Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Naše práce


Výstava výtvarných prací žáků 8. A Veselé město, leden, únor 2018 Tisk
 
Výtvarné práce žáků 8. A (krybičky) a 7. A (zima), leden 2018 Tisk
 
Výtvarné projekty v anglickém jazyce, leden 2018 Tisk
 
Jana Friedrichová, 8. B - Pohádkové město (text získal 3. místo v literární soutěži) Tisk

Tento příběh pojednává o šestnáctileté dívce jménem Emily, které před několika týdny zamřeli rodiče při autonehodě. Nikdy se necítila hůř. Jako by jí svět zešedivěl. Její srdce rdousil smutek, a tak se rozhodla odreagovat se a odjet k babičce Lucy do Pohádkového města. Babička ji uměla vždycky podržet. Strašně ráda do Pohádkového města jezdívala. Vždy jí připomínalo obrovskou zahradu s vonícími květy a čerstvým vánkem, který profukoval listím v korunách stromů. Rozhodně bylo jiné než to, ve kterém žila. Čeká na ni nová škola, noví přátelé, babička a zcela nový život. Při pomyšlení na to dostala husí kůži.

Konečně jsem tady. Tato věta se mi stále opakovala hlavou, když jsem projížděla městem a uviděla babiččin dům a ji samotnou. Vyběhla jsem z auta a objala ji. Z auta vylezla i má sousedka paní Kaprfildová a já jí poděkovala za odvoz. Nasedla zpátky a odjela. Babička Lucy mě vzala do domu, pomohla se zavazadly a k večeři připravila domácí pizzu na moji počest. I když jsem byla unavená, žádné babiččiny mňamky bych si nenechala ujít.

Po večeři jsem se chystala do postele, když v tom mě babička varovala, ať večer neopouštím dům. V tomto městě to bylo to nejvyšší pravidlo. Říkala mi, že pokud vyjdeš po setmění ven, už se nevrátíš. Těmto povídačkám jsem moc nevěřila. Určitě si je vymyslel nějaký opilec, který se zrovna odpotácel z hospody. Po tomto rozhovoru jsem šla do pokoje a usnula jako nemluvně.

V dalších dnech mě zvědavost dráždila a já toužila podívat se v noci do ulic. Nejen pro tu zvědavost, ale taky jsem tak nějak chtěla spatřit hvězdy, které jsem ve velkoměstě nikdy neviděla. Kolem jedenácté jsem se v džínách a mikině vydala ven. Nevěřím těm povídačkám. Na chvíli se projedu na kole a hned se vrátím.

Ulice vypadala až strašidelně tiše. Projela jsem pár ulic a najednou se mi před očima něco mihlo. Raději jsem zrychlila, když jsem si všimla, že ve stínu domu stojí někdo zahalený a dívá se na mě. Svištěla jsem jako o závod. Začalo mě to honit. Bylo to skoro u mě a natahovalo to ruce, aby mě to mohlo stáhnout z kola. Najednou do něčeho narazil a já se lekla. Po pár metrech jsem se riskantně otočila a uviděla jsem, jak naráží do neviditelné stěny, která ho ode mne oddělovala. Díky bohu mi to zachránilo život.

Vyjela jsem z městečka na mé oblíbené místo, kde je přímo dech beroucí výhled na hvězdy i na město. Když jsem se kochala souhvězdími, zdálo se mi, jako by se hvězdy přibližovaly. Za minutu byly u mě blízko a já neviděla nic než bílou mlhu. Otevřela jsem oči a paprsek slunce mě začal oslepovat. Nohám se moc nechtělo, ale nakonec vstaly. Moc mi to nepomohlo. Mým směrem běžela dívka v šedém elegantním plášti a narazila do mě. Omluvila se mi a pomohla mi na nohy. Zeptala jsem se jí, co se vlastně děje, protože jsem poznala, že nejsem na místě, kde bych měla být. Poznala, že jsem člověk a prozradila mi, že jsem v kouzelné říši. Věděla, že jí nebudu věřit a radši mi vše ukázala a já nemohla uvěřit svým očím. Kochala jsem se úžasy říše. Dívka se jmenovala Kyra a byla to čarodějka, ale chovala se ke mně moc přátelsky a pomohla mi najít cestu zpátky domů. Jenže abych se dostala domů, vypravila jsem se s ní na výpravu nalézt smaragd přírodního živlu, který by navrátil zeleň jejich země do pořádku a tím by uzdravil prastarý strom, který by mě přenesl zpátky do Pohádkového města.

Zažila jsem veliké dobrodružství a poznala nové přátele. Smaragd byl nalezen a královna mi dala na oplátku dar, kterým se sem mohu kdykoliv vrátit. Rozloučila jsem se a vrátila s kamarádkou Kyrou, která v městečku pochytala netvora a osvobodila městečko. S takovými přáteli, které jsem poznala, jsem konečně po dlouhé době pocítila štěstí.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL