Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Vycházejí nové Literární sešity Tisk
Mrtvý brouk a Zážitek z koncertu – tak se jmenují dvě poutavá i úsměvná vyprávění ze života žáků, která nabízí již sedmé letošní číslo Literárních sešitů. Do konce školního roku se ještě můžete těšit na další dvě vydání sešitů a také na sportovní speciál našeho časopisu Chaos teenagerů. Přejeme vám příjemné čtení.  J.G.
 
Žáci 4. a 5. tříd hráli divadlo spojující pohádky, vlastivědu i český jazyk Tisk
V rámci českého jazyka se v úterý 5. června třídy 8. a 9. B došly podívat na dvě vystoupení našich mladších spolužáků ze 4. a 5. tříd. Přes znatelnou trému děti svá vystoupení - pod taktovkou paní učitelky Goldové - zvládly s grácií.
Celý článek...
 
Výsledky hlasování pro návrhy žáků v rámci participativního rozpočtu Tisk
V dětském participativním rozpočtu vyhrál návrh třídy 8. B – školní rozhlas. Získal 38 hlasů. Hrací výklenky pak 20 hlasů a sedací vaky 34 hlasů. Celkem se hlasování zúčastnilo 92 žáků 2. stupně.  B. Lokajová
 
Žáci sami navrhli a zpracovali projekty na vylepšení své školy Tisk
p1230550Úřad městského obvodu Ostrava - Jih se rozhodl zapojit do participativního rozpočtu také žáky místních škol. Děti měly za úkol navrhnout věci, které jim ve škole ještě chybí. Vyhledávaly ceny produktů, zdůvodňovaly svůj výběr a navrhovaly řešení celého záměru. Nakonec se hlasovalo o třech návrzích – školní rozhlas (8. B), hrací výklenky (8. A) a sedací vaky (6. B). O výsledcích hlasování vás budeme informovat. (foto)     Bohdana Lokajová
 
Žáci dostali dárky za účast v celostátní soutěži Tisk
Organizátoři soutěže Srdce s láskou darované nezapomněli na naše žáky 8. A, kteří se akce zúčastnili, a jako poděkování jim v těchto dnech poslali upomínkové předměty - odznaky s emblémem soutěže, kalendáře, zápisníky a okrasná filigránová srdíčka. Připomeňme, že soutěž spočívala ve vytvoření symbolického srdce a jeho následném předání předem vybrané osobnosti. Tou byl v našem případě primář oddělení dětské hematologie a hematoonkologie MUDr. Bohumír Blažek.   J.G.
 
Pohled z haldy Emy nás nezklamal Tisk
Dne 30. května se žáci 6. A a 6. B vydali na haldu Emu a do centra Ostravy za jejich významnými památkami. Naši exkurzi jsme zahájili výstupem na nejvyšší kopec území Ostravy (ze strany od ZOO). Menší výšlap se nám odměnil krásným výhledem na naše město. Po té jsme se vydali objevovat zajímavá místa ostravského centra. Most M. Sýkory byl začátkem našeho putování a podél nábřeží řeky Ostravice jsme se dostali až k lávce, která nás zavedla na ostravské výstaviště Černá louka. Odtud jsme se vydali k nejstaršímu kostelu Ostravy a zpět na hlavní Masarykovo náměstí. Naše cesta pak pokračovala k Chrámu Božského spasitele, jehož interiér jsme také zhlédli. Konec naší exkurze byl u Nové radnice. Žáci během putování měli zakreslit cestu do mapy a také zodpovědět řadu otázek.  Pavla Bačovicová
 
Žáci 8. A se vydali za landeckými pověstmi Tisk
p1230529Žáci 8. A ve středu 30. května podnikli výlet do Landek parku, kde pro ně sdružení Balónek připravilo zábavné dopoledne s úkoly inspirovanými místními pověstmi. Ty žákům nejen pootevřely dveře do historie Landeku, ale nabídly také aktivity zaměřené na stmelení kolektivu a vzájemnou spolupráci. Žáci si rovněž prohlédli celý areál, občerstvili se v místním bistru a někteří se i projeli důlním vláčkem. (foto)        J.G.
 
Žáci na druhém stupni absolvují exkurze v OZO, navštěvují Planetárium Ostrava Tisk
Ani v posledních květnových dnech si žáci na druhém stupni nemohou stěžovat na nedostatek akcí, které prožívají se svou školou. Za všechny jmenujme exkurze v OZO Ostrava, kde se děti dovídají o problematice třídění a zpracování odpadu, či žáky velmi oblíbené návštěvy Planetária Ostrava v Porubě. V samotném závěru školního roku budou tradičně na programu výlety, o jejichž průběhu vás budeme slovem i obrazem informovat.   J.G.
 
Přijměte pozvání na besedu pro rodiče Tisk
Vážení rodiče,

NAPOSLEDY v tomto školním roce se můžete zúčastnit besedy, tentokrát na téma „Harmonie s Feng – suej aneb Jaký vliv má okolí a prostředí na naši psychickou odolnost." O své životní zkušenosti a rady se s vámi podělí a na vaše otázky ráda odpoví diagnostik Ing. Vlasta Gazdová. Zajímá-li vás toto téma a budete mít v úterý 19. 6. v 16 hodin čas a chuť, přijďte mezi nás do přírodovědné učebny na II. stupni. Za naši školu zve koordinátorka těchto besed a zástupce ředitele pro II. st. Mgr. Vlasta Krmášková.

 
V nových Literárních sešitech si můžete přečíst dvě zajímavé povídky Tisk
Právě vydáváme v pořadí již šesté Literární sešity. Najdete v nich dvě povídky, které jsme poslali do literárních soutěží – povídka Vykročit na molo od Zdislavy Surmajové se bude ucházet o přízeň poroty Dětské novinářské ceny vyhlašované Domem dětí a mládeže Vratimov, text s názvem Derek a Anna autorské dvojice Nikol Kovalovská a Viktorie Szentkeresztyová bude naši školu reprezentovat na Mezinárodním česko – polském festivalu pohádek, který organizuje Středisko volného času Korunka. Příjemné čtení.      J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL