Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Jsou tady nové Literární sešity Tisk
Nový školní rok se teprve jak se patří rozbíhá a my už pro vás máme první Literární sešity! Najdete v nich texty naší bývalé žákyně, nyní studentky střední školy, která je s námi stále v kontaktu a své práce nám zaslala. Kromě češtiny tentokrát ze sešitů zaznívá i jazyk anglický, a to v případě básně nazvané Trust. Příjemné čtení přeje redakce.     J.G.
 
V nových truhlících budou žáci pěstovat rostliny Tisk
p1250171Během prázdnin jsme provedli další úpravy atria, které se nachází mezi budovami prvního stupně. Prostor byl vybaven novým altánem a rovněž 13 vyvýšenými truhlíky (pro každou třídu 1. stupně), které budou sloužit k realizaci pěstitelských prací. Každá třída si zvolí druh rostliny, tu zaseje, bude o ni pečovat a sledovat její růst či využití. Může se jednat třeba o hrách, bylinky, rajčata nebo i okrasné květiny. Altán, který ještě čeká na lavice a stoly, bude sloužit k výuce, ale i k odpočinku a relaxaci. (foto)    J.G.
 
Přivítali jsme prvňáčky, ať se jim v naší škole líbí! Tisk
p12501462. září 2019 byl slavnostním dnem zejména pro 45 prvňáčků a také jejich rodiče a prarodiče, kteří je do školy doprovodili. Ve škole je čekal tradiční skok přes pastelku, za který dostali na krk klíčenku s keramickou medailí, na které je znázorněn symbol naší školy - sova.
Celý článek...
 
Zákaz vjezdu aut ke škole Tisk
Vážení rodiče,
v zájmu bezpečnosti Vašich dětí nyní platí zákaz vjezdu k budovám školy i školky, a to z obou příjezdových stran. Vjezd je povolen pouze zaměstnancům školy, kteří mají platnou parkovací kartu.          Vaše škola
 
Jižní listy píší o našich projektech Tisk
V srpnových Jižních listech si můžete přečíst dva články o naší škole – o projektech Abeceda peněz a Olympijský víceboj. Texty najdete na straně 13.   Vaše škola
 
Slovo pana ředitele Miloše Kosíka k začátku nového školního roku Tisk
Vážení a milí,
 
jak to všechno uběhlo. Co? No přece prázdniny a dovolená. Vězte, že je právě tolik hodin, kolik právě je, máte-li na svých hodinách více nebo méně, není to naše vina, neboť my začínáme přesně včas.
Ano, tímto sloganem dřívější rozhlasové relace začínáme nový školní rok 2019/2020, takže: „Hurá do školy".
Všechny Vás, školáčci, žáčci, žáci, rodiče a vážení kolegové, hodlám vřele přivítat na prahu začínajícího nového školního roku. Zvláštní uvítání patří novým dětem v mateřince a to stejné nastupujícím prvňáčkům v naší základní škole.
Nástupem do mateřské školy a základní školy se pro děti i rodiče mnohé věci v životě významým způsobem změní. Vše bude pro Vás jiné, ale věřte, vážení rodiče, a nezoufejte, neboť pro Vaše ratolesti jsou odborně a nejlépe připraveni naši pedagogové, takže o Vaše děti bude po všech stránkách náležitě postaráno.
Všem tudíž přeji úspěšný start do školního rou 2019/2020 s tím, že jsem pevně přesvědčen o tom, že pozitivním přístupem na palubě spolupráce jsme schopni překonat veškeré možné vyskytnuvší se úskalí, které nám školní život může někdy přinést.
 
S tímto přáním Vás vítám.
 
Mgr. Miloš Kosík, Ph.D.,
ředitel ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský Les 
 
Deváťáci se rozloučili s naší školou Tisk
p1250040Žáci devátých tříd se předposlední den své školní docházky rozloučili se svými pedagogy i spolužáky. V hale si připravili akci, kde zazněly proslovy, promítaly se prezentace, byly předány dárky učitelům i deváťákům a taky se tančilo. Ať se Vám, milí žáci, v dalším životě daří! (foto)      J.G.
 
Škola v přírodě - tentokrát Zlatokopecká horečka Tisk
img 20190530 195811Ve dnech 27. 5. - 31. 5. se Nový Hrozenkov stal územím kovbojů. Třeťáci bojovali o území s největším množstvím zlata. Hry a soutěže vedly děti k týmové práci. Společně plnily úkoly, pořizovaly si nářadí potřebné k rýžování zlata, získávaly prvotní informace z finanční gramotnosti. Odměnou bylo "zlato" a kovbojský večer v "saloonu ". (foto)   Stanislava Ritzová
 
Třeťáci byli na exkurzi u policistů Tisk
img 20190626 102734Dne 26. června se žáci 3. A a 3. B stali na dopoledne policisty. Na exkurzi policejního oddělení se seznámili s různými způsoby vyšetřování. Pod dohledem zkušených policistů zásahových jednotek si vyzkoušeli těžké zbraně, ochranné štíty a neprůstřelné vesty, seznámili se s prací vyšetřovacích techniků (snímání otisků prstů apod.), prohlédli si cely pro zadržené zločince a také policejní vozy. Děti byly nadšené a celá akce se jim líbila. (foto)   Stanislava Ritzová
 
Zlatokopové v Holčovicích Tisk
vp holovice4Třídy 4. C a 5. D jely společně i na ozdravný pobyt (kromě spolupráce na projektu abeceda peněz), letos jsme ve dnech 3. až 7. června navštívili opět Jeseníky a byli ubytováni v Holčovicích, v hotelu Zlatá Opavice - s bazénem, pěknými pokoji i dobrým jídlem.
Celou školu v přírodě provázel program Zlatokopové. Hráli jsme hry, „sbírali dolary" a dokonce těžili v blízkém potoce „zlato". Níže najdete fotky a další podrobnosti.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL