Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Projekty žáků posíláme až do Austrálie! Tisk
dsc 0536Aby projevili svůj zájem o požáry zdecimovanou Austrálii, vytvořili žáci tříd 7. A a 8. A anglické projekty s tématikou této katastrofy. Nyní práce posíláme do školy až z dalekého Sydney, konkrétně do German International School. Níže najdete podrobnosti o celém počinu a také fotky projektů.

„Německou školu jsem vybrala, protože naši žáci se učí kromě angličtiny také německý jazyk. Tak jsme to tímto způsobem propojili," vysvětlila paní učitelka Bohdana Lokajová, která celý projekt připravila a vedla.
Děti s paní učitelkou nejprve zhlédly zprávy a dokumenty o momentální situaci v Austrálii, poté proběhla diskuse o tom, co je příčinou tak obrovské katastrofy, jaký je podíl lidské činnosti na ničení přírody a zda mohli lidé v Austrálii rozsáhlým požárům zabránit.
„Žáci navrhovali různá řešení, prezentovali své názory a pocity. Také jsme si povídali o tom, jak dlouho bude trvat obnova tamního životního prostředí a jestli k ní vůbec dojde v plném rozsahu," doplnila vyučující cizích jazyků.
„Věříme, že naše kolegy a děti v australské škole potěší, že nám není lhostejné, co se děje i na tak vzdáleném kontinentu, jakým pro nás Austrálie je," uzavřela paní učitelka Lokajová. J.G.
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!