Certifikát Scio

Certifikát společnosti Scio

Hlavní nabídka

Na web skoly male

Rodiče vítáni

Rodice_vitani_logo


Výlet do Prahy Tisk
Školní výlet do Prahy doprovázelo slunečné počasí a nesnesitelné horko. Navštívili jsme mnoho zajímavých míst, obdivuhodné památky a většina z nás byla ohromená metrem.
Sledovali jsme hlavní střídání stráží na Pražském hradě, podívali jsme se do Chrámu Sv. Víta, kde jsme chtěli navštívit hrobky minulých panovníků, bohužel to nebylo možné.
Exkurze na letišti Ruzyně byla sice dobrá, ale paní mluvila moc v odborných názvech, takže jí moc nebylo rozumět, také tomu přidalo to, že jí při okružní jízdě po přistávacích dráhách v autobuse nebylo moc slyšet.
Zoo v Tróji byla moc hezká, ale zrovna tam probíhaly stavby dalších pavilonů, takže tam občas byl hluk. Po zoologické zahradě jsem poobědvali v jedné základní škole poblíž. Projížďku parníkem jsme si všichni užili, mávali jsme okolním lodím, turistům na Karlově mostě a tak.
Výstup na petřínskou rozhlednu musel být hodně náročný pro ty, kteří ho absolvovali. Cestou tam jsme se projeli lanovkou, načež nás při vystupování zastavil revizor.
Zrcadlové bludiště některé zklamalo svou jednoduchostí, o dost větší úspěch měl zrcadlový sál (sál smíchu). Zakřivená zrcadla vytvářející podivné tvary postav pobavila snad každého.
Protože se hrál hokejový zápas a na Staroměstském náměstí byla velkoplošná obrazovka s přímým přenosem utkání Česko – USA, padlo rozhodnutí, že se půjdeme podívat.
Poslední den jsme měli v plánu podívat se do muzea voskových figurín. Byly tam vyrobené slavné osoby, jako je například Michael Jackson, Harry Potter, Dalajláma, Jan Pavel II., nebo Václav Klaus. Dále jsme mohli vidět Jaromíra Jágra, Helenu Vondráčkovou, Anetu Langerovou, Salvadora Dalího či lady Dianu a mnoho dalších.

Veronika Skřičková, 9.B