Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Deskohraní pro rodiče s dětmi Tisk
78053097 2518900398344269 91025526826729472 nDěti z Klubu zábavné logiky a deskových her ve školní družině pozvaly své rodiče ve čtvrtek 28. listopadu na společné hraní deskových her. Děkujeme za Vaši návštěvu a herní nadšení. (foto)     Lucie Buranská, vedoucí klubu
 
Také prosincové Jižní listy o nás píší Tisk
V posledních Jižních listech tohoto roku najdete na straně 15 článek o sběru baterií v naší škole. A také tentokrát tvoří stránku Junior redakce výhradně texty našich žáků. Na straně 17 si přečtěte jejich názory na vánoční svátky.    J.G.
 
Čtvrťáci navštívili besedu Jak se vaří kniha Tisk
img 20191126 092800Beseda v Knihovně města Ostravy o vzniku knížky od nápadu až po prodej v knihkupectví byla pro čtvrťáky velkým přínosem. Seznámili se s povoláním knihaře, tiskaře, grafika, redaktora a jinými. S. Ritzová
 
Podívejte se na obrázky žáků inspirované díly malíře B. Dvorského Tisk
dsc 0331Jak víte, nedávno jsme měli projektový den o životě a díle malíře Bohumíra Dvorského, jehož jméno naše škola nese. Ve foyeru škoy jsou nyní k vidění výtvarné práce žáků vzniklé na motivy obrazů Dvorského, v nichž děti velmi zdařile interpretovaly osobitý styl tohoto moravského tvůrce. Podívejte se.  J.G.
 
V projektu Jsem laskavec uspořádala třída 8. B sbírku pro psí útulek Tisk
img 20191111 1421241Tým třídy 8. B pod názvem Hakuna-matata se již podruhé zapojil do projektu Jsem laskavec. Minulý školní rok jsme v rámci tohoto projektu ke Dni laskavosti, který připadá na 13. listopad, uklízeli v Bělském lese a uspořádali v naší škole dobročinnou sbírku starého oblečení, hraček a dalších použitelných věcí pro společnost Moment. Letos v konání dobročinnosti pokračujeme. Navštívili jsme ostravský psí útulek, abychom zjistili, jak jim můžeme pomoci, a v listopadu jsme zorganizovali v naší škole sbírku dárků pro pejsky. Sbírka se setkala s velkým ohlasem mezi dětmi celé školy. Vybrali jsme 57 kg granulí, 80 kg pamlsků a 55 kg dalších pomůcek jako jsou hračky, pelíšky, deky atd. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli, a věříme, že tato akce nebyla poslední. (foto)    Ilona Admáková
 
Vydáváme další Literární sešity Tisk
Nové Literární sešity jsou pestré. Najdete v nich zamyšlení, text pohybující se na hranici úvahy a jazykové hry i originální a správně bláznivou pohádku. Také autoři jsou různí, tedy různě staří: od 6. až po 8. třídu. Příjemné čtení. J.G.
 
Šesťáci navštívili výstavu Giganti doby ledové Tisk
dsc 0310Mamut, obří pásovec, nelétavý pták, šavlozubý smilodon, lenochod či primát gigantopithecus. Tato a mnohá další vymřelá zvířata v podobě modelů v životní velikosti viděli žáci 6. A a 6. B, kteří se v pondělí 25. listopadu vydali do Trojhalí na výstavu Giganti doby ledové. Výstava se jim líbila a domů se vraceli rádi, že je po cestě žádná z těch příšer nepronásledovala. (foto)  J.G.
 
Informace k automatům Happysnack Tisk
30. 11. 2019 bude ukončena platnost karet Happysnack, vydaných v loňském školním roce (v září 2018). Toto oznámení se netýká karet vydaných v letošním školním roce nebo těch, které již byly prodlouženy dobitím kreditu! Rodiče si mohou platnost karet prodloužit projevením zájmu, tedy dobitím kreditu v min. výši 10 Kč. Bez poplatku. Tento kredit není žádný poplatek, celá jeho výše se využije pro nákup zdravých svačinek ze školního automatu Happysnack. (více informací)     Kolektiv Happysnack
 
Žáci vytvořili výtvarné dílo do mezinárodního projektu Tisk
dsc 0320V rámci mezinárodního projektu Wat.Edu splnili žáci 7. A jeden z úkolů z oblasti výtvarné výchovy a vytvořili napodobeninu akvária s keramickými modely mořských rostlin a živočichů. (foto)  B. L., J. G.
 
Naši žáci si zahráli na prknech, která znamenají svět Tisk
dsc 0284Workshop Divadla loutek Ostrava, který 15. a 18. listopadu absolvovali vybraní žáci 6., 7. a 9. tříd, byl jedním slovem skvělý. Účastníci se nejen dověděli řadu informací o fungování divadla, ale taky se dobře pobavili. Mohli si totiž zkusit kapku hereckého řemesla, když individuálně či ve skupině vytvářeli živé obrazy, ztvárňovali různé emoce a na závěr si - oblečeni do divadelních kostýmů - dokonce zahráli krátkou scénku. V divadle nám prozradili (snad to nebude znít vychloubačně), že na tento přínosný program jsme žáky vzali jako jediná ostravská škola. (foto)  J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL