Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Jsou tady nové Literární sešity. Letos už sedmé Tisk
Ano, tento školní rok jsou to již sedmé Literární sešity, které jsme sestavili z prací našich žáků a nyní vám je předkládáme ke čtení. Tentokrát se do nich vešly jen tři texty – dvě povídky (realistická „ze života" a přízračná sci-fi) a jedno zamyšlení nad životem a planetou. Příjemné čtení přeje redakce. J.G.
 
Zmodernizovaný Gogol žáky bavil Tisk
Žáci 9. tříd zhlédli ve středu 29. ledna v DKMO divadelní hru Ženitba ruského klasika N. V. Gogola. Představení bylo silně aktualizované se záměrem přiblížit téma dohazování sňatků dnešním mladým lidem, takže namlouvání, z něhož se nevyhnutelně stane trapná fraška, se děje mimo jiné přes mobilní aplikaci. To se společně s civilním výrazem herců i různými legráckami a vtipy postaralo o nesporný úspěch u náctiletého publika, které velký sál Domu kultury zaplnilo téměř celý.    J.G.
 
Pythagoriády se letos zúčastnilo šest desítek žáků Tisk
Žáci pátých až osmých tříd se dobrovolně mohli zúčastnit matematické soutěže Pythagoriáda, v níž řeší 15 úloh na logické myšlení. Letos (v úterý 28. ledna) se zúčastnilo přes šedesát žáků. Úspěšným řešitelem školního kola se stává ten, kdo získá deset a více bodů. Doufáme, že naši nejlepší řešitelé postoupí do okresního kola, které se bude konat v březnu na gymnáziu M. Majerové v Porubě. Výsledky školního kola vám oznámíme během příštího týdne.   Soňa Vachtová, školní organizátorka soutěže
 
Žáci dokáží citlivě vnímat i náročnou operní a symfonickou hudbu Tisk
Převážně žáci třídy 6. B navštívili ve čtvrtek 23. ledna v DKMO koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava. Klasická hudba se dětem líbila, o čemž svědčí dva články žákyň 7. ročníku, které si můžete přečíst níže.
Celý článek...
 
Naši žáci vyhráli soutěž Řemeslo má zlaté dno! Tisk
Tým sedmi žáků třídy 9. B zvítězil v tradiční soutěži Řemeslo má zlaté dno, která se konala ve středu 22. ledna v centru K-Trio. V konkurenci 18 škol získalo naše družstvo nejvyšší počet bodů za pochopení a provedení úkolů a za spolupráci celého týmu. "Soutěžilo se v dovednostech a znalostech na 18 stanovištích, na kterých si žáci mohli vyzkoušet různá řemesla, například kuchař, barman, ošetřovatel, obkladač, florista, aranžér, protetik či automechanik," upřesnila paní učitelka Soňa Vachtová, která naše žáky na soutěži doprovázela. (certifikát)   J.G.
 
Solidní výsledek v okresním kole olympiády v českém jazyce Tisk
Beatrice Vitoslavská z 9. B se s obtížnými úkoly okresního kola olympiády v českém jazyce, konaného 20. ledna v SVČ Ostrčilova, poprala se ctí. V konkurenci stovky soutěžících obsadila 24. místo, které lze v takto náročné soutěži považovat za umístění pěkné. Připomeňme, že ze školního kola olympiády v češtině vzešla řada zajímavých slohových prací, z nichž některé jsme již publikovali v našich Literárních sešitech a další se v následujících týdnech vydat chystáme.  J.G.
 
Aktivní ZŠ B. Dvorského. Tak o nás píší Jižní listy Tisk
Aktivní ZŠ B. Dvorského a Absolutní mistr ČR, to jsou titulky článků, které o nás vyšly v lednových Jižních listech. První článek shrnuje řadu našich aktivit uskutečněných v listopadu a prosinci 2019, druhý je o prvenství Miloslava Holka v soutěži papírových modelářů. Texty najdete na stranách 14 a 15. J.G.
 
Účastníme se literárních soutěží, přečtěte si skvělý text žákyně 7. třídy Tisk
Je tradicí účastnit se různých literárních soutěží. Naše škola jich každoročně obesílá několik, jelikož o děti, které rády a dobře píší, rozhodně není nouze. V tomto školním roce se účastníme například soutěže s názvem Napiš si svou povídku, kterou vyhlašuje Ostravský knižní festival. Níže najdete text Michaely Brázdové ze 7. B, který do klání mladých literátů posíláme. Opravdu stojí za přečtení a taky za zamyšlení... J.G.
Celý článek...
 
Skvělá zpráva! Náš Chaos teenagerů je 4. nejlepší školní časopis v kraji Tisk
Náš časopis Chaos teenagerů opět bodoval v soutěži Školní časopis roku, kterou pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky. V krajském kole, konaném na podzim v Třinci, získal ve své kategorii Žáci II. stupně 4. místo. Chaos, který vychází již 17 let, tvoří především žáci navštěvující povinně volitelné předměty žurnalistika a mediální výchova, ale přispět svým článkem či obrázkem může kdokoli. Již brzy, pravděpodobně v únoru, se můžete těšit na další číslo časopisu. (diplom)    J.G.
 
Jsou tady nové Literární sešity Tisk
V pořadí už šesté Literární sešity tohoto školního roku přinášejí ohlédnutí za projektem Obrana se týká všech v podobě úvahy na téma hrdinství, dále v Sešitech najdete kratší zamyšlení nad krásou zimy a také dvě originální vyprávění. Přejeme vám příjemné čtení. J.G.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL