Facebook
Talenti

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Projekt EU

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Šesťáci si užili adapťák Tisk
clipboard02Letošní dvoudenní adapťák tříd 6. A a 6. B se odehrál 13. a 14. 10. netradičně v prostorách školy. Dva dny plné her jsme prožili na školním hřišti nebo v Bělském lese – hráli jsme hry, při kterých jsme se učili komunikovat, věřit si navzájem nebo společně řešit různé problémy. Celou dobu nás provázeli deváťáci – Verča, Eliška, Marek a Šimon, kteří pomáhali při organizaci her. Několik aktivit si připravila i paní psycholožka. Po setmění jsme si temnými školními chodbami prošli i stezku odvahy. Z domu jsme si s sebou přinesli karimatky a spacáky, abychom mohli ve svých třídách i přenocovat. Byl to velmi zajímavý zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat. Níže najdete fotky a články žáků o adapťáku.      I.A.
 
Tereza Doleželová, 6. B

Ve dnech 13. a 14. 10. jsme měli adapťák. Ve škole jsme museli být v 8:15 ráno. Dopoledne jsme hráli na našem novém školním hřišti hry. Ty mě moc pobavily, hlavně hra o důvěře. Poté jsme měli výborný oběd - knedlíky plněné uzeným masem se zelím.

Po obědě to bylo nejlepší, protože jsme měli asi hodinu a půl volno a mohli jsme dělat, co jsme chtěli. A pak přišly další odpolední hry zase na našem novém hřišti. Příklady her: trojnožka, různé soutěže a podobně. Asi nejvíc mě bavila hra, se kterou nám pomáhaly holky z 9. tříd - Verča a Eliška, které tam byly s námi. Ta hra byla o tom, že jsme ve skupinách hledali na školním pozemku podle lístečků šifry, které jsme luštili a pak nahlašovali Verči a Elišce. Bylo to strašně fajn. Naše skupina byla na 4. místě. Tuto hru jsme hráli i s 6. A do sedmé hodiny do večera. Pak nastala večeře, chleba s řízkem. Bylo to moooc dobré!

Poté jsme měli zase volno až do večera. Jedli jsme chipsy, hráli hry, dívali se na Avengers, Jurský park, Mr. Beana a večerníčka. Nám holkám pletla Verča copánky.

Mezi tím jsme měli po dvojicích stezku odvahy po tmě, kde nás strašili kluci a holky z 9. tříd. S holkami jsme šli pozdě spát. PS: Někteří chrápali.

Je druhý den a adapťák se blíží ke konci. Po snídani jsme šli do Běláku, kde bylo strašné bahno a byli jsme strašně špinaví.

Adapťák skončil. Moc jsem si ho užila! Děkujeme paní učitelce za sladké odměny!

Nikola Jehlářová, Anna Divišová, 6. A

Měli jsme adapťák, na kterém jsme hráli zábavné hry, dívali jsme se na film jménem Avengers, hráli jsme taky twister proti naší třídní paní učitelce, bylo to vážně těžké. Nejvíc nás pobavila stezka odvahy – byli tam deváťáci, kteří nás strašili. Výlet nás zaujal, protože jsme byli v lese, kde byla opravdu zábava. Chodili jsme poslepu ve skupince, byli jsme všichni opravdu dobří.

Ve škole to bylo fakt dobré, večer jsme měli pizzu a dívali jsme se na film. A stezka odvahy byla vážně děsivá, skoro jsem se vystrašila k smrti.

Nejlepší to bylo, když jsme měli už spát, jeden člověk řekl dobrou noc, ostatní pokračovali, až paní učitelka řekla, ať přestaneme. A pak se ozval jeden spolužák: "A co když budu přát špatnou noc?" A paní učitelka na to odpověděla: "Špatná noc to bude, když budeš spát u tabule u mě."

Celý adaptační kurz jsme si užili, byla to zábava a víc jsme se spřátelili se spolužáky. Byl to dobrý zážitek pro všechny, klidně to někdy zopakujeme...

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!