Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Výlet 5. C do Prahy – projekt Abeceda peněz Tisk
2afe21f1-ef5e-4d1f-b47a-81c4efcb0a93Všechno odstartovalo projektem Abeceda peněz v dubnu minulého školního roku. Týkal se finanční gramotnosti a naším partnerem se stala Česká spořitelna. Učili jsme se hospodařit s penězi a díky prodeji vlastnoručně zhotovených výrobků (se zaměřením na vítání léta a prázdnin) na červnovém jarmarku u pobočky ČS v Hrabůvce jsme si vydělali moc pěknou částku. Pomohli jsme nemocným dětem s tzv. motýlími křídly a chtěli se podívat do Prahy. Teď už jsme páťáci a náš sen se vyplnil. 27. září jsme časně ráno odcestovali vlakem do Prahy. Už jsme se nemohli dočkat. Když tento článek rozkliknete, dočtete se, co všechno jsme na výletě prožili.

Náš den v Praze začal u Prašné brány a Obecního domu, kde bylo vyhlášeno Československo, kolem Stavovského divadla a Karlovy univerzity jsme doputovali až na Staroměstské náměstí. Tady jsme si počkali na jedenáctou hodinu a i přes zaplněné náměstí ostatními turisty z celého světa, jsme na orloj dobře viděli. Následovalo svezení metrem na stanici Malostranskou a po krásné Valdštejnské zahradě jsme starými zámeckými schody vystoupali až na Pražský hrad. Ve Zlaté uličce jsme v malinkatých domcích poznali, jak se kdysi žilo, podívali se do věže Daliborka a prohlédli si katedrálu sv. Víta. Nerudovou ulicí jsme přes Malou Stranu došli až pod Petřín, kde jsme krátce poobědvali a lanovkou vyjeli nahoru. Kdo chtěl, vyšel si na rozhlednu s nádherným výhledem na Prahu, ostatní si prošli zrcadlové bludiště. Na každém kroku jsme stále objevovali něco z historie naší země, o které se ve vlastivědě učíme, a i jsme si během výletu zasoutěžili o „pražské groše" z čokolády.

Z Petřína jsme se pak vydali na Kampu, přešli Vltavu skrze Karlův most a kolem Betlémské kaple, kde kázal Mistr Jan Hus, jsme pokračovali k Václavskému náměstí. Poslední, s čím jsme se v Praze seznámili, byla krásně nasvícená budova Národního muzea.
 
Den byl náročný, samozřejmě jsme si koupili i „dárečky", zároveň ale krásný a nezapomenutelný.
Domů jsme dorazili před půlnocí. Unavení, ale spokojení. Snad se do Prahy zase brzy vrátíme.
Žáci 5. C
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!