Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Náhodný obrázek

TV Bělák - školní televize

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Knižní festival žáky bavil Tisk
Převážně žáci 6. tříd navštívili první ročník Knižního festivalu, který se konal v pátek 1. března na Černé louce. Níže si přečtěte text žákyně 6. B, v němž festival hodnotí.

Dne 1. 3. se naše škola zúčastnila prvního ročníku Knižního festivalu na Černé louce v Ostravě. Na toto místo jsme se vydali v zástupu dvou šestých tříd společně s paní učitelkou Pavlínou Franiokovou. Jelikož jsme na takové akci byli úplně poprvé, nikdo z nás netušil, co od ní čekat.

Ukázalo se však, že je to moc pěkné místo pro toho, kdo se o knihy nějakým způsobem zajímá nebo je prostě čte. Ale ani pro občany, kteří snad neměli nikdy knihu v ruce, to nebyla v žádném případě nuda, a to díky doprovodnému programu nebo různým hrám, ve kterých se dalo něco vyhrát.

V prvním patře areálu se nacházely převážně samé zajímavé, naučné, historické nebo dětské knihy, které jsme si tam mohli zakoupit. Od každého typu nebo žánru knih tam byl minimálně jeden stánek, takže si tam každý mohl najít to, co ho baví. Nacházelo se tam také velké zastoupení všemožných vydavatelství jako například Slovart, Host a řada dalších.

V druhém patře se však mnoho knih nalézt nedalo, mohli jste tam ale najít množství nabídek na dovolenou a výlety.

Dle mého názoru to tam bylo moc fajn a bylo by skvělé, kdybychom takových výletů podnikali ještě více.

Michaela Brázdová, 6. B