Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Na tradiční Mikulášské laťce se našim žákům dařilo Tisk
p1240217Naše škola v pátek 7. prosince uspořádala již 12. ročník Mikulášské laťky, které se letos zúčastnilo 93 závodníků z osmi ostravských škol. Dařilo se i našim žákům, kteří se v hodinách tělesné výchovy na skok vysoký připravovali a ti nejlepší byli na závody nominováni. V kategorii starších žákyň zvítězila Lucie Tesařová (9. A), skočila 150 cm a tímto výkonem vytvořila nový rekord Mikulášské laťky. V kategorii mladších žákyň zvítězila Martina Poláková (7. A) s výkonem 130 cm, stříbrnou medaili získala Andrea Hoangová (7. A), která skočila 125 cm. V kategorii mladších žáků obsadil 2. místo Robin Coufal (7. A), 140cm, v kategorii starších žáků se Matyáš Uchytil (9. A) umístil na 3. místě (155 cm). (foto) (celkové výsledky)    Renata Adamíková, J.G.
 
Koncert Janáčkovy filharmonie slavil u osmáků a deváťáků úspěch Tisk
Zájemci z řad žáků 8. a 9. ročníku navštívili ve čtvrtek 6. prosince v DKMO koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava s názvem Půlnoc v Paříži. Na programu byli například Debussy, Čajkovskij, Szymanowski či Stravinskij, hudební program doprovázela také baletní vystoupení. „Orchestr byl perfektní, tanečnice skvělá a atmosféra velmi příjemná," pochválil koncert Jakub Stach z 8. B „Celé se mi to moc líbilo a už se těším na další koncert," doplnila svého spolužáka ze třídy Beatrice Vitoslavská. „Ráda bych naše žáky pochválila za příkladné chování odpovídající návštěvě takové kulturní události," uvedla paní učitelka Pavlína Franioková, která návštěvy koncertů a divadel na druhém stupni zajišťuje.    J.G.
 
Nové Jižní listy přinášejí články o dění v naší škole i texty žáků Tisk
V nejnovějších Jižních listech si můžete přečíst článek o projektových dnech, které jsme uspořádali u příležitosti stoletého výročí vzniku ČSR, a také text o skvělém úspěchu našich školních modelářů. Stránku vyhrazenou dětským novinářům naplnili opět výhradně naši žáci, a to příspěvky věnovanými Vánocům. Články jsou doplněny obrázky se zimními a vánočními motivy, které pocházejí rovněž z dílny našich žáků.   J.G.
 
Máme školní rozhlas! Tisk
Hlavně díky žákům z letošní 9. B, kteří v loňském roce uspěli s projektem v rámci dětského participativního rozpočtu obvodu Ostrava – Jih, máme již od minulého týden ve škole fungující rozhlas. Součástí rozhlasového systému je i zvonění na hodiny v podobě různých melodií. V plánu máme vytvoření dětské redakce školního rádia, které by v pravidelných intervalech vysílalo třeba zpravodajství o dění ve škole.     Bohdana Lokajová
 
Ani letos nebyli žáci ochuzeni o Dějepisnou olympiádu Tisk
Školní kolo dějepisné olympiády se konalo 19. listopadu. Soutěž byla pro žáky 8. – 9. ročníků, zúčastnilo se jí 21 dětí. Téma letos znělo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace". V okresním kole, které se bude konat 17. ledna 2019, nás bude reprezentovat jeden žák.   Vlasta Krmášková, organizátorka soutěže v naší škole
 
Vychází speciál školního časopisu o projektech k 100letému výročí vzniku ČSR Tisk
Právě vydáváme speciál našeho časopisu Chaos teenagerů, který je celý věnován projektovým dnům pořádaným v naší škole u příležitosti stoletého výročí vzniku Československa. Kromě článků o průběhu projektu, názorech žáků, zamyšlení nad naší zemí a jejím směřováním v magazínu najdete řadu fotek a obrázků a také text v anglickém jazyce. Příjemné čtení přeje redakce.
 
Děti 1. až 5. tříd plnily disciplíny Olympijského víceboje Tisk
img 20181126 105051Žáci všech tříd prvního stupně absolvovali ve dnech 19. listopadu (1. – 3. třídy) a 26. 11. (4. a 5. třídy) sportovní dny, v nichž plnili disciplíny Olympijského víceboje (běh 60m, 500m, skok z místa, předklon, hod míčem, T-běh, leh-sed a postoj čápa). „Pokud žáci splní všechny disciplíny, na konci školního roku získají Olympijský diplom se svými výkony a analýzou pohybových schopností. V průběhu hodin tělocviku si děti mohou jednotlivé disciplíny doplnit nebo zlepšit," upřesnila spoluorganizátorka Olympijského víceboje v naší škole Renata Adamíková. „Poděkování patří třídě 8. A, která pomáhala s organizací akce," doplnila paní učitelka. (foto)  (stránky Olympijského víceboje)       J.G.
 
Poslední beseda v rámci projektu byla věnována zdraví Tisk
O tom, jak máme chránit své zdraví, zda je dobré doplňovat vitamíny pomocí doplňků stravy, jak je to s očkováním, dávkováním léků, nebezpečím závislosti na utišujících medikamentech, jak nám mohou pomoci homeopatika a bylinky, recepty našich babiček, se mohli dovědět rodiče žáků naší školy, kteří přišli  ve čtvrtek 22. listopadu pobesedovat s paní Mgr. H. Rabiecovou, vedoucí lékárny Ostrava – Jih. Šlo o poslední besedu, kterou škola organizovala v rámci projektu „Vzdělávání pro všechny". Děkuji tímto všem rodičům, kteří se zúčastnili některé z besed, za zájem a čas, který obětovali. Věřím, že nelitovali. Děkuji i ochotě a fundovanosti přednášejících, kteří byli ochotni přijít mezi nás. Besedy byly velmi zajímavé a mezi všemi zúčastněnými se vytvořila vždy příjemná atmosféra. Ještě jednou děkuji.         Mgr. Vlasta Krmášková, zástupce ředitele pro II. st.
 
Ve škole třídíme plasty Tisk
p1240115Na druhém stupni jsme začali třídit plasty. V každé třídě je krabice, do které žáci vyhazují plastové obaly, na chodbách jsou umístěny velké koše. Budeme se snažit veškeré plasty vytřídit a také tímto způsobem vést děti k ekologickému chování.       Ilona Adámková
 
Naše škola má opět Mistra nůžek ČR! Tisk
Miloslav Holek, žák 5. třídy naší školy, se stal absolutním mistrem ČR papírových modelářů v kategorii mladších žáků do 12 let. Podrobnosti se dovíte níže.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL