Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Deváťáci absolvovali besedu o mezilidských vztazích, lásce a sexualitě Tisk
„Posláním Školy osobního života je inspirovat dospívající mladé lidi k pozitivnímu pohledu na sebe sama, na lidskou důstojnost, lásku, manželství a ukázat pozitivní význam lidské sexuality ve vztahu lásky." To je citace z materiálu Centra pro rodinu a sociální péči, která přesně vystihuje náplň a cíle besed, které tato organizace pro žáky devátých tříd připravuje. Zpravodajsky doplňme, že první z dvojice besed žáci absolvovali v pátek 12. října, přednášející byla MUDr. Mária Fridrichová.  J.G.
 
V kreativní soutěži jsme vyhráli 20 tisíc korun Tisk
p1230758Jak jsme Vás již informovali, naše škola vyhrála kreativní soutěž, která byla součástí sportovního klání Ostrava fandí kontinentům, pořádaného při atletických závodech Kontinentální pohár IAAF. Získali jsme tak dárkový poukaz na sportovní vybavení v hodnotě 20.000Kč. Symbolický šek na tuto částku předal ve čtvrtek 11. října panu řediteli Miloši Kosíkovi výkonný ředitel Olympijského výboru Praha Valter Boček. (foto)    J.G.
 
V představení se žáci na chvíli stali i římskými legionáři Tisk
p1230749Římská říše, její císaři, armáda i důležité mezníky vývoje – to bylo téma představení souboru Pernštejni, které ve čtvrtek 11. října zhlédli žáci 4. – 8. ročníku. Herci dětem příběhy z dějin Říma nejen vyprávěli, ale sehráli také řadu vtipných scének a do představení zapojili také žáky samotné. To když z nich vytvořili tak zvanou želvu, tedy bojový útvar římských legií sestávající z necelých třiceti vojáků krytých štíty. Žákům se jistě líbily také kostýmy napodobující dobové oděvy a řada rekvizit, například zbraně.  (foto)    J.G.
 
Modelářská soutěž Batlle of Ostrava: 9 ocenění ve 3 kategoriích pro naše žáky Tisk
img 6057V kulturním domě K Trio v Hrabůvce proběhla mezinárodní soutěž plastových a papírových modelů Batlle of Ostrava 2018. Byly vyhlášeny tři kategorie papírových modelů, ve kterých se nám vždy povedlo získat nějaké ocenění. Níže najdete přehled našich úspěšných modelářů a názvy modelů, s nimiž se umístili na předních příčkách.
Celý článek...
 
Vyhráli jsme kreativní soutěž v rámci atletických závodů Ostrava fandí kontinentům Tisk
Kontinentální pohár IAAF, kterého se naši žáci úspěšně zúčastnili, nebyl jenom o sportovních výsledcích. V rámci tohoto projektu byla i kreativní soutěž, která spočívala ve vytvoření fandítek nebo plakátu příslušného kontinentu, v našem případě Ameriky. Na tvorbě se podílely žákyně bývalé třídy 9. B pod vedením paní učitelky Bezručové, fotodokumentaci vytvořil pan učitel Ošmera s účastí žáků dnešní 8. A. V této soutěži jsme vyhráli dárkový poukaz v hodnotě 20.000Kč na sportovní vybavení.   Pavla Bačovicová
 
Skvělý úspěch našich žáků v anglické soutěži - dvě první a jedno druhé místo! Tisk
img 20181003 123034  mNaši žáci 8. ročníků zaznamenali obrovský úspěch v anglické soutěži, kterou 3. října pořádala Obchodní akademie Ostrava – Mariánské Hory u příležitosti Dne jazyků. Pro žáky byla připravena interaktivní stanoviště, kde se poprali jak s angličtinou, tak s jazyky, které neznali (například španělština). Jakub Stach z 8. B získal 1. místo za angličtinu, Beatrice Vitoslavská z téže třídy byla první ve španělštině a Adam Fubšo z 8. A obsadil druhou příčku ve vědomostním testu. To vše v konkurenci osmdesáti žáků ostravských škol. „Obchodní akademie soutěž velmi hezky připravila, žáci si tento den opravdu užili, a to nejen při soutěžení, ale i při ochutnávce specialit jednotlivých zemí," uvedla paní učitelka Hana Červenková, která naše žáky vedla.   J. G.
 
V nových Jižních listech je několik článků o naší škole, nechybí texty žáků Tisk
V říjnových Jižních listech najdete hned několik článků týkajících se naší školy. Na straně 3 je to text o novém altánu na zahradě školy, jemuž se věnuje i článek na straně 10. Dále si můžete přečíst o šachovém turnaji O pohár starosty Ostravy – Jihu, který ve své kategorii vyhrál žák 6. A Michael Kroupa (str. 8) a nechybí ani sportovní úspěch, konkrétně 3. místo našich atletů v superfinále závodu Ostrava fandí kontinentům (str. 13). Junior redakce pak patří výhradně našim žákům, kteří pro magazín napsali povídání o svých prázdninových zážitcích (str. 16).    J.G.
 
Žádost školy Tisk
Žádáme zákonné zástupce, aby v rámci bezpečnosti nepouštěli na svůj čip do školy cizí osoby. Rovněž upozorňujeme na zákaz vjezdu ke škole, dbejte na bezpečnost dětí.     Vaše škola
 
Adaptační pobyt pro šesťáky se i přes nepřízeň počasí vydařil Tisk
a logoStalo se již tradicí, že žáci šestých tříd jezdí na konci září na adaptační pobyt, který má stmelit jejich nové kolektivy po příchodu na druhý stupeň. Tentokrát se „adapťák" konal 24. až 26. září ve Frýdlantu nad Ostravicí. „Formou zážitkových her jsme stmelovali kolektivy, učili se spolu navzájem spolupracovat a komunikovat," uvedla paní učitelka Ilona Adámková, která pobyty každý rok organizuje.
Celý článek...
 
Náš žák Michael Kroupa zvítězil v šachovém turnaji O pohár starosty Ostravy - Jihu! Tisk
p1230733Michael Kroupa, žák třídy 6. A, zvítězil v šachové soutěži O pohár starosty Ostravy – Jihu, konané ve čtvrtek 20. září v kulturním domě K-TRIO. „Hrál jsem celkem sedm zápasů a kromě jedné remízy jsem všechny vyhrál," říká Michal, který hraje šachy jednou až dvakrát týdně s tatínkem. V zápasech porazil i tři deváťáky a tři zápasy vyhrál na pouhé čtyři tahy. Michale, gratulujeme!     J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL