Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Osmáci si užili výlet do Prahy Tisk
p1230513Žáci osmých tříd byli ve dnech 14. až 16. května na výletě v Praze. Mohli obdivovat všechny známé pamětihodnosti, jako jsou Hradčany, Karlův most, Staré město či Vyšehrad, navštívili taky Zoo, projeli se výletní lodí po Vltavě a vydatně si užili cestování metrem. Podle ohlasů se dětem výlet moc líbil. (foto)    J.G.
 
Z okresního kola Poháru rozhlasu si všichni žáci odvezli medaile Tisk

Pohár rozhlasu je největší atletický školní svátek v České republice a letos již slaví své 50. výročí. Okresního kola, které se konalo 10. května na ZŠ Porubská se účastnilo čtyřicet desetičlenných družstev z celé Ostravy ve čtyřech kategoriích. V silné ostravské konkurenci naši žáci nakonec bodovali ve všech kategoriích. Družstvo mladších žákyň vybojovalo stříbrné medaile, starší žáci, žákyně a mladší žáci skončili bronzoví. Výborného výsledku družstva dosáhla i díky vylepšením osobních rekordů jednotlivců. Nejúspěšnější jsme byli ve skoku vysokém - Matyáš Vrábel ovládl osobním rekordem 167 cm soutež starších žáků, David Fojtík a Jakub Gřonka výkonem 137 cm byli mezi mladšími žáky druzí, ml. žákyně Karolína Plačková s výkonem 132 cm třetí. Ve skoku dalekém na stupně vítězů doskočili Filip Grufík (398cm) a Terezie Adamcová (387cm), Václav Kavala byl bronzový ve vrhu koulí (10,57m). Kompletní výsledky najdete na stránkách atletického svazu. Děkujeme za vzornou reprezentaci. Učitelé TV

 
Naši žáci získali ocenění Žákovská osobnost a Žákovský kolektiv města Ostravy pro rok 2018 Tisk
Ani letos nebudou mezi oceněnými žákovskými osobnosti ostravských škol chybět naši žáci. Rada města dne 9. května rozhodla, že ocenění získává Jana Friedrichová z 9. B a kolektiv papírových modelářů ve složení Miloslav Holek, Štěpán Šlesinger, Tomáš Kuneš a Valentýna Votrubová. Níže se dovíte podrobnosti.
Celý článek...
 
Ve štafetovém poháru byli naši mladší žáci třetí Tisk
img 20180503 094736 burst001 coverVe čtvrtek 3. května se naše škola, jako každý rok, zúčastnila Štafetového poháru na ZŠ Porubské. 20 žáků 2. – 5. tříd závodilo ve štafetách 8 x 100 m a 8 x 200 m. Většina našich žáků se poprvé zúčastnila takových velkých závodů, ale běh i štafetové předávky zvládli výborně a po velmi napínavých soubojích se umístili žáci 1. – 3. tříd ve štafetě na 8 x 100 m na 2. místě a žáci 4. – 5. tříd na 3. místě. V celkovém hodnocení, kdy se časy všech štafet sčítají, vybojovali naši žáci krásné 3. místo. Přestože do krajského kola postupuje přímo jen vítězné družstvo, naši si výborným časem zajistili postup do krajského finále, které se bude konat 15. května na stadionu SSK Vítkovice – pořádá naše škola ve spolupráci s atletickým oddílem. Našim žákům budeme držet palce, ale je potřeba zdůraznit, že úspěchem už je postup mezi 15 nejlepších škol Moravskoslezského kraje. (foto)    Renata Adamíková, trenérka
 
Na workshopu se žáci seznámili s prací divadelníků a sami si i zahráli Tisk
Vybraní žáci 7. až 9. tříd ve čtvrtek 3. května absolvovali workshop s názvem Seznamte se s divadlem pořádaný Divadlem loutek Ostrava. Níže si přečtěte dva články dívek z 9. B, kde program popisují i hodnotí.   J.G.
Celý článek...
 
Páťáci se vytáhli v matematických soutěžích Tisk
Rovnou dvou velkých matematických soutěží se mohli zúčastnit naši žáci v těchto jarních týdnech. První z nich byla celosvětová soutěž pro žáky 2. až 9. ročníků Matematický klokan, které se v naší škole zúčastnilo celkem 222 dětí. V kategorii 4. a 5. tříd jsme zaznamenali historicky nejlepší výsledky naší školy – Martin Přikryl získal plný počet bodů (120) a celý turnaj vyhrál, Tomáš Kuneš z téže třídy získal 109 bodů a Huy Hoang Nguyen (rovněž 5. A) jen o bod méně. Druhou soutěží byla tradiční Pythagoriáda, jíž se zúčastnilo 51 žáků 5. až 8. tříd. Tady byli úspěšné také děti z 5. ročníku – devět jich postupuje do okresního kola, které se bude konat na konci května na Gymnáziu Olgy Havlové v Porubě.    J.G.
 
Kluci z baníkovské obchodní akademie si pro šesťáky připravili hodinu tělocviku Tisk
Dne 26. dubna jsme dostali dobrovolný úkol od naší paní třídní učitelky Tomášové. Měli jsme dělat vyučující v hodině tělocviku třídy 6. B. Připravili jsme si pro kluky fotbalový trénink s cvičeními, které se občas objevují i v tréninku Baníku Ostrava. Začali jsme klasickou rozcvičkou, do které jsme zakomponovali práci s balonem. Poté si kluci otestovali dovednosti s balonem při soutěžích ve slalomu, kde se soutěžilo mezi třemi družstvy. Na konec jsme určili dva kapitány, kteří si postupně vybírali spoluhráče do svého mužstva. Kluci hráli s nadšením a ve finále to skončilo férovým výsledkem 2:2. Chceme kluky velmi pochválit za snahu, píli a krásný fotbal. My zase děkujeme za vlídné přivítání a suprovou spolupráci. Věříme, že se to klukům moc líbilo a těšíme se na další hodiny.         Dominik Holaň a Jakub Vrbka, obchodní akademie
 
Koncert Janáčkovy filharmonie žáky i tentokrát nadchl Tisk
Stejně jako v minulých letech i tento školní rok žáci navštívili řadu koncertů, divadelních představení a jiných kulturních akcí. Mnohé děti chodily pravidelně a dá se říci, že díky škole získaly v kultuře a jejím ostravském dění solidní přehled. Níže si přečtěte, jak dívka z 9. třídy píše o svém posledním koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava, na který šla jako žákyně základní školy.  J.G.
Celý článek...
 
Volejbalový týden jsme zakončili druhým místem Tisk
Dne 20. dubna se naši žáci zúčastnili volejbalového turnaje smíšených družstev Poodří Cup, který se každým rokem koná v Polance nad Odrou. Zúčastnilo se celkem osm ostravských škol a našim žákům se podařilo vybojovat krásné druhé místo, po velmi napínavém boji se Starou Bělou.  P.B.
 
Paní učitelka Franioková dostala ocenění za pedagogickou práci Tisk
Paní učitelka Pavlína Franioková byla 6. dubna v centru K-TRIO oceněna Úřadem městského obvodu Ostrava – Jih za dlouholetou vynikající pedagogickou práci. Paní učitelka ve škole vyučuje český jazyk, angličtinu a hudební výchovu, děti dlouhodobě vede k zájmu o kulturu (organizuje návštěvy divadelních představení nebo koncertů), připravuje žákovské koncerty či recitační soutěže. Vyhlášení pedagogických osobností doprovázel program kulturních vystoupení dětí, který uzavřeli naši žáci Eliška Jauernigová, Marie Geciová (zpěv) a Jeroným Polášek (klavír).    J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL