Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Třída 6. A má svého originálního maskota Tisk
p1240817Žák Matěj Glázer vyrobil s pomocí svého tatínka maskota, panáka v životní velikosti, který nyní „žije" s třídou 6. A – sedí v lavici, stěhuje se do odborných učeben, může jezdit i na výlety či se účastnit projektů. Níže si přečtěte, jak maskot vznikl, a podívejte se taky na jeho fotky.
Celý článek...
 
Podívejte se na obrázky našich žáků vzniklé pod vedením malířky z Ostravské univerzity Tisk
p1240833Obrázky vytvořily děti 8. B pod vedením studentky Ostravské univerzity, malířky Karolíny Bulové. Obrazy byly vytvořeny ne zcela tradiční technikou: na temperový podklad se položí vystříhané šablony a přestříkají se barevnými spreji. Vznikly dva cykly – prales a podmořský svět, k vidění jsou ve 3. patře budovy 2. stupně. (Podívejte se)      J.G.
 
Uspěli jsme v dotačním programu města – získali jsme 80 tisíc korun Tisk
Jak základní škola, tak školka získaly peníze v dotačním programu města Ostravy. Projekt základní školy s názvem Sportujeme a tvoříme školní časopis byl podpořen částkou 40 tisíc korun, stejnou dotaci získala mateřská škola, která bude realizovat projekt Technika - součást našeho života.    Vaše škola
 
Dívky pátých tříd byly ve vybíjené bronzové Tisk
pohr 3misto30. dubna se dívky 5. tříd zúčastnily dalšího turnaje ve vybíjené. Postoupily do okresního kola, které se konalo v Plesné, a opět byly úspěšné. Z tohoto turnaje si přivezly pohár a diplom za 3. místo. Gratulujeme, holky!           Iva Krupníková
 
Ze Štafetového poháru si naši žáci přivezli 2. místo Tisk
img 20190507 121911V úterý 7. května na ZŠ Porubská se naši žáci 2. až 5. tříd zúčastnili okresního kola Štafetového poháru. V konkurenci deseti ostravských škol se žáci 2. až 3. tříd umístili na krásném 2. místě ve štafetě 8X100m, žáci 4. až 5. tříd obsadili ve stejné štafetě 5. místo. Do celkového hodnocení, v němž naše škola obsadila 5. místo, se počítala také smíšená štafeta 8X200m. V doplňkové disciplíně skok daleký získala Julie Bartková z 5. A zlatou medaili, a to v konkurenci asi čtyřiceti závodnic. „Děti se na štafety připravovaly v rámci atletiky i hodin tělesné výchovy. Moc se snažily a zaslouží si pochvalu za reprezentaci školy. Pochvalu zaslouží také žákyně 9. A, které pomáhaly s náročnou organizací a vedením dětí," uvedla trenérka našich týmů Renata Adamíková. (foto)    J.G.
 
V soutěži Anglický slavík získala naše žákyně Anna Axmannnová 2. místo! Tisk
V pěvecké soutěži Anglický slavík, kde žáci interpretují písně s anglickými texty, získala naše žákyně 6. B Anna Axmannová s písní Cups skvělé 2. místo. Soutěže, konané v úterý 14. května v ZŠ Gajdošova, se zúčastnil také Jeroným Polášek z 8. A, který zazpíval píseň Lemon Tree. Níže najdete text Aničky Axmannové o dojmech ze soutěže.   J.G.
Celý článek...
 
I během ředitelského volna žáci se svými učiteli vyrazili na koncert Tisk
Ve čtvrtek 9. května, kdy bylo ředitelské volno, byli zájemci z řad žáků 6. a 8. ročníku za doprovodu paní učitelky Franiokové a Bačovicové na koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Koncert, konaný v Domě kultury města Ostravy, byl věnován slavným filmovým melodiím. Níže si přečtěte ohlasy některých žáků.   J.G.
Celý článek...
 
V nových Literárních sešitech žáci přemítají o sociálních sítích či posmrtném životě Tisk
Jestli se domníváte – v souhlasu s dnes rozšířeným názorem – že dnešní děti toho moc nevymyslí a jejich myšlení je dosti plytké, pak úvahy našich žáků 8. A, jež publikujeme v nových Literárních sešitech, vás spolehlivě vyvedou z omylu. Žáci ve svých textech píší o depresích, internetu a jeho vlivu na lidi a společnost či o smrti a myšlence posmrtného života. Velmi inspirativní, vřele doporučujeme ke čtení.  J.G.
 
První výstava domácích mazlíčků v naší škole se moc povedla Tisk
p1240746Už jsme vás informovali, že součástí projektového dne ke Dni Země byla výstava domácích mazlíčků našich žáků. „Výstava proběhla zcela v pohodě. Překvapilo mě, co všechno se dá doma chovat," říká k tomu organizátorka akce paní učitelka Bohdana Lokajová. Níže se podívejte na fotky a přečtěte si více o tom, jak tato první výstava domácích mazlíčků v naší škole vypadala.
Celý článek...
 
Jaký byl jarní workshop školní družiny Tisk
Nezadržitelně se blížily velikonoční svátky a do naší družinky dorazila sváteční nálada. Přivítali jsme nejen překrásné svátky roku, ale také děti, jejich rodiče, příbuzné a známé, kteří si chtěli užít dílničky kreativního tvoření. Akce probíhala v prostorách chodby 1. stupně školní družiny a v přízemí, kde probíhala tvorba velikonočních vazeb a dekorací. Největší odměnou pro nás byly spokojené úsměvy a příjemně strávený čas s Vámi. Tímto děkuji všem, kteří se podíleli na této akci.        Ludmila Dziadkowiecová, organizátorka akce
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL