Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Žáci vytvořili výtvarné dílo do mezinárodního projektu Tisk
dsc 0320V rámci mezinárodního projektu Wat.Edu splnili žáci 7. A jeden z úkolů z oblasti výtvarné výchovy a vytvořili napodobeninu akvária s keramickými modely mořských rostlin a živočichů. (foto)  B. L., J. G.
 
Naši žáci si zahráli na prknech, která znamenají svět Tisk
dsc 0284Workshop Divadla loutek Ostrava, který 15. a 18. listopadu absolvovali vybraní žáci 6., 7. a 9. tříd, byl jedním slovem skvělý. Účastníci se nejen dověděli řadu informací o fungování divadla, ale taky se dobře pobavili. Mohli si totiž zkusit kapku hereckého řemesla, když individuálně či ve skupině vytvářeli živé obrazy, ztvárňovali různé emoce a na závěr si - oblečeni do divadelních kostýmů - dokonce zahráli krátkou scénku. V divadle nám prozradili (snad to nebude znít vychloubačně), že na tento přínosný program jsme žáky vzali jako jediná ostravská škola. (foto)  J.G.
 
Prohlédněte si keramické výrobky dětí z družiny Tisk
20191022 151208 resizedV kroužku keramiky ve školní družině děti vytvořily krásné výrobky s podzimními motivy. Podívejte se na fotky.  J.G.
 
Uspořádali jsme den společenského oblečení Tisk
dsc 030115. listopadu se do Společenského dne zapojilo 139 dětí. Absolutním vítězem na prvním stupni se stala třída 1. A. Malí žáčci také znali pravidla společenského chování, přestože jsou ve škole necelé tři měsíce. Vítězem na druhém stupni se staly shodným výsledkem třídy 6. A a 8. B. Všem dětem děkujeme. (foto)   B. Lokajová
 
Naši žáci se účastní soutěže kreslířů Tisk
Dne 14. listopadu se žáci 7. ročníku Jan Kačerovský, Lilien Rambousková, Karolína Musilová a Adéla Zatloukalová zúčastnili výtvarné soutěže Kreslíř roku, pořádané Střední uměleckou školou Poděbradova v Ostravě. Za účast děkujeme, vyhlášení výsledků bude dne 3. prosince v 16 hodin v galerii Plato v centru Ostravy.      Bohdana Lokajová
 
Mezinárodní projekt Wat.Edu jede dál, další schůzka koordinátorů byla v Soluni Tisk
dsc 0224Koncem září jsme se účastnili další mezinárodní schůzky v rámci projektu Wat.Edu - Water Education for Innovative Environmental Learning, která se konala v řecké Soluni. Na této schůzce se naplánovala konkrétní činnost tak zvaných Waterclubs, které budou probíhat tento školní rok v naší škole. Více se o nich i celém projektu dovíte po rozkliknutí článku.
Celý článek...
 
Vydáváme nové Literární sešity Tisk
Mnozí dnes tvrdí (mimo jiné v médiích či na sociálních sítích), že dnešním dětem se nechce číst, natož pak něco vlastního vymyslet a napsat. No, jak kterým dětem. Když si přečtete naše nové Literární sešity, snad budete souhlasit, že autoři publikovaných textů se projevili jako docela slibné literární talenty. A to jak v žánrech báseň v próze a reflexivní poezie, které najdete na první a poslední straně, tak v úvahových prozaických textech, tvořících prostřední část Listů. Příjemné čtení.   J.G.
 
Podívejte se na výstavu anglických plakátů s tématikou vesmíru Tisk
p1250778Žáci 7. A vytvořili krásné plakáty o vesmíru v angličtině, které nyní zdobí chodbu v třetím patře na druhém stupni. Podívejte se na fotky.   J.G.
 
V družině uspávali broučky Tisk
7Ať už se nám to líbí nebo ne, zima pomalu začíná mravenčími krůčky přebírat vládu nad podzimem. Sluníčko sice svítí, ale již nehřeje. Fouká studený vítr. Chlad se vkrádá do těla a dříve se stmívá. A právě v tento čas se broučci pomalu ukládají ke spánku.
A že není to jen tak, víme my ze školní družiny moc dobře. Ve čtvrtek 7. listopadu odpoledne jsme se převlečeni za broučky slétli u altánku, abychom společně tato malá stvoření uspali. Nejprve jsme si zazpívali písničku „Slunéčko sedmitečné" a pak jsme se rozlétli na hmyzí soutěže na hřišti. Po nich na všechny čekala sladká odměna. Po setmění jsme si zapálenými lampiony ještě jednou zazpívali písničku a pronesli kouzelné zaklínadlo. To proto, aby se beruškám, broučkům, zkrátka všem hmyzím tvorečkům v zimě dobře spalo. Našimi světýlky jsme jim posvítili, aby našli cestu do svých postýlek. Děkujeme za vaši návštěvu. (foto)
Lucie Buranská, vychovatelka ŠD
 
4. A opět třídí odpad Tisk
img 20191106 103721 1Každý rok se žáci účastní vzdělávacích programů v OZO Ostrava. Honzovy rady jak na odpady je určen čtvrťákům. Ekologické interaktivní vyučování plné her a soutěžních úkolů děti baví. Dárečky s logem firmy jsou na závěr příjemnou odměnou. Podívejte se na fotky.   S.R.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL