Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Z projektového dne o Bohumíru Dvorském vzešla řada krásných obrázků Tisk
dsc 0396Malování, hry, prezentace i přednášky hostů. To byla hlavní náplň projektového dne s názvem Očima malíře, který jsme v pátek 25. října věnovali akademickému malíři Bohumíru Dvorskému, jehož jméno naše škola nese. Kromě tříd žáci pracovali na speciálním stanovišti s malířkou Karolínou Bulovou, která děti zasvětila do tajů Dvorského malířské techniky či míchání barev a společně pak - inspirováni hudbou - vytvořili originální výtvarné dílo v podobě velkých svitků papíru. Na chodbách prvního stupně mladší i starší výtvarně nadané děti různými technikami malovaly i kreslily obrazy na motivy Dvorského výtvarných děl. Bylo pro nás ctí, že naši školu navštívila také paní Eva Myszaková, dlouholetá blízká přítelkyně rodiny Dvorských, která dětem o malíři prozradila mnoho zajímavostí z jeho života. Redakce školního časopisu nyní tvoří speciál Chaosu teenagerů o projektovém dni, v plánu máme vydat almanach výtvarných prací žáků, které z programu vzešly.   J.G, foto Jiří Urban