Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


I během ředitelského volna žáci se svými učiteli vyrazili na koncert Tisk
Ve čtvrtek 9. května, kdy bylo ředitelské volno, byli zájemci z řad žáků 6. a 8. ročníku za doprovodu paní učitelky Franiokové a Bačovicové na koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Koncert, konaný v Domě kultury města Ostravy, byl věnován slavným filmovým melodiím. Níže si přečtěte ohlasy některých žáků.   J.G.

Ve čtvrtek 9. května jsem se zúčastnila společně s pár lidmi z naší školy, paní učitelkou Franiokovou a paní učitelkou Bačovicovou koncertu vážné hudby, kterou nám zahrála Janáčkova filharmonie Ostrava. Přesněji šlo o téma filmové hudby, jakým způsobem má filmová hudba dopad na hudbu klasickou a naopak.

Mně osobně se akce velmi líbila, až na cestu tam a zpátky, protože pršelo. Na pódiu hrálo kolem čtyřiceti hudebníků na různé nástroje. Bylo a je velmi zajímavé, jak se dokáže sladit asi 40 nástrojů dohromady tak, aby to znělo tak úžasně. Mohli jsme si poslechnout například ukázku z filmu Harry Potter, Star Wars nebo Čistá duše. K tomu krásně zpívala soprán zpěvačka Patricia Janečková. Této akce bych se ráda zúčastnila znovu.

Michaela Brázdová, 6. B

Ve čtvrtek 9. května se v ředitelné volnu konal koncert Janáčkovy filharmonie Klasika na plátně. Hrály zde úvodní skladby různých filmů, například Harry Potter,  Pán prstenů, Hodný  a zlý a ošklivý a tak dále.

Mně se líbilo všechno, ale pokud bych si musela vybrat, tak to bude Harry Potter, protože jsem opravdu měla pocit, že začíná film.

Beatrice Vitoslavská, 8. B