Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Ve sběru baterií je naše škola skvělá! Tisk
Společnost Ecobat poslala naší škole Děkovný list za množství baterií, které jsme v minulém školním roce v rámci soutěže posbírali. Jednalo se o 583Kg baterií, které představovalo v recyklaci 346Kg kovonosných surovin. Toto číslo je velmi důležité – DÍKY NÁM se tyto suroviny nemusely těžit v přírodě. Zároveň baterie neskončily na skládkách, kde by se z nich uvolňovaly škodlivé látky, včetně těžkých kovů znečišťujících ovzduší, půdu, podzemní a povrchové vody. Toto číslo nás také řadí k nejaktivnějším základním školám v celé České republice. A proto i v letošním roce budeme pokračovat v zaběhnuté tradici. Třetí ročník sběru baterií může začít! Věřím, že i letos žáci shromáždí velké množství baterií a dokáží, že jim není lhostejné životní prostředí naší planety.  (děkovný list)    Pavla Bačovicová, koordinátorka projektu