Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Nahráli jsme školní hymnu Tisk
p1240967Již dříve jsme vás informovali, že jsme vytvořili školní hymnu. V těchto dnech ji naše pěvecky nadané žákyně nahrály ve studiu Divadla Antonína Dvořáka. Píseň může sloužit jako znělka ve školním rozhlasu a lze ji také používat při slavnostních příležitostech, jako jsou zápisy prvňáků, rozlučky žáků devátých tříd či jiné. Hymna poprvé zazněla v úterý 25. června na koncertu žákyň 2. stupně pro pedagogy. (fotky z koncertu)     J.G.
 
Žáci druhého stupně byli v kině a divadle Tisk
Předposlední týden školy se žáci z 2. stupně vydali do kina i do divadla. Deváťáci zhlédli v pondělí 17. června v Divadle loutek představení Prodaná nevěsta, v pátek V DKMO pak žáci 7. až 9. tříd viděli film Uzly a pomeranče. Silně stylizované představení Divadla loutek jistě nebylo špatné, ale žáky zaujal především film o těžké životní situaci dospívajícího chlapce, jemuž zemřela maminka, a následně na to jeho otec ztratil práci. J.G.
 
Všichni žáci školy absolvovali Olympijský běh Tisk
dsc 0430Jako každý rok tak i letos, konkrétně ve středu 19. června, jsme uspořádali Olympijský běh, který se koná u příležitosti Mezinárodního olympijského dne. Zapojili se všichni žáci, od prvňáčků až po deváťáky. Každý, kdo na školním hřišti uběhl vytyčenou trasu, získal diplom, medaili a drobné dárky. Akce je součástí naší snahy vést všechny děti k pohybové aktivitě a současně je učit, že není vždy nutné vítězit, ale – jak praví známé olympijské heslo – zúčastnit se.  Foto M. Ošmera, J.G.
 
Prvňáci si užili výlet na zámek Kunín Tisk
img 20190619 122443Ve středu 19. června byli žáci tříd 1. B a 1. C se svými třídními učitelkami na výletě. Navštívili Záchrannou stanici volně žijících zvířat v Bartošovicích, kde vyposlechli velmi zajímavou komentovanou prohlídku nejen živých zvířat. Ochránci přírody se zde starají o opuštěná a zraněná zvířata, ale také se věnují vybraným ohroženým druhům a jejich navrácení do volné přírody. Níže se podívejte na fotky a přečtěte si o dalších dobrodružstvích, která děti na výletě prožily.
Celý článek...
 
Naši žáci shromáždili přes půl tuny baterek Tisk
I v letošním školním roce proběhl v naší škole sběr baterek. Tuto soutěž vyhlašujeme v rámci programu Recyklohraní, kterého jsme součástí a který si klade za cíl prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Žáci za dobu jednoho roku nasbírali 28.337 baterek, které ve výsledku představovalo 520kg. Oceněno diplomem a volnou vstupenkou do ZOO bylo celkem 11 žáků. Nejvíce baterek se podařilo nasbírat Matyáši Dvořákovi z 3. C, a to 6208 kusů. Nejlepší žákyní druhého stupně byla Lucie Rudinská z 8. A. Všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, děkuji, vyučujícím děkuji za organizaci soutěže v rámci tříd a těším se na další ročník, který doufám bude stejně úspěšný jako letošní.   Pavla Bačovicová, organizátorka akce
 
Obrovský úspěch v soutěži Sazka Olympijský víceboj – vyhráli jsme 40 tisíc na sportovní vybavení! Tisk
2Je to skvělý úspěch naší výuky tělesné výchovy i všech těch, kteří se do projektu zapojili. Ve čtvrtek 13. června jsme v Hop aréně v Praze převzali výhru v projektu Sazka Olympijský víceboj - poukaz na sportovní vybavení v hodnotě 40 000 Kč. Za tyto peníze lze pořídit například míče, dresy, činky, cvičební podložky, ale i dražší věci jako třeba koloběžky nebo kolečkové brusle. Zdůrazněme, že na peněžní výhru dosáhlo v této soutěži pouze 35 škol z celé České republiky. „Mezi nejlepší jsme se dostali díky tomu, že do akce jsme zapojili co možná nejvyšší počet dětí. Na 1. stupni jsme uspořádali Sportovní dny, žáci 2. stupně plnili disciplíny víceboje v rámci hodin tělesné výchovy," uvedla paní učitelka Renata Adamíková, která spolu s kolegy tělocvikáři projekt v naší škole realizovala. Minulý rok pro nás byl v tomto projektu také úspěšný – jako jediná škola z Moravskoslezského kraje jsme si mohli užít Den s olympionikem. (foto) (novinový článek o projektu)    J.G.
 
Za zdravím a do přírody Tisk
dsc01427Ve dnech 10. – 14. 6. se žáci 5. A, 5. B a 4. A zúčastnili ozdravného pobytu v Holčovicích nedaleko Zlatých Hor. A protože se v tomto kraji odjakživa rýžovalo zlato, ve stejném duchu probíhal i celotýdenní program a soutěže. Níže najdete fotky a taky se dovíte, co všechno děti během pobytu prožily.
Celý článek...
 
Vendula Arbetová získala 4. místo v literární soutěži Tisk
Vendula Arbetová z 8. B získala krásné 4. místo v literární soutěži Dětská novinářská cena, kterou vyhlašuje Dům dětí a mládeže Vratimov. Tématem soutěžních textů byla dovolená a Vendy napsala vyprávění s výmluvným názvem Ztracený pas. Soutěže se zúčastnila taky Patricie Sýkorová z 9. A, která byla sedmá.     J.G.
 
Naše žákyně vystoupily na Slavnostech Jihu Tisk
Tři naše žákyně zazpívaly 8. června na Slavnostech Jihu. Barbora Světlíková z 6. B interpretovala písničku Kdyby se v komnatách z pohádky Princové jsou na draka, Eliška Jauernigová z 9. B zazpívala jednu anglickou skladbu sólově a v duetu s kamarádkou ze třídy Marií Geciovou skvěle zvládly známou melodii Příběh nekončí. „Holkám se vystoupení moc povedlo, publikum s nimi dokonce zpívalo. Jsem taky ráda, že moderátor přečetl poměrně dlouhé povídání o naší škole, což pro nás byla jistě dobrá reklama," uvedla paní učitelka Pavlína Franioková, která naše hudebně nadané žáky vede a holky na slavnosti přihlásila.  J.G.
 
Vydáváme speciální číslo Literárních sešitů Tisk
Poslední Literární sešity v tomto školním roce jsou výjimečné. Jednak jsou mnohem obsáhlejší než běžná čísla, jednak obsahují nejen literární, ale rovněž novinářské texty - vedle pohádky či bajky v nich proto najdete například ankety, reportážní články nebo zamyšlení. Věříme, že se vám letošní čísla školního časopisu i Literárních sešitů líbila a že je budete číst i v roce následujícím.    Redakce, J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL