Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Žáky vyrobené záložky do knih pošleme dětem partnerské školy ze Slovenska Tisk
p1250427Tento školní rok jsme se zapojili do česko - slovenského projektu s názvem Záložka do knihy spojuje školy: List za listem – baví mě číst. V jeho rámci vytvářejí žáci českých a slovenských škol záložky do knížek, které si na konci října vzájemně vymění. Naší partnerskou školou je Základná škola Kúpeľná 2 Prešov. Záložky v naší škole vytvářejí všichni žáci na prvním stupni a výtvarně nadaní žáci ze stupně druhého. Spolupráce s partnerskou školou může pokračovat i po oficiálním konci tohoto projektu, můžeme si vyměňovat školní časopisy nebo jiné tiskoviny, psát si i se navštěvovat. Projekt organizuje Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě, na české straně pak Mahenova knihovna v Brně. (foto některých záložek)    J.G.
 
Žáci absolvují besedy s policisty Tisk
Žáci od 2. až po 9. ročník absolvují v těchto dnech besedy s policií. Policisté mají pro děti připravené prezentace a povídání na řadu témat odpovídajících věku žáků - ti mladší jsou poučeni například o chování chodce či cyklisty v silničním provozu, o tom, jak se dostat bezpečně domů ze školy nebo v čem jim mohou pomoci městští strážníci. Děti na druhém stupni se pak dovídají o základech práva včetně trestního, o právních důsledcích vlastnictví občanského průkazu a podobně. J.G.
 
Michael Kroupa v šachu opět kraloval Tisk
p1250422Náš žák Michael Kroupa druhý rok za sebou zvítězil v Šachovém turnaji o pohár starosty Ostravy – Jih, který se konal 26. září v centru K-TRIO v Hrabůvce. „Hrál jsem celkem sedm zápasů. Šest z nich jsem vyhrál, jednoho soupeře jsem dokonce porazil na čtyři tahy, další dva na pět tahů," říká sympatický sportovec ze 7. A. „Měl jsem dojem, že rozhodčí si mě z minulého roku pamatoval. Pohár mi předával místostarosta Otakar Šimík," doplnil Michael. J.G.
 
Ve sběru baterií je naše škola skvělá! Tisk
Společnost Ecobat poslala naší škole Děkovný list za množství baterií, které jsme v minulém školním roce v rámci soutěže posbírali. Jednalo se o 583Kg baterií, které představovalo v recyklaci 346Kg kovonosných surovin. Toto číslo je velmi důležité – DÍKY NÁM se tyto suroviny nemusely těžit v přírodě. Zároveň baterie neskončily na skládkách, kde by se z nich uvolňovaly škodlivé látky, včetně těžkých kovů znečišťujících ovzduší, půdu, podzemní a povrchové vody. Toto číslo nás také řadí k nejaktivnějším základním školám v celé České republice. A proto i v letošním roce budeme pokračovat v zaběhnuté tradici. Třetí ročník sběru baterií může začít! Věřím, že i letos žáci shromáždí velké množství baterií a dokáží, že jim není lhostejné životní prostředí naší planety.  (děkovný list)    Pavla Bačovicová, koordinátorka projektu
 
Na akci NHL Global Fan Tour si žáci vyzkoušeli, jaké je to hrát hokej Tisk
dsc 1804Téměř pět desítek žáků 6. až 9. tříd navštívili v pátek 20. září před Ostravar Arénou akci NHL Global Fan Tour. Jednalo se o interaktivní program, v němž si žáci mohli vyzkoušet různé dovednosti hokejového hráče, jako jsou přesná střelba na bránu, kličkování s hokejkou a podobně. Děti dostaly také upomínkové předměty, mezi kterými nechyběl pravý hokejový kotouč. (foto)  (více informací o projektu)     J.G., foto Petr Tomis
 
Šesťáci si užili adaptační pobyt Tisk
p1250384Žáci tříd 6. A a 6. B absolvovali ve dnech 23. až 25. září v rekreačním středisku Šance ve Frýdlantu nad Ostravicí adaptační pobyt. Formou her a aktivit se děti sžívaly se svými kamarády z nových tříd, učily se komunikovat a spolupracovat, a to v jak v rámci celého kolektivu, tak v menších skupinách či dvojicích. Žákům se líbila také procházka do nedalekých Malenovic. Věříme, že „adapťák" přispěje k tomu, aby se žáci cítili ve svých třídách co nejlépe, chovali se k sobě navzájem slušně a následující školní roky pro ně byly co nejpříjemnější. Žáci 6. C pojedou na adaptační pobyt na totéž místo v termínu 30. 9. až 2. 10. Pobyty finančně podpořil Moravskoslezský kraj. (foto)      J.G.
 
Spolupracujeme s Knihovnou města Ostravy, vedeme děti ke čtenářství Tisk
Také v tomto školním roce budou všechny ročníky, tedy od prvňáčků až po žáky devátých tříd, navštěvovat pobočku Knihovny města Ostravy na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce. Zde absolvují jednak lekce informačního vzdělávání, kde se z úst pracovnic knihovny dovídají například o procesu tvorby knihy, literárních druzích či o práci s online katalogem knih, jednak besedy, které jsou vždy zaměřeny na nějaké téma či konkrétní žánr literatury. Tak kupříkladu druháci mají letos na programu pověsti o strašidlech a hradech, žáci čtvrtých tříd si budou povídat o pohádkách a osmáci se ponoří do úchvatného světa Malého prince. Prvňáci budou během Týdne prvňáčků s velkou slávou pasováni na čtenáře. Spolupráce s knihovnou je - vedle školního časopisu, Literárních sešitů, projektu Čteme dětem a řady dalších aktivit - jednou z hlavních součástí naší snahy vést děti ke čtenářství i informační a komunikační gramotnosti. J.G.
 
Chodby školy krášlí nové polepy schodů a dveří Tisk
p1250312O prázdninách přibyly na schodech i dveřích další naučné polepy. Na druhém stupni si mohou žáci při svém stoupání do pater opakovat anglická nepravidelná slovesa a dovídat se, jaké erby mají česká města. Nový háv mají dveře jazykové a chemické respektive fyzikální učebny. Na prvním stupni polepy na schodech žákům nově připomínají význam dopravních značek. Připomeňme, že v minulém školním roce jsme instalovali polepy s vyjmenovanými slovy, násobilkou či informacemi o kontinentech a zemích světa. (foto)   J.G.
 
Žáci sportovních tříd absolvovali testování v atletických disciplínách Tisk
p1250294Žáci sportovních tříd 6. až 9. A absolvovali v pátek 6. září v areálu Sportovního gymnázia Zábřeh testování svých schopností v disciplínách běh na 60 a 1000 metrů, skok do dálky a hod míčkem. Ačkoli se nejednalo o oficiální soutěž a mladí sportovci bojovali především sami se sebou, velmi se snažili a mnohdy předváděli výkony na samé hranici svých možností. Výsledky žákům poslouží jako informace o jejich formě na začátku školního roku. (foto)  (výsledky)      J.G.
 
Hráči Baníku Ostrava přivítali naše prvňáčky Tisk
1.b s bankemHráči Baníku navštívili naše první třídy, aby se přivítali s nejmladšími žáky ve škole a každému předali tašku plnou dárků. Děti byly překvapené a nadšené! Děkujeme a přejeme celému týmu mnoho sportovních úspěchů. Akce je součástí naší dlouhodobé spolupráce s fotbalovým Baníkem Ostrava. Jak jistě víte, na půdě naší školy se nacházejí třídy baníkovské obchodní akademie a mladí fotbalisté se zapojují do akcí, které základní školu a akademii propojují; pro naše žáky připravují například ukázkové hodiny tělesné výchovy či hodiny čtení pro děti na prvním stupni. (foto)     Třídní učitelky 1. A a 1. B T. Pilařová a I. Goldová
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL