou čepicí, posilování s PET lahvemi, hod špejlí do dálky, skákání panáka, skok s batohem do písku, pinkání nafukovacího balónku. Snaha a soutěživost všech dětí byla odměněna diplomem a sladkostí. Ti nejlepší chlapci a dívky si odnesli opravdové medaile a drobné odměny. Nápad netradiční Bláznivé olympiády se dětem líbil a pobavil je.  (foto)          Jana Kotalová
 
Nabízíme individuální nebo skupinové doučování žáků Tisk
ostrava lgCílem projektu je podpořit zájem žáků o vzdělávání a kompenzovat negativní vlivy dlouhodobé distanční výuky. Mezi ně patří sociální izolace, narušení pracovních a studijních návyků žáků, ale také rozdíly vyvolané různými možnostmi a přístupy k on-line výuce. V rámci projektu se zaměříme na doučování češtiny, matematiky a cizího jazyka. Svůj zájem prosím nahlaste do 26. srpna 2021. Veškeré doučování je pro žáky zdarma.
Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy. Více informací: Ing. Daniela Halatová, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel.: 595 700 547.    D.H.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL