Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


POZVÁNKA: Abeceda peněz – Česká spořitelna a ZŠ B. Dvorského Tisk
pozvnka csspor 2019Žáci tříd 5. D a 4. C se zapojili do projektu Abeceda peněz České spořitelny, který napomáhá vzdělávání dětí v oblasti finanční gramotnosti. Společně jsme navštívili pobočku ČS v Hrabůvce a poznali, jak funguje banka, což se dětem moc líbilo. Následovalo založení dvou firem – Šikulové.cz a Dvorské sovy. „Parťáci" ze spořitelny nám půjčili do začátku vždy 3000 Kč. Naším úkolem bylo s penězi hospodařit, abychom půjčku vrátili a docílili i zisku. 19. června 2019 od 14 do 17 hodin v pobočce České spořitelny na ul. Horní a v přilehlém venkovním prostoru u Polikliniky v Hrabůvce se uskuteční prezentace našich firem – budeme nabízet malé domácí občerstvení a zajímavé výrobky. Potěší nás, když přijdete, něco si koupíte, něco smlsnete a třeba se podíváte i na naše vystoupení. Společně tak přivítáme blížící se léto. Peníze, které vyděláme, darujeme nemocným dětem a možná nám zbyde i na výlet do stověžaté Prahy a závěrečné rozloučení před prázdninami. (pozvánka - plakát)    Děkujeme, žáci 5. D a 4. C
 
Ve školním parlamentu si žáci povídali s paní učitelkou Lenkou Lindovskou Tisk
Děti z 1. i 2. stupně se ve školním parlamentu, konaném ve středu 5. června, setkaly s paní učitelkou třídy 5. A Lenkou Lindovskou. Ta do naší školy přestoupila z jiné „základky" v obvodu a k tomu také směřovaly některé z otázek – děti zajímalo, jak to v dané škole vypadalo, jak paní učitelka prožívala změnu pracoviště, co na tom bylo nejobtížnější a podobě. Paní učitelka žákům vyprávěla také o své cestě k profesi učitelky, o svých bývalých zaměstnáních, sdělila své názory na to, jaký by měl být dobrý pedagog. Připomeňme, že každé setkání žáků ve školním parlamentu má hosta z řad zaměstnanců školy a jeho cílem je to, aby se žáci a učitelé setkali v neformálním prostředí a mohli si popovídat jinak než v běžných školních dnech. Žáci na parlamentu také často přicházejí s různými návrhy a nápady ohledně školy.     J.G.
 
Naši volejbalisté z 1. stupně pilně trénují a sklízí úspěchy na turnajích Tisk
V úterý dne 11. června se 14 našich žáků z 3. - 5. tříd zúčastnilo v Brušperku volejbalového turnaje. Celý rok jednou týdně vzorně a pilně trénovali, proto není divu, že se umístili na předních místech v nemalé konkurenci. Gratulujeme! Velký dík patří také rodičům za spolupráci a podporu mladých sportovců. I v příštím školním roce plánujeme otevřít kroužek volejbalu a rádi uvítáme nové posily. Všem přejeme hezké prázdniny a těšíme se v září 2019, třeba na volejbalovém hřišti!   Trenérka a tř. uč. 1. B Taťána Těmínová
 
9. B objevovala poklady Landeku Tisk
Dne 7. června jsme se zúčastnili akce s názvem Poklady Landeku. Naše třída se rozdělila na dva týmy, které proti sobě soutěžily. Chodili jsme po šesti různých stanovištích, kde jsme prokazovali jak vědomostní, tak fyzickou zdatnost. Moc se nám na této akci líbilo, přestože byl program určen spíše menším dětem, byla to zábava.  Tereza Schindlerová, 9. B
 
Na výra velkého z ostravské ZOO jsme vybrali 14.610Kč Tisk
Do ostravské ZOO naše škola prostřednictvím sponzorské akce v letošním roce posílá částku 14.610Kč, z toho mateřská školka vybrala 1.876Kč. Sova nahradila tygra, který v ostravské ZOO už není. Dalším důvodem pro volbu tohoto zvířete byl nový maskot školy, kterým se stala právě zmiňovaná sova s názvem Bubo (výr velký se latinsky řekne BUBO BUBO). Děkuji všem žákům, rodičům a pedagogickým pracovníkům za zapojení do akce a příští rok se budu těšit na 21. ročník. Pavla Bačovicová, organizátorka akce
 
Žáci navštívili psí útulek Tisk
img 20190603 144056Žáci 7. B společně s těmi, kteří navštěvují Přírodovědné praktikum, se byli podívat v psím útulku v Ostravě - Třebovicích. Viděli jsme kotce, ve kterých zvířata žijí, odchytové vozidlo, ordinaci, kde jsou psi ošetřováni, a strávili jsme nějaký čas s pejskem jménem Jackie ve výběhu. Rádi bychom v budoucnu útulku pomohli a uspořádali pro pejsky sbírku pamlsků, piškotů, konzerv nebo hraček. (foto)   I.A.
 
Junior redakce Jižních listů patří opět nám Tisk
V červnových Jižních listech - v rubrice Junior redakce určené dětským novinářům - vychází celostránkový rozhovor s učitelem naší školy, který vytvořily redaktorky našeho časopisu Chaos teenagerů. Text najdete na straně 14.   J.G.
 
Školní sběrová akce skončila, tady jsou její výsledky Tisk
Všichni žáci, kteří se umístili na předních příčkách sběrové soutěže, byli odměněni za svůj přístup k životnímu prostředí praktickými cenami sportovního charakteru či pomůckami kreativní činnosti během letních prázdnin. Výsledky soutěže najdete níže.
Celý článek...
 
Osmáci si užili tradiční výlet do Prahy Tisk
img 20190522 111622V minulých dnech si jeli žáci osmých ročníků tradičně prohlédnout naše hlavní město. Během tří dnů 20. – 22. 5. jsme navštívili Pražský hrad, Chrám svatého Víta, Zlatou uličku, Karlův most, Staroměstské náměstí, Vyšehrad, Václavské náměstí, ZOO, Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště a dokonce po rekonstrukci otevřenou historickou budovu Národního muzea, kde nás zaujala hlavně 22 metrů dlouhá kostra velryby. Cestovali jsme nejdříve pohodlně vlakem, po Praze pak nejčastěji metrem, ale jeli jsme také lodí nebo lanovkou. Počasí nám úplně nepřálo, ale všechno jsme zvládli, doufejme, že ke spokojenosti všech. (foto)   I.A.
 
V pohybové a vědomostní soutěži Kdo s koho byl náš tým třetí Tisk
img 20190517 123803Tým složený z šesti žáků od prvního do šestého ročníku se zúčastnil soutěže KDO S KOHO, která proběhla 17. května na louce u Koliby v rámci akce Bambifest. Soutěžili Daniel Tobola, Adriana Varadi, Michal Petr, Nela Zmeškalová, Kateřina Pacíková a Marek Papavasilevský, manažerem týmu byla paní učitelka Adámková. V konkurenci devíti škol jsme vybojovali krásné třetí místo. Soutěžilo se v různých týmových disciplínách – pohybových a také vědomostních. Žáci odpovídali na otázky, které se týkaly vodních zdrojů ČR, 17. listopadu v našich dějinách a významných českých cestovatelů. Velký dík patří také žákům třetích ročníků s paní učitelkou Šnapkovou a paní učitelkou Ritzovou, kteří nacvičili pokřiky a vyrobili transparenty a přispěli tak k našemu pěknému umístění. (foto) I.A.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL