Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Naši žáci uspěli v netradičních závodech ve šplhu Tisk
img 20190130 120433Po úspěchu ve florbalu je tady další skvělé umístění našich žáků ve sportu, tentokrát v závodech ve šplhu. V klání, které se konalo ve středu 30. ledna v ZŠ Šoupala, byli starší chlapci (8. a 9. tř.) třetí, mladší (6. a 7. tř.) vybojovali druhou příčku, starší dívky obsadily druhé místo a mladší děvčata skončila čtvrtá. Všem zúčastněným žákům patří pochvala za reprezentaci naší školy. (foto)  J.G.
 
Naši starší kluci byli v krajském kole florbalového turnaje druzí Tisk
V krajském kole florbalového turnaje, které se konalo v pátek 25. ledna v Krnově, vybojovali naši chlapci 8. a 9. tříd druhé místo. „Konkurence byla silná. Tým, který vyhrál, se skládal ze samých florbalistů se zkušenostmi i ze zahraničí. Snažili jsme se, ale na prvenství to tentokrát nestačilo", uvedli Tomáš Elbl a Ondřej Vilém z 9. A.    J.G.
 
Zápis do 1. tříd - informace Tisk
 
Organizace výuky v den vysvědčení, prázdniny Tisk
Vážení rodiče, milí žáci,

jak víte, tento týden ve čtvrtek se rozdává výpis z pololetního vysvědčení. Dochází proto k určitým organizačním změnám, a to následujícím: Ve čtvrtek se nejprve učí dle rozvrhu a pak se rozdává vysvědčení; na prvním stupni čtvrtou vyučovací hodinu, na druhém stupni pátou. Výuka pak již nepokračuje. Obědy se vydávají do 13:30 hodin. V pátek 1. února jsou pololetní prázdniny a následující týden prázdniny jarní. Nástup do školy je v pondělí 11. února.       Vaše škola

 
Začalo vysílat žákovské školní rádio Tisk
Od těchto dní má naše škola další médium, které mohou tvořit žáci. Vedle školního časopisu Chaos teenagerů a Literárních sešitů je to nově školní rádio, pro které ve čtvrtek 24. ledna připravili krátký program žáci 8. A. Vysílání obsahovalo například moudrý citát či zprávy o dění ve škole. Další program žáci připravují na pondělí 28. 1., kdy by vysílání rádi obohatili například o vtipy, zajímavosti nebo o písničku. Redaktory školního rádia se mohu samozřejmě stát i jiní žáci 1. nebo 2. stupně, zájemci, hlaste se u učitele J. Goje.         J.G.
 
Informace k blížícímu se termínu odevzdání přihlášek na střední školy Tisk
Připomínám všem zájemcům o studium na SŠ a víceletá gymnázia, že 1. 3. 2019 je poslední termín k odevzdání přihlášek. Níže najdete další informace k přijímacím zkouškám.
Celý článek...
 
Balet mě nadchl, šel bych na něj i víckrát Tisk
Dne 17. ledna proběhlo v divadle Jiřího Myrona vystoupení s názvem All That Jazz, Rock, Blues. Jednalo se o baletní vystoupení, které trvalo přibližně dvě hodiny, spolu s dvěma dvacetiminutovými přestávkami. Vystoupení se mi líbilo víc, než bych mohl slovy vyjádřit. Choreografie byla provedena s perfektním načasováním, v představení byly momenty, kdy se všichni smáli, momenty, kde bylo absolutní ticho díky soustředění diváků na tanec, a také momenty, které by menší děti zřejmě moc nepochopily, zatímco ti starší se třepali vzrušením. Šel bych na toto představení ještě mnohokrát a vím, že i za plnou cenu by to rozhodně stálo za to.       Jakub Stach, 8. B
 
Naši chlapci skončili v okresních kolech florbalu na 1. a 3. místě! Tisk
Naši žáci 8. a 9. tříd potvrdili po vítězství v obvodu svou florbalovou kvalitu a vyhráli i v okresním kole, konaném ve středu 16. ledna v Hale SC Dubina. Postupují tak do krajského finále, které se bude hrát 25. ledna v Krnově. „Na bedně" se v okrese umístili taky chlapci z 6. a 7. tříd, byli třetí. „Starší chlapci jsou nyní naším nejúspěšnějším florbalovým týmem za posledních pět let," uvedl trenér našich družstev Pavel Pracný.    J.G.
 
Nové Literární sešity vás dojmou Tisk
Jestli si při čtení rádi popláčete, tak vám doporučujeme čtvrté číslo našich Literárních sešitů. Najdete zde totiž texty žáků 7. A věnované jejich maminkám, tatínkům, sourozencům či jiným rodinným příslušníkům a některá vyznání jsou tak dojemná, že nějakou tu slzičku jistě uroníte. Příjemné čtení.   J.G.
 
Žáci od prvních až po deváté třídy navštěvují městskou knihovnu Tisk
Tradice návštěv Knihovny města Ostravy pokračuje i v tomto roce. Naši žáci – od prvňáčků až po deváťáky – se účastní knihovnických lekcí a besed, které připravují zaměstnanci pobočky KMO na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce. Lekce jsou věnovány fungování a uspořádání knihovny, besedy mají konkrétní téma z literární teorie či historie, které paní knihovnice dětem přibližují formou divadla, her, prezentací, přednášek či filmových ukázek. Tak například druháky čeká v dubnu Strašidelné putování věnované pověstem o strašidlech z moravských hradů, páťáci se v květnu dozví mnohé o lidové kultuře, osmáci se teď v lednu v knihovně setkávají s Exupéryho Malým princem.   J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL