Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Naše dívky z 5. tříd vyhrály obvodní kolo ve vybíjené Tisk
img 20190326 122253 1Po sérii sportovních úspěchů našich starších žáků je tady skvělý výsledek dětí z prvního stupně, konkrétně dívek pátých tříd. Ty zvítězily v obvodním kole ve vybíjené, které se konalo 26. března v ZŠ A. Kučery. Gratulujeme! (foto)   J.G.
 
Fandili jsme na Mistrovství ČR mládeže v hokeji! Tisk
Dne 28. 3. se žáci 7. A v doprovodu třídní učitelky zúčastnili Mistrovství ČR mládeže v hokeji. Pozvání přišlo ze strany našeho spolužáka Jakuba Smolky (brankář Vítkovic Ridera), kterého jsme zároveň i spolu s dalším spolužákem Radimem Handlem přišli podpořit. Utkání se ze začátku vyvíjelo pro nás velice slibně, ale nakonec Vítkovice Ridera prohráli se Spartou 8:5. Na tomto mistrovství se utkalo navzájem šest nejlepších týmů v ČR a Vítkovice Ridera nakonec obsadili 4. místo (vyhrál tým Litvínova). Po skončení zápasu jsme se ještě podívali do hokejové šatny vítkovického A týmu a do jejich zázemí včetně posilovny a rehabilitačního centra.     Pavla Bačovicová
 
Naši žáci přivezli skvělé druhé místo z anglické soutěže! Tisk
img 20190329 115015Tříčlenný tým našich žáků ve složení Tereza Schindlerová z 9. B, Jakub Stach a Beatrice Vitoslavská z 8. B se umístil na krásném druhém místě v soutěži Aleš Hrdlička Challenge, konané v pátek 29. března na ZŠ Aleše Hrdličky v Ostravě - Porubě. „Žáci museli projít devíti stanovišti, kde plnili úkoly v angličtině se zaměřením na detektivky a krimi. Druhé místo našich žáků je skvělý úspěch, všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy," uvedla paní učitelka Hana Červenková, která naše žáky vedla.  (foto)     J.G.
 
Romana Horáková z 9. B vyhrála soutěž zaměřenou na angličtinu a výtvarný projev! Tisk
p1240587Máme další skvělý úspěch v soutěži kreativních schopností, tentokrát se jedná o jakýsi mix dovednosti sepsat anglický text a doprovodit jej výtvarnou prací nebo vytvořit dílo čistě výtvarné. Městského kola soutěže na téma My hero, které se konalo na Gymnázium Porg, se zúčastnily žákyně 9. B M. Gluchová, T. Schindlerová, K. Bašandová, Š. Rohelová a R. Horáková. K. Bašandová a Š. Rohelová vytvořily komiks v angličtině, T. Schindlerová, M. Gluchová a R. Horáková malbu. Dívky soutěžily v kategorii 15 let a více a R. Horáková se stala absolutní vítězkou této kategorie. Ocenění si převzala v úterý 26. března na Gymnáziu Porg. Gratulujeme!  (foto) B. L, J. G.
 
Naši žáci obhájili loňské vítězství na Atletických přeborech! Tisk
img 20190320 124910Naši žáci opět dosáhli skvělého úspěchu na Atletických přeborech, které se konaly 20. března v Atletické hale. V konkurenci deseti základních škol obvodu Ostrava – Jih získali naši starší atleti krásný pohár za první místo a osmáci byli za ZŠ Srbská druzí. Navíc naši žáci vybojovali 14 medailí v individuálních disciplínách.
Celý článek...
 
Soutěž Papír show byla velkolepá, naši modeláři získali druhé místo v hodnocení klubů Tisk
p3230071Tuto sobotu proběhl v naší sportovní hale 15. ročník Papír show Ostrava, největší mezinárodní soutěže papírových modelů v České republice. K vidění bylo celkem 1450 modelů z ČR, Polska i Slovenska, což ze soutěže činí pravděpodobně největší přehlídku papírových modelů v Evropě. Soutěž, kterou navštívilo pět set diváků, byla pořádána jako Mistrovství ČR kategorie Letecké a kosmické techniky. Níže najdete odkazy na fotky a dozvíte se podrobnosti včetně jmen našich úspěšných modelářů.
Celý článek...
 
Zřídili jsme čtenářský koutek Tisk
p1240579Ve třetím patře na chodbě 2. stupně jsme v těchto dnech zřídili čtenářský koutek pro žáky. Děti si tady mohou vybrat nejen z knížek, ale také časopisů či mnohých čísel školního časopisu, Literárních sešitů nebo almanachů žákovských prací. Postupně budeme doplňovat další knížky, a když bude mít koutek dobrý ohlas, vytvoříme jej i na dalších místech školy, aby mohl sloužit co největšímu počtu žáků.   J.G.
 
Podívejte se na krásné výtvarné práce našich žáků Tisk
p1240548Je potěšitelné a velmi rádi to konstatujeme, že ve výtvarné výchově žáci tvoří tak krásné práce, že jimi lze k potěše dětí i dospělých vyzdobit nejen třídy, ale také prostory chodeb či školní jídelny. Příkladem z poslední doby mohou být okenní vitráže žáků 8. B, které nyní zdobí chodbu v druhém patře na 2. stupni. Připomeňme v této souvislosti také obrázky dětí z prvního stupně, které rozzářily nejnovější číslo našeho časopisu Chaos teenagerů.    J.G.
 
Vychází nové číslo školního časopisu Tisk
Právě vydáváme zbrusu nové číslo našeho časopisu Chaos teenagerů. Na 36 stranách najdete příběhy ze života žáků, úvahy, ankety nebo reportáže a také krásné obrázky dětí převážně z prvního stupně. I letos se bude Chaos ucházet o přední příčky v soutěži Školní časopis roku, v níž loni získal 2. místo v kraji. Tak držte palce, ať to vyjde i tentokrát.    J.G.
 
Protidrogový vlak žákům ukázal, kam vede závislost na drogách Tisk
p1240570Všichni žáci 7. až 9. tříd navštívili ve čtvrtek 14. března na nádraží Ostrava - Svinov Protidrogový vlak, který je projektem nadačního fondu Nové Česko vytvořeným ve spolupráci s německými partnery. Níže se dozvíte, co žáci ve vlaku, který kromě ČR a Německa projel také Slovenskem a Polskem, viděli a prožili.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL