Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Na recitační soutěži na prvním stupni letos vystoupili také prvňáčci Tisk
clipboard02Dne 19. února  se na 1. stupni konalo školní kolo recitační soutěže. V letošním  roce byla soutěž nově  rozšířena o kategorii prvňáčků. Děti si  samy nebo s pomocí rodičů a třídních učitelů připravily velmi hezké básničky. Vybrat ty nejlepší nebylo pro porotu vůbec jednoduché. Za své výkony byli všichni odměněni. K postupu do obvodního kola byla porotou vybrána žákyně Julie Rašková. Přejeme ji hodně zdaru! Níže najdete výsledkovou listinu a fotky.       Organizátoři soutěže
Celý článek...
 
Navštívili jsme Ostravar Arénu a zhlédli hokejový zápas Tisk
img 20190219 155141Naší škole byla za úspěchy, dobré výsledky a aktivitu v oblasti vzdělávání, kultury a sportu nabídnuta možnost seznámit se blíže se zázemím hokejového klubu HC Ridera Vítkovice. Dne 20. února se výběr našich žáků druhého stupně v doprovodu pana ředitele, paní zástupkyně pro 2. stupeň a dvou učitelů vydali na exkurzi do Ostravar Arény (hokejového zázemí ostravského klubu Vítkovic, za který hrají i naši žáci). Průvodcem nám po celou dobu byl prezident hokejového týmu Vítkovic pan Petr Handl. Díky němu jsme se dozvěděli řadu informací, například jak se vyrábí led, které všechny akce hostí tato víceúčelová hala, která v naší republice nemá konkurenci. Viděli jsme šatny pro hokejové hráče i úžasnou testovací místnost pro hokejisty s pohyblivým pásem pro bruslení. Kromě  hlavní ledové plochy jsme viděli také vedlejší tzv. rozcvičovací plochu a atletickou halu s atletickým tunelem. Všechny části jsou velmi využívané už od brzkých ranních hodin až do pozdních večerních, jak nám sdělil náš průvodce. Vrcholem naší prohlídky bylo zhlédnutí hokejového zápasu Vítkovic s Chomutovem, se kterým naši hokejisté vyhráli vysokým skóre 9:1.„Jsem velmi rád a potěšen, že naší škole byla za dobré výsledky nabídnuta tato možnost a žáci se mohli seznámit se zázemím Ostravar Arény a nahlédnout za oponu vrcholového sportu. Věřím, že bychom mohli v budoucnu navázat na další pěkné akce s hokejovým oddílem HC Ridera Vítkovice," uvedl pan ředitel Miloš Kosík. (foto)     Pavla Bačovicová
 
Ve školním parlamentu si žáci a učitelé povídali hlavně o školních projektech Tisk
Školní rozhlas, mezinárodní projekt EU zaměřený na téma Voda či nový kamerový systém. To jsou příklady témat, o nichž se mluvilo v žákovském parlamentu konaném před jarními prázdninami. Hlavním hostem odpoledního setkání byla paní učitelka Bohdana Lokajová, přítomni byli také pan ředitel Miloš Kosík a paní zástupkyně ředitele Vlasta Krmášková. Kromě celoškolních záležitostí došlo i na osobnější témata týkající se hosta setkání. Paní učitelka Lokajová se rozhovořila například o svých učitelských začátcích, mluvila o tom, co ji na práci učitele nejvíc baví a podobně. Věříme, že setkávání dětí s učiteli a jinými zaměstnanci školy přispívají k sbližování a lepšímu porozumění mezi lidmi ve škole, přinášejí nové podněty a nápady.   J.G.
 
Na recitační soutěži zazněly kromě básní také písničky a rap Tisk
p1240454Velmi pestrý byl program recitační soutěže na druhém stupni, která se konala ve středu 13. února v odpoledních hodinách. Početné publikum si mohlo vychutnat nejen básně, ale rovněž rap v podání žáků 6. A vytvořený na text Jiřího Žáčka, zazněl také jeden autorský text – úvaha Andrey Poštulkové a mluvené slovo doplnily tři hudební vystoupení – hra na keyboard, na kytaru a zpěv. Soutěže se zúčastnilo celkem 27 recitátorů. Níže se dovíte více informací včetně vítězů soutěže, podívejte se taky na fotky.
Celý článek...
 
Výborný úspěch v okresním kole olympiády v češtině: 10. místo z 91 soutěžících Tisk
Tereza Schindlerová z 9. B obsadila v okresním kole olympiády v Čj 10. místo z 91 soutěžících, což je v náročném testu v konkurenci mnoha studentů gymnázií velký úspěch. A navíc, na pomyslnou „bednu" Terce chybělo jen několik málo bodů.    J.G.
 
Důležité informace k zápisu Tisk
Vážení rodiče budoucích prvňáčků,
níže v tomto článku najdete další důležité informace k zápisu, například odklady školní docházky, kritéria přijetí do školy, průběh zápisu a další. Základní informace k zápisu jsou níže v této rubrice.    Vaše škola
Celý článek...
 
Jižní listy o nás opět píší Tisk
Ani v únorovém vydání Jižních listů nechybí články o dění v naší škole. Na stranách 20 a 21 najdete texty o vánočním jarmarku a o basketbalovém turnaji X-MAS SNAKES CUP, pořádaném v naší škole.   J.G.
 
Naši žáci se již podruhé zúčastnili rozlosování Davis Cupu Tisk
zs dvorskeho davis cup 2Osm našich žáků 8. a 9. tříd, kteří reprezentují školu na sportovních soutěžích (atletika, florbal), se ve čtvrtek 31. ledna na ostravské radnici zúčastnili rozlosování daviscupového zápasu Česká republika – Nizozemsko. Žáci - doprovázeni panem ředitelem Milošem Kosíkem a paní učitelkou Renatou Adamíkovou - se při této příležitosti setkali a vyfotili jak s oběma tenisovými týmy, tak s primátorem Ostravy Tomášem Macurou, náměstkyní primátora Andreou Hoffmannovou a náměstkem hejtmana Lukášem Curylem, zúčastnili se losování i tiskové konference, dostali upomínkové předměty a vstupenky na Davis Cup. Této prestižní akce se naši žáci účastnili také v loňském roce.   J.G.
 
Jižní listy píší o naší škole Tisk
Lednové Jižní listy přinášejí článek o působení baníkovské obchodní akademie na půdě naší školy. Text najdete na straně 19.   J.G.
 
Naši žáci uspěli v netradičních závodech ve šplhu Tisk
img 20190130 120433Po úspěchu ve florbalu je tady další skvělé umístění našich žáků ve sportu, tentokrát v závodech ve šplhu. V klání, které se konalo ve středu 30. ledna v ZŠ Šoupala, byli starší chlapci (8. a 9. tř.) třetí, mladší (6. a 7. tř.) vybojovali druhou příčku, starší dívky obsadily druhé místo a mladší děvčata skončila čtvrtá. Všem zúčastněným žákům patří pochvala za reprezentaci naší školy. (foto)  J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL