Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Informace pro rodiče žáků I. ročníků pro školní rok 2019/2020 Tisk
Vážení rodiče budoucích prvňáků, níže v tomto článku najdete informace o začátku školního roku 2019/2020.
Celý článek...
 
Podívejte se na keramické výrobky našich žáků Tisk
20190528 153718 resizedLetní nápady, to je název kolekce keramických výrobků našich dětí navštěvujících kroužek školní družiny. Podívejte se.  J.G.
 
Navštívili jsme koncert muzikálových písní Tisk
Dne 23. května jsme s naší třídou navštívili Dům kultury města Ostravy, kde se hrálo představení Návštěva z Brodwaye. Program nám přiblížil nejznámější muzikály, například Kočky, Pomáda, Mamma Mia nebo Lví král. Vystupovali dva pěvci, kteří se střídali a vzájemně doplňovali. Ke konci začali chodit mezi diváky a zapojovali je do vystoupení, třeba tleskáním do rytmu a zpíváním. Líbilo se mi to, určitě bych šla na něco podobného znovu.    Tereza Schindlerová, 9. B
 
Přečtěte si další číslo Literárních sešitů Tisk
Po nad vážnými tématy zamyšlených Literárních sešitech je tady letos již osmé číslo tohoto našeho periodika a tentokrát přináší mnohem odpočinkovější čtení – pohádky a sci-fi příběh. Všechny publikované texty se účastní literárních soutěží, které vyhlašují městský obvod Ostrava – Mariánské Hory a DDM Vratimov.    J.G.
 
Sportovní zóna v areálu AVION Shopping parku se otevřela a my byli u toho! Tisk
Dne 17. 5. se chlapci šestého a sedmého ročníku zúčastnili akce pořádané  Avion shopping parkem ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Ostrava-Jih.  Hlavním bodem sportovního dopoledne doprovázeného týmovými hrami, Discgolfem, Cornholem, byl závod na dráze sestavené z deseti nafukovacích překážek o celkové délce 100m. Žáci zde soutěžili mezi sebou navzájem a čtyři nejrychlejší postupovali do finále, kde se utkali s vítězi ostatních škol. Nejlepšího výsledku, čtvrté místo, obsadil Dominik Folvarčný. Za své výkony byli žáci oceněni upomínkovými předměty, ale také zajímavými cenami. Dopoledne se velmi zdařilo, atrakce se dětem líbily.   P.B.
 
11. a 12. místo v krajském finále orientačního běhu je velkým úspěchem Tisk
Dne 15. května se konalo krajské finále  orientačního běhu v oblasti Dolních Vítkovic. Celkem se zúčastnilo 234 závodníků ze 13 základních a středních škol Moravskoslezského kraje. Naši žáci zde vybojovali v kategorii D7 11. místo díky žákyni Martině Polákové, v kategorii D9 díky Beatrice Vítoslavské. K úspěchům přibylo také 12. místo v kategorii H9 Adama Fubša. Konkurence byla veliká, počasí nám tentokrát vůbec nepřálo, přesto jsme si to se žáky užili. V celkovém pořadí mezi školami jsme získali osmé místo. Protože se naše škola nespecializuje na orientační běh, je třeba tyto výsledky považovat za úspěch.     Pavla Bačovicová
 
Z okresního kola Poháru rozhlasu si všichni žáci přivezli medaile Tisk

Pohár rozhlasu je největší atletická soutěž škol v České republice, letos se koná již 51. ročník.
Okresního kola, dne 16. května na ZŠ Porubská, se zúčastnilo 33 dvanáctičlenných družstev z celé Ostravy ve čtyřech kategoriích. V silné ostravské konkurenci naši žáci nakonec bodovali ve všech kategoriích. Družstvo starších žáků zvítězilo, mladší žákyně a mladší žáci vybojovali stříbrné medaile, starší žákyně se umístily na 3. místě. Výborného výsledku družstva dosáhla i díky vylepšení osobních rekordů jednotlivců.
Kompletní výsledky najdete na stránkách atletického svazu.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Učitelé TV

 
Třída 6. A má svého originálního maskota Tisk
p1240817Žák Matěj Glázer vyrobil s pomocí svého tatínka maskota, panáka v životní velikosti, který nyní „žije" s třídou 6. A – sedí v lavici, stěhuje se do odborných učeben, může jezdit i na výlety či se účastnit projektů. Níže si přečtěte, jak maskot vznikl, a podívejte se taky na jeho fotky.
Celý článek...
 
Podívejte se na obrázky našich žáků vzniklé pod vedením malířky z Ostravské univerzity Tisk
p1240833Obrázky vytvořily děti 8. B pod vedením studentky Ostravské univerzity, malířky Karolíny Bulové. Obrazy byly vytvořeny ne zcela tradiční technikou: na temperový podklad se položí vystříhané šablony a přestříkají se barevnými spreji. Vznikly dva cykly – prales a podmořský svět, k vidění jsou ve 3. patře budovy 2. stupně. (Podívejte se)      J.G.
 
Uspěli jsme v dotačním programu města – získali jsme 80 tisíc korun Tisk
Jak základní škola, tak školka získaly peníze v dotačním programu města Ostravy. Projekt základní školy s názvem Sportujeme a tvoříme školní časopis byl podpořen částkou 40 tisíc korun, stejnou dotaci získala mateřská škola, která bude realizovat projekt Technika - součást našeho života.    Vaše škola
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL