Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


V Jižních listech je opět několik článků o naší škole, svými texty přispěli i žáci Tisk
V 10. čísle Jižních listů najdete hned několik článků o naší škole a také Junior redakce tohoto měsíčníku patřila opět našim žákům. Na straně 13 najdete článek o našem vítězství v kreativní soutěži pořádané při projektu Ostrava fandí kontinentům, následující stránka je věnována Junior redakci, kterou naplnili naši žáci svými originálními texty o tom, jak by mohl obvod vypadat za sto let, a připojena je rovněž informace o 2. místě našeho časopisu v krajském kole celostátní soutěže školních magazínů. O úspěchu našich žáků v anglické soutěži se dovíte na straně 15 a na následující straně si můžete přečíst, že šachový turnaj obvodu vyhrál náš žák 6. třídy Michal Kroupa.    Vaše škola
 
Představení v DK Akord provedlo žáky 2. stupně dějinami ČSR Tisk
10X10 let Československa, to je název divadelního pásma, které ve čtvrtek 1. listopadu v DK Akord zhlédli žáci 6. ž 9. tříd. Představení je věnováno historii Československé republiky, od jejího založení v roce 1918 až po rozpad v roce 1993, takže je lze považovat za součást projektových dnů ke stoletému výročí vzniku republiky, které žáky druhého stupně čekají tento čtvrtek a příští týden v pondělí. Představení publikum provedlo všemi důležitými osmičkovými roky, válkami i sametovou revolucí, přičemž tvůrci kombinovali výklad, divadelní skeče, balet, promítání videí i fotek či stínové divadlo.   J.G.
 
Na druhém stupni se hlasovalo pro nejkrásnější výtvarnou práci - klobouk Tisk
p1230970Ve třídě 8. B se konala výtvarná soutěž o nejkrásnější klobouk. Výrobky byly vystaveny ve foyeru školy a všichni žáci i zaměstnanci mohli hlasovat pro klobouk, který se jim nejvíce líbil. A jak to dopadlo? První místo získal Honza Pham, druhý byl klobouk Kristýny Uhlářové, třetí místo obsadil Mihály Jáncsij a zvláštní cenu za precizní zpracování výrobku dostala Zuzana Schwenznerová.  (foto)  J.G.
 
Program Má vlast nadchl také naše žáky Tisk
Dne 26. října šla 9. B do Trojhalí Karolina na akci s názvem Má vlast, která se konala při příležitosti 100 let od založení Československa. Akce probíhala jako koncert z videoprojekcí.
Celý článek...
 
Naši modeláři skvěle uspěli na Mistrovství ČR! Tisk
img 20181020 131952V ZŠ Dukelských hrdinů v Dubenci u Jaroměře proběhlo Mistrovství ČR papírových modelů kategorie osobních vozů. Na této soutěži se nám povedlo získat 10 medailí, 3. místo v klubech a 2. mistrovské tituly. Níže najdete podrobnosti.
Celý článek...
 
Ve školním parlamentu si žáci mohli popovídat s panem ředitelem Milošem Kosíkem Tisk
p1230770Školní projekty, novinky nebo plány, co dále ve škole zlepšovat. To byla některá z témat prvního žákovského parlamentu v tomto školním roce. Hostem, který v úterý 17. října odpovídal na řadu dotazů 24 žáků prvního i druhého stupně, byl pan ředitel Miloš Kosík. Ten dětem udělal radost nejen povídáním, ale také bonboniérami, které jim donesl pro dobrou náladu. Níže se dovíte, o čem se v parlamentu například mluvilo.
Celý článek...
 
Naši žáci si užili krásný orientační běh v okolí Slezskoostravského hradu Tisk
dsc 0181Ve středu 17. října se 24 žáků naší školy zúčastnilo 28. ročníku závodu v orientačním běhu Finále škol 2018 při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa. Závody se konaly na Slezskoostravském hradě, naše škola se v soutěži družstev umístila na 5. místě. Níže najdete podrobnosti o individuálních výkonech našich běžců.
Celý článek...
 
Děti a jejich vychovatelé z družiny vytvořili krásnou podzimní výstavku Tisk
p1230773Podívejte se na krásné výrobky s podzimní tematikou z dílny školní družiny, které v posledních dnech a týdnech zdobily foyer na prvním stupni.    Vaše škola
 
Dejte hlas našim projektům v rámci participativního rozpočtu obvodu! Tisk
A po roce tady opět máme hlasování o participativním rozpočtu obce pod názvem Společně tvoříme Jih. Po úspěšném otevření zahradního altánu pro děti žádáme letos o prostředky na rozšíření stávajícího parkoviště pro zaměstnance školy. Uvolníme tím místa k stání obyvatelům okolních domů a usnadníme rodičům přivážení dětí auty do školy a školky. Náš návrh byl omylem začleněn do části Hrabůvka, má tedy označení H3. Školka zamýšlí rekonstruovat hřiště - vybudovat nová pískoviště, herní prvky a podobně. Tento projekt najdete na stránkách obvodu pod označením D4. Hlasování začne 29. října. Dejte nám svůj hlas! (prezentace rekonstrukce parkoviště) (prezentace rekonstrukce hřiště školky)         Vaše škola
 
Režisér oblíbených Krysáků vyprávěl žákům 4. a 5. tříd o animovaném filmu Tisk
V úterý 9. října nás navštívil režisér animovaného filmu Krysáci pan Cyril Podolský. Povídal nám o tom, jak se vytvářejí animace, a ukázal nám spoustu zajímavostí, například jak se vyrábí loutky nebo rekvizity. Zjistili jsme, že se dá hýbat celým jejich tělem, dokonce i ušima, očima a prsty. Uvnitř těl postaviček jsou drátky, které se obalí vrstvou molitanu. Pustil nám ukázku z nového dětského filmu. Dozvěděli jsme se, že se za jeden den natočí jen deset sekund z jednoho dílu, a celý film trvá natočit šest a půl roku. Byla to příjemně strávená hodina.       Adéla Jankůjová a Julie Rašková, 5.D
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL