Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Naši chlapci skončili v okresních kolech florbalu na 1. a 3. místě! Tisk
Naši žáci 8. a 9. tříd potvrdili po vítězství v obvodu svou florbalovou kvalitu a vyhráli i v okresním kole, konaném ve středu 16. ledna v Hale SC Dubina. Postupují tak do krajského finále, které se bude hrát 25. ledna v Krnově. „Na bedně" se v okrese umístili taky chlapci z 6. a 7. tříd, byli třetí. „Starší chlapci jsou nyní naším nejúspěšnějším florbalovým týmem za posledních pět let," uvedl trenér našich družstev Pavel Pracný.    J.G.
 
Nové Literární sešity vás dojmou Tisk
Jestli si při čtení rádi popláčete, tak vám doporučujeme čtvrté číslo našich Literárních sešitů. Najdete zde totiž texty žáků 7. A věnované jejich maminkám, tatínkům, sourozencům či jiným rodinným příslušníkům a některá vyznání jsou tak dojemná, že nějakou tu slzičku jistě uroníte. Příjemné čtení.   J.G.
 
Žáci od prvních až po deváté třídy navštěvují městskou knihovnu Tisk
Tradice návštěv Knihovny města Ostravy pokračuje i v tomto roce. Naši žáci – od prvňáčků až po deváťáky – se účastní knihovnických lekcí a besed, které připravují zaměstnanci pobočky KMO na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce. Lekce jsou věnovány fungování a uspořádání knihovny, besedy mají konkrétní téma z literární teorie či historie, které paní knihovnice dětem přibližují formou divadla, her, prezentací, přednášek či filmových ukázek. Tak například druháky čeká v dubnu Strašidelné putování věnované pověstem o strašidlech z moravských hradů, páťáci se v květnu dozví mnohé o lidové kultuře, osmáci se teď v lednu v knihovně setkávají s Exupéryho Malým princem.   J.G.
 
Školu oživujeme barevnými i poučnými polepy schodů a dveří Tisk
p1240288Ve škole jsme rozjeli projekt Barevná škola. Co to znamená? Snažíme se oživit školní prostory zajímavými a poučnými věcmi. V první fázi jsme zakoupili polepy schodů s násobilkou, vyjmenovanými slovy, vlajkami států a abecedou a také polep dveří odborné učebny přírodopisu. Budeme pokračovat dalšími schodišti i učebnami. (foto)    Bohdana Lokajová, J.G.
 
Vánoční jarmark byl plný krásných výrobků, sváteční vůně a úsměvů Tisk
p1240264Vybrat si na našem vánočním jarmarku, to je těžká věc. Krásných výrobků dětí je totiž takové množství, že člověk neví, co si odnést dřív. Letošní jarmark, konaný v úterý 18. prosince, nebyl v tomto ohledu jiný. Nabídl originální a krásné výrobky našich žáků, hýřil barvami i příjemnou sváteční náladou. „Jarmark měl skvělou návštěvnost, až v řádu stovek lidí, a přímo na této akci jsem zaznamenal mnoho pozitivních ohlasů veřejnosti. Do školy posléze přišla řada děkovných mailů," uvedl pan ředitel Miloš Kosík. „Ve výrobcích je vidět úžasná invence dětí a jejich učitelů, nadšení a poctivá práce, která se na jarmarku může zúročit," doplnila paní zástupkyně ředitele pro druhý stupeň Vlasta Krmášková. „Dík patří všem, kteří se na přípravě i průběhu jarmarku podíleli, dětem, pedagogům, rodičům, vychovatelům, správním zaměstnancům, i všem, kteří jej navštívili," uzavřela paní zástupkyně. (foto)    J.G.
 
Naši starší i mladší žáci vyhráli obvodní kolo ve florbalu! Tisk
p1240250A zase je tady skvělý úspěch školního florbalu. Jak naši žáci 6. a 7. tříd, tak ti starší z 8. a 9. ročníku s přehledem vyhráli obvodní kola ve florbalu, hraná v naší hale 4. a 17. prosince. Kluci tak postupují do okresního finále. Gratulujeme! (foto)     J.G.
 
Vycházejí Literární sešity s vánoční tématikou Tisk
V nových Literárních sešitech si můžete přečíst, o jakých vánočních dárcích sní naši žáci, a to nejen o těch, které by rádi dostali, ale také věnovali. Příjemné čtení.   J.G.
 
Hra Světlo ve tmě v galerii Plato rozvíjela spolupráci mezi dětmi Tisk
img 20181204 111336V úterý 4. prosince navštívila 7. B galerii Plato a zažila nezvyklou hru Světlo ve tmě na motivy knihy Den trifidů o zániku civilizace. Žáci museli jako slepci najít cestu do úkrytu, vyráběli zbraně na ochranu před útočníky a nakonec natáčeli apokalyptické video. Akce, na které si žáci vyzkoušeli tvoření a spolupráci ve skupinách, byla velmi zajímavá. (foto)    I.A.
 
Ježíškova vnoučata Tisk
Učitelé a žáci I. stupně se zapojili do projektu Českého rozhlasu Praha Ježíškova vnoučata. Společně vymysleli a  vyrobili vánoční přáníčka, která udělají radost více než stovce osamělých seniorů. Na začátku tohoto týdne všechna přání putovala do Prahy. Děvčátka a chlapci tak mohli splnit přání starým a nemocným spoluobčanům.    Mgr. Danuše Dalecká
 
S úkoly češtinářské olympiády si žáci poradili dobře Tisk
Vybraní žáci 8. a 9. tříd v pátek 7. prosince plnili úkoly školního kola Olympiády z českého jazyka, kterou letos již po 45. vyhlásilo ministerstvo školství. S jazykovými problémy, zaměřenými převážně na významy slov, i se slohovou prací na téma Co všechno umí světlo si žáci poradili velmi solidně. Nejlépe se pak olympiáda povedla Tereze Schindlerové z 9. B, která vyhrála, Andree Sušilové (8. A) na druhém a Vojtěchu Nevolovi (9. A) na třetím místě. První dva jmenovaní postupují do okresního kola.    J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL