Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Jižní listy o nás píší Tisk
listopadovém čísle jižních listů si můžete přečíst článek o šachovém turnaji O pohár starosty Jihu, v němž Michael Kroupa ze 7. A obhájil loňské vítězství (str. 11), na straně 14 najdete informaci, že máme školní hymnu i s jejím textem a celá stránka 17 patří Junior redakci, kde jsou publikovány dvě úvahy našich žáků o podzimním čase a také umělecké fotografie i obrázky našich dětí. J.G.
 
Vydáváme speciál školního časopisu o projektovém dni Očima malíře Tisk
Projektový den Očima malíře, který jsme v pátek 25. října věnovali malíři Bohumíru Dvorskému, je tématem speciálu našeho časopisu Chaos teenagerů, který právě vydáváme. Najdete v něm povídání o průběhu projektu, anketu či rozhovory s hosty projektového dne a v neposlední řadě mnoho fotografií i obrázků, které (nejen) v průběhu dne vznikly. Příjemné čtení. J. G., redakce
 
Naši orientační běžci byli celkově druzí Tisk
img 20191025 114240Skvělé 2. místo vybojovala asi třicítka našich žáků 4. až 9. tříd v orientačním běhu, který se konal v pátek 25. října v Sadu Dr. Milady Horákové. Konkurence byla nemalá: šest škol a celkově 177 závodníků. Nejlepší výkony předvedli Aneta Štvrtnová (8. A, 2. místo), Valentýna Hlaváčová (5. C), Michael Kroupa (7. A, oba 4. místo), Beatrice Vitoslavská (9. B) a Matěj Křížek (9. A, oba 5. místo). „Mnozí žáci byli na orientačním závodě poprvé, ale rychle se naučili vše potřebné. Je potěšitelné, že dětem se tento typ závodů velmi libí," shodli se Renata Adamíková a Petr Tomis, kteří naše závodníky vedli. (foto - rajce.cz)  (foto) (celkové výsledky)  J.G.
 
Čtvrťáci na dopravním hřišti Tisk
img 20191105 092907Celé úterní dopoledne testovali žáci 4. A své znalosti z pravidel silničního provozu. Jako chodci i jako cyklisté si vyzkoušeli pohyb na vozovce i na přechodech.  (foto)  S.R.
 
Halloweenské vyučování Tisk
halloween v 1.b 131. října zažili žáci 1. A a 1. B dopoledne inspirované keltským svátkem Halloween. Na děti, které přišly do školy ve strašidelných kostýmech, čekaly různé hry, aktivity a soutěže inspirované tímto tématem. Netradiční vyučování se jim moc líbilo. (foto)  T. Pilařová a I. Goldová 
 
Družina připravila krásnou podzimní výstavku Tisk
Ve foyeru na prvním stupni je nyní k vidění podzimní výstavka, kterou připravila školní družina. Podívejte se na fotky.   J. G.
 
Z projektového dne o Bohumíru Dvorském vzešla řada krásných obrázků Tisk
dsc 0396Malování, hry, prezentace i přednášky hostů. To byla hlavní náplň projektového dne s názvem Očima malíře, který jsme v pátek 25. října věnovali akademickému malíři Bohumíru Dvorskému, jehož jméno naše škola nese. Kromě tříd žáci pracovali na speciálním stanovišti s malířkou Karolínou Bulovou, která děti zasvětila do tajů Dvorského malířské techniky či míchání barev a společně pak - inspirováni hudbou - vytvořili originální výtvarné dílo v podobě velkých svitků papíru. Na chodbách prvního stupně mladší i starší výtvarně nadané děti různými technikami malovaly i kreslily obrazy na motivy Dvorského výtvarných děl. Bylo pro nás ctí, že naši školu navštívila také paní Eva Myszaková, dlouholetá blízká přítelkyně rodiny Dvorských, která dětem o malíři prozradila mnoho zajímavostí z jeho života. Redakce školního časopisu nyní tvoří speciál Chaosu teenagerů o projektovém dni, v plánu máme vydat almanach výtvarných prací žáků, které z programu vzešly.   J.G, foto Jiří Urban
 
Naše škola je zapojena do projektu NENECH TO BÝT Tisk

Jestli máte pocit, že někomu ve vaší třídě je ubližováno, že byste chtěli pomoci, ale nevíte jak, navíc nechcete žalovat, tak právě pro tento případ vznikl projekt "Nenech to být".
Jedná se o stránky, přes které můžete anonymně napsat vzkaz, který bude doručen  metodikovi  prevence na naší škole.
Anonymní formulář pro nahlášení šikany.

 
Výlet 5. C do Prahy – projekt Abeceda peněz Tisk
2afe21f1-ef5e-4d1f-b47a-81c4efcb0a93Všechno odstartovalo projektem Abeceda peněz v dubnu minulého školního roku. Týkal se finanční gramotnosti a naším partnerem se stala Česká spořitelna. Učili jsme se hospodařit s penězi a díky prodeji vlastnoručně zhotovených výrobků (se zaměřením na vítání léta a prázdnin) na červnovém jarmarku u pobočky ČS v Hrabůvce jsme si vydělali moc pěknou částku. Pomohli jsme nemocným dětem s tzv. motýlími křídly a chtěli se podívat do Prahy. Teď už jsme páťáci a náš sen se vyplnil. 27. září jsme časně ráno odcestovali vlakem do Prahy. Už jsme se nemohli dočkat. Když tento článek rozkliknete, dočtete se, co všechno jsme na výletě prožili.
Celý článek...
 
Žáci 5. C: Představení Divadla loutek Plasťáci útočí se nám moc líbilo Tisk
V úterý 1. října jsme se vypravili do loutkového divadla, na které jsme se všichni těšili.
Jeli jsme tramvají, a protože bylo hezké počasí, vůbec nám nevadilo, že jsme šli i kousek pěšky. Tentokrát jsme zamířili na vedlejší, menší scénu, kde jsme seděli mezi dospěláky (právě probíhal loutkoherecký festival), my děti jsme byly přímo před jevištěm, abychom viděly co nejlíp. Název Plasťáci útočí - přemýšleli jsme, o čem asi představení bude - nejspíš něco o ekologii – necháme se překvapit. Níže se dočtete, jestli jsme se nemýlili.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL